23 Wrzesień 2020, 00:55:14

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Szkoła, kurs na mechanika motocyklowego w Kieleckim?

Zaczęty przez Rafał, 18 Kwiecień 2010, 23:47:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rafał

Cześć
Za tydzień kończę szkołe, a ,że uwielbiam motocykle chciałbym jak najwięcej wiedzieć na ten temat. Od dłuższego czasu myślałem o tym, żeby pójść na kurs na mechanika motocyklowego, ale zdaje się, że nie ma takich szkoleń w Kielcach i okolicach? Nie wiecie czasem gdzie można nabyć taką wiedze?
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

dumaty

Myślę że- doświadczenie - kurs -wiedzę , zdobedziesz jakoś tak z czasem bo o szkole typowo motocyklowej to nie słyszałem , staraj zatrudnić się tam gdzie naprawiają motocykle (serwisy) , choć koło sie zamyka bo tam potrzebują doświadczonych mechaników czyli pozostaje być samoukiem albo zatrudnić się u producenta motocykla , niewiele Ci pomogłem , choć jak cos więcej wydumam to dam Ci znać .
A czy majsterkujesz tymczasem przy motorkach ?

Rafał

Dzięki. W swoim czasem troche pogrzebię, coś założyć, zdjąć i generalnie to wszystko
                                                                                       John Milton

Motorynka

Zawsze mozesz isc na staz gdzies do serrwisu, to dla niech korzysc i dla ciebie :)

Arek

Też jestem w podobnej sytuacji, i rzeczywiście serwisy nie chcą przyjmować ludzi bez doświadczenia.
A szkół chyba nie ma, są konkretne odpłatne szkolenia z tego co patrzyłem. Najłatwiej być samoukiem, lub gdzies ze znajomym który ma większe doświadczenie pracować :)

Rafał

John Milton

Arek

Ja wypatrzylem gdzieś w necie, nie pamiętam już dokladnie co to było, ale wiem że były one dośc sprecyzowane - np. szkolenie obsługi i napraw (chyba tak to szło) pompowtryskiwaczy/ wtryskiwaczy Common Rail.

piter

Jeszcze nie spotkałem motocykla z silnikiem na pompowtryskiwaczach o Common Railu nie wspominając.
W ogóle w dieselu to bardzo ich niewiele - Enfield, Neander i HDT JP8, to z tych co w seryjnej lub prawie seryjnej produkcji.
Wydaje mi się, że dotychczasowe posty niewiele wniosły do sprawy. Niestety. Ergo - praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.
Pozdrawiam
Piotr
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Arek

Zgadza się, ja tylko podałem przykład jaki typ szkoleń widziałem, te akurat były związane z mechaniką bardziej samochodową :)
Trening (tu praktyka) czyni mistrza ;)

1977marcin

Zgadzam się z Piterem , nie ma takich szkoleń  ( ja przynajmniej się z tym nie spotkałem )jeśli chodzi o motocykle , ja skończyłem kilka z samochodów a jeśli chodzi o motocykle to tylko swoja wiedza plus drążenie tematów , i musze powiedzieć że cos tam wychodzi w naprawach :-) :-)
Pozdrawiam
Marcin

TomekAAA

1977marcin

Dawaj kolego gdzie ? Ponieważ jestem otwarty na wiedze :)
Pozdrawiam
Marcin

Rafał

Cytat: TmkA w 25 Kwiecień 2010, 22:37:54
A ja jedno w Kielcach znalazłem!   ;D

To napewno nie "mechanik samochodowy"?
Szukałem jakiś czas temu z 2 godziny i znalazłem ogłoszenia w Poznaniu i stolicy :/
                                                                                       John Milton

TomekAAA

Arek