Żarówka

Zaczęty przez RyZyK, 3 Marzec 2014, 02:10:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

RyZyK

Witam,

potrzebuje opiniii kogoś kto wie co nieco o oświetleniu w moto

mam coś takiego http://i58.tinypic.com/28k4wgz.jpg

12V 35/35W

świeci strasznie słabo, chciałbym to zmienić na coś mocniejszego i dającego lepsze światło, przede wszystkim rozproszone a nie punktowe, ale też żebym mógł zamontować to w odpowiednim gnieździe co ta zarowa siedzi./

pozdrawiam

Pozdrawiam
RyZyK

Szczurkov

Proponuje nie kombinować i zostawić taką żarówkę jaką przewidział producent. Dlaczego? Bo będzie ciężko znaleźć coś co będzie pasować chodzi głównie o gniazdo w które montujesz żarówkę. Druga sprawa to jeśli wsadzisz coś mocniejszego niż 35W to istnieje duże prawdopodobieństwo że będzie się grzał reflektor. W skrajnym przypadku po prostu się stopi. Jeśli masz słabe światła i bardzo Ci to przeszkadza pomyśl lepiej nad założeniem dodatkowego oświetlenia. Na alledrogo znajdziesz jakiś zestaw.
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

Mitaro

Szczurkov ma racje. Przerabiany problem u mnie w moto. Miałem identyczną bańkę i ten shit strasznie słabo świeci. Jazda w nocy to porażka. Zmodyfikowałem to na H4 i była rewelacja ale niestety mój chiński klosz i odbłyśnik się stopił, bo to była hujnia z plastiku. Znowuż dodatkowe oświetlenie nasuwa następny problem, czy ładowanie wyrobi jak się zapoda dwa dodatkowe światła na żarówkę H7.
Dlatego ja nic się nie pitoliłem i zmieniłem lampę na markową z homologacją na H4 i teraz jest miód.
Nie wiem jakie masz moto, więc trudno ci coś podpowiedzieć jaką lampę mógłbyś pod pasować. Istnieje jeszcze możliwość dopasowania całego wkładu na żarówkę H4 do oryginalnej lampy i to będzie służyć, bo wkład jest przystosowany to tego typu żarówki.
Powiedz jaki masz motur to możne coś ci podpowiem. Albo przyturlaj się do mnie, to zmierzymy średnicę oryginalnego wkładu i może się coś potunindży :)

RyZyK

sprobuje odezwac sie w sezonie, narazie podratowalem sie zarowka 10 W mocniejsza, lampe to mam taka, moze to kiedys przerobie http://allegro.pl/polisport-mmx-reflektor-lampa-czarna-cross-enduro-i3972258808.html

Pozdrawiam
RyZyK

Mitaro

Haa. Problem jest prosty. Trzeba kupić ten model i masz z bani.
http://allegro.pl/reflektor-lampa-halogen-polisport-lmx-enduro-cross-i4048471817.html
Tu już jest wkład H4 + 5W postojówka. Trzeba było od razu taka czache zakładać :)

RyZyK

widzialem, ale to nie ja kupowalem, taki jzu moto kupilem;]

Pozdrawiam
RyZyK