24 Wrzesień 2020, 10:02:36

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Przegrzewanie się silnika Yamaha 600 Fazer

Zaczęty przez Rafał, 11 Kwiecień 2010, 03:43:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rafał

11 Kwiecień 2010, 03:43:49 Ostatnia edycja: 11 Kwiecień 2010, 03:46:59 by Kabat
Witam wszystkich :)

Jakiś czas temu miałem mały wypadek, głównie czacha się uszkodziła. Mam problem z silnikiem- przegrzewa się (Yamaha 600 Fazer 2000r). Wlewałem olej i płyn chłodniczy, ale silnik nadal był gorący. Mam też problem z manetką. Po wymianie kierownicy nadszedł czas na odpalenie. By zapalił, zamiast przekręcać manetke do siebie, trzeba przekrecić w przeciwną strone(do przodu). Po rozgrzaniu gazowanie działa normalnie,ale gdy jest odpalony, na luzie, wydaje dźwięk jakby był na gazie ze sprzęgłem.
Moje pytania to:
Jak można naprawić przegrzewanie się silnika, co mogło się stać?
Co zrobić z manetką?
(przy okazji) Jaki smar do łańcucha będzie dobry (marka,cena)?

Pozdrawiam
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

sebo

11 Kwiecień 2010, 14:54:46 #1 Ostatnia edycja: 11 Kwiecień 2010, 14:58:41 by sebo
http://www.twenga.pl/dir-Motoryzacja,Utrzymanie-samochodu-i-motocykla,Smar-do-lancuchow

ja używam MOTUL i Valvoline
smaruję co500km lub po każdym deszczu
uważam, że są to dobre smary bo szybko wysychają (możesz jeździć nie chlapiąc felgi), a potem nic się do nich nie lepi)

Co do grzania muszą wypowiedzieć się lepsi w tej kwestii odemnie
pozdrawiam
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

pawel

Najlepiej umów się z Piter. Ma warsztat sprawdzi Ci dokładnie moto. Nie lubi jak się nad nim stoi dlatego moto zostawiasz u niego a on robi w spokoju.
Nie wiem jak u Ciebie wygląda układ chłodzenia ale możesz mieć np przecięty przewód od czujnika temperatury, pompa nie działa itp. itd.

Szczurkov

A po części i chemie zapraszam do Moto Mety. ;) Adres i mapka na naszej stronce (adres w podpisie).
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

Arek

Tj. koledzy pisza przyczyn może być dużo, zapchana chłodnica, uszkodzona pompa wody....W każdym bądź razie jest co zepsuć ;)

Łukasz

denwer

Cytat: Kabat w 11 Kwiecień 2010, 03:43:49
Witam wszystkich :)

Wlewałem olej i płyn chłodniczy, ale silnik nadal był gorący. Mam też problem z manetką. Po wymianie kierownicy nadszedł czas na odpalenie. By zapalił, zamiast przekręcać manetke do siebie, trzeba przekrecić w przeciwną strone(do przodu). Po rozgrzaniu gazowanie działa normalnie,ale gdy jest odpalony, na luzie, wydaje dźwięk jakby był na gazie ze sprzęgłem.

Moim zdaniem za bardzo naciągnąłeś linkę gazu i przez to motocykl cały czas jest na gazie i ciężko go odpalić.
Odnośnie przegrzewania to mi pachnie przestawionym gaźnikiem - np. za dużo powietrza za mało benzyny (ale to faktycznie powinien luknąć znawca).
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

Rafał

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :]
Jeżeli chodzi o smar "VALVOLINE White Synthetic Chain Lube" kupiłem na ul. Pocieszka 17 (44zł o ile pamiętam)
Co do manetki ciągle na gazie... zmniejszyłem dopływ paliwa i jakoś pali normalnie. Silnik nadal gorący, a zlot już za tydzień. Może zdąże :p
                                                                                       John Milton

jacu

zamiast kombinować umów się lepiej z Mario Kawasaki i niech Ci zobaczy co w trawie piszczy
GG 4875121

Szczurkov

Smary do łańcucha jak i całą pozostałą chemię kupisz w Moto Mecie. Smarów mamy kilka marek ceny od 17zł za 400ml do 50zł za 750ml. Jest smar Castrol, Ipon, Carlube był też Elf (musimy domówić ;) ) Zapraszam
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

Rafał

19 Kwiecień 2010, 02:02:51 #10 Ostatnia edycja: 19 Kwiecień 2010, 02:20:30 by Kabat
Wiecie może gdzie się kupi nafte oświetleniową? Czym czyścicie łańcuchy?

PW nie może zostać wysłana do 'pszczurkov' Ich skrzynki są pełne!
                                                                                       John Milton

Naitsabes

jacu

nafta oświetleniowa w praktikerze kosztuje ok 9 zł za 0,5l
ja też czyszcze naftą
GG 4875121

1977marcin

Zapraszam
Zobaczymy co się da zrobić
Pozdrawiam
Marcin

Rafał

Dzięki już nie trzeba, problem rozwiązany :)
                                                                                       John Milton