2 Grudzień 2020, 19:14:17

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Szkoła, kurs na mechanika motocyklowego w Kieleckim?

Zaczęty przez Rafał, 18 Kwiecień 2010, 23:47:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rafał

"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

tomekmajesty

chyba trzeba zacząć od zapomnianego technikum mechanicznego
lub bardzo dobrego kierunku mechanika na Politechnice
a potem praca od podstaw, szkolenia wewnętrzne
za moich czasów koledzy zaczynali od restauracji, rozbierania i grzebania w komarkach, wskach, junakach, maluchach itd i dzisiaj są znanymi postaciami w mechanice a nawet sporcie moto
wystarczy popatrzeć na klub cersanit kto go prowadzi, kto zna gości wie o kogo chodzi
go your own way

Rob

Robert 793413323
http://reapersoflifemc.pl/

Rafał

John Milton

pawelfj

Witam

Panowie, nie ma w polskim systemie szkolnictwa zawodowego kierunku mechanik motocykli (na jakimkolwiek poziomie kształcenia). Z tego co wiem jest kilka szkół mechanicznych (szczególnie na śląsku) na poziomie techników, gdzie jako dodatkowe zajęcia praktyczne oferuje się uczniom warsztaty z zakresu budowy i naprawy motocykli. Ale to tylko dodatek - uatrakcyjniający ofertę placówki!!!
Nie otrzymacie więc w jakiejkolwiek szkole dopuszczonej publicznie w/g standardów kształcenia dyplomu ukończenia specjalności mechanik motocyklowy (bądź pokrewne).
Rozmawiałem nie tak dawno z Dyrektorem kieleckiego Technikum Mechanicznego (Jagiellońska) próbując go zainteresować tematem. Zainteresowanie jest, ale dopóki MEN nie zatwierdzi oficjalnie kierunku kształcenia - szkoły mają związane ręce !
Póki co nie było na rynku zapotrzebowania.  Nie wdając się zbytnio w szczegóły prawne, jest oczywiście furtka organizacji (uruchomienia) kierunku odpowiadającego "potrzebom rynku", ale na razie brak jasnych standardów kształcenia.

Reasumując, pozostaje uczestnictwo we wszelkiego rodzaju kursach, szkoleniach itp. A tak naprawdę samemu zdobywanie wiedzy praktycznej.

Pozdrawiam
(p.s. na co dzień jestem pracownikiem nadzoru pedagogicznego, Kuratorium Oświaty w Kielcach)

Rafał

Byłem dzisiaj w urzędzie pracy i niestety mogę tylko potwierdzić  >:(, nie ma szkoleń, kursów i nigdy nie było. Pracy związanej z mechaniką motocyklową też nie ma, ale kiedyś salon Yamahy szukał kogoś do sprzedaży...
                                                                                       John Milton

Arek

Na stronie salonu Yamahy dalej są 2 propozycje pracy - mechanik i sprzedawca. Ale nie polecam składania CV, lepiej jechać i osobiście pogadać z kimś w salonie.

Rafał

Czytałem :). To ogłoszenie jest tam już ponad pół roku
Nie mam jeszcze prawka na kat. B :p. Się zrobi- się pojedzie, ale nie spodziewam się pozytywnej odpowiedzi, więc szukam gdzie się da
                                                                                       John Milton

pauluss

W grudniowym Świecie Motocykli jest takie ogłoszenie:
SZKOLENIA MECHANIK MOTOCYKLOWY I i II STOPNIA ORAZ SPECJALISTYCZNE,
TEL: 504 429 236
Pozdrawiam zainteresowanych
USŁUGI BHP I PPOŻ
TEL 663789026 - PAWEŁ

Rafał

Pisze tam coś o woj. Świętokrzyskim? Znalazłem w int. kursy w okolicach Warszawy...
                                                                                       John Milton

jaszczur

Cytat: Kabat w 30 Listopad 2010, 16:07:13
Pisze tam coś o woj. Świętokrzyskim? Znalazłem w int. kursy w okolicach Warszawy...

Możliwe, ze w Kielcach coś ruszy obserwuj wątek.

Rafał

John Milton

piter

CytujPauluss napisał:
W grudniowym Świecie Motocykli jest takie ogłoszenie:
SZKOLENIA MECHANIK MOTOCYKLOWY I i II STOPNIA ORAZ SPECJALISTYCZNE,
TEL: 504 429 236
Pozdrawiam zainteresowanych

Czy ktoś z zainteresowanych zadzwonił pod wskazany numer aby się coś dowiedzieć ? Czy tylko oczekują podania wszystkiego na tacy ?
Coś mi się wydaje, że takie zainteresowanie jakie zaangażowanie.
P.
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Rafał

Odświeżam temat.
W ubiegłym roku starałem się dostać do policealnej szkoły mechanicznej samochodowej(nigdzie nie ma motocyklowej)- w żadnej z 4 szkół kierunek się nie utworzył. Nadzieja w tym roku.
Obecnie mam przerwę w treningach do 31 lipca i chciałbym wykorzystać ten czas na właśnie zdolności mechaniczne. W ubiegłym roku odwiedziłem PZMot z ogłoszenia "mechanik do przyuczenia".
Jednak "braku kwalifikacji" zniwelował moje plany. Dobrze by wpisać coś w CV, więc szukam pracy/ stażu jako mechanik (najlepiej motocyklowy ;) ). Dopóki nie skończę nie rozpoczętej szkoły mechanicznej moje szanse na staż w tym fachu oceniam na niewielki.
Więc może z forum ktoś poszukuje pomocnika?
                                                                                       John Milton