28 Listopad 2020, 13:57:24

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Najlepsza trasa do ćwiczenia winkli

Zaczęty przez Gery, 4 Kwiecień 2010, 10:56:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gery

witam,

jak w temacie , ogłaszam plebiscyt na najlepsza trase z fajnymi zakrętami, do tego najlepiej z ładnymi widokami i bezpieczną tj. z dobra nawierzchnią, bez "niespodzianek" typu krowie placki czy same krowy, i najlepiej z mała ilością terenów zbudowanych dawajcie swoje typy w okolicach Kielc oczywisćie tzn. woj świętokrzyskie.

Bede wdzięczny za propozycje, bo chciałbym poćwiczyć technikę brania zakrętów na jakiejś fajnej trasie:)
Dzieki
V2 czy V4 ale zawsze V:)

piter

Cytat: Gery w  4 Kwiecień 2010, 10:56:42
... i bezpieczną tj. z dobra nawierzchnią, bez "niespodzianek" typu krowie placki czy same krowy, i najlepiej z mała ilością terenów zbudowanych...

Gery,
wygląda na to że, powyższymi warunkami sam wykluczyłeś podanie jakiejkolwiek trasy  :D.
Pozdrawiam
Piter
P.S.
Jeśli zrezygnujesz przynajmniej z części powyższych restrykcji spróbuj trasę Występa - Psary (Centrum Łączności Satelitarnej).
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Gery

Nie no ja tu oczywiście dałemtylko  jako przykład taką trase "idealną" , sondaż ma na celu abyście podawali trasy które waszym zdaniem są najbliższe do takowej spośród wam znanych i dostępnych w regionie a nie koniecznie spełniającą wszystkie te kryteria. Dziekuje za pierwsza propozycję

ŁukaszFZ1000

Na Raszówce jest pare fajnych winkli, na których można poćwiczyć(tuż przed Mniowem),ja tam dosyć często latam ;)
FJ1100->GSXR750->GSXR1100->TL1000R->CBR1000RR->ZX12R->SV1000S->ZZR1100->ZX10R>FZR1000EXUP>FZ1000

Arek

A nie łatwiej byłoby wybrać się na jakiś tor, chociażby kartingowy?
Albo szkolenie Suzuki :D

piter

Słuszna uwaga. Tor ma tylko jedną wadę - nie ma tam "życia". W sensie innych kierowców, TIRów, psów, nierówności, piasku i oleju itp. A to właśnie jest naszą codziennością.
Niemniej Arek ma rację że tor jest the best do ćwiczeń sprawności i techniki pokonywania zakrętów oraz innych technicznych elementów jazdy na motocyklu. A te pozostałe to "szkoła przetwania".
Pozdrawiam
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Gery

NIe no jasne że tor najlepszy ale :

po pierwsze primo ;D gdzie jest w pobliżu takowy dostępny? Bo z tego co słyszłem miedziana góra jest niedostępna dla moto

po drugie primo ;) oprócz samego ćwiczenia fajnie jest też pooglądać jakieś fajne widoki

po trzecie primo  8) o co chodzi z tą szkoła Suzuki? czy jest ona dostępna w Kielcach?

P.S Trasę występa-psary dziś przetestowałem, troche dziurawa ale ogólnie bardzo fajna, dzięki, raszówke napewno sprawdze i czekam na kolejne wasze propozycje

Motorynka

Hmm, z tymi ćwiczeniami to na razie bym sie wstrzymala, dupka na piasku latwo ucieka :)
co do szkoly suzuki to owszem mialo byc u nas ale liberty motors sie nie spisalo i ktos ma nas w nosie, bo instruktor ktory mial nas szkolic wszystko mial ustalone, bo znim rozmawialam, ale ze w kielcach nei znalezli odpowiedniego miesjca i olali sprawe to niestety sie nie odbylo.

walter

Cytat: mOtOrynka w  5 Kwiecień 2010, 15:10:09
Hmm, z tymi ćwiczeniami to na razie bym sie wstrzymala, dupka na piasku latwo ucieka :)
co do szkoly suzuki to owszem mialo byc u nas ale liberty motors sie nie spisalo i ktos ma nas w nosie, bo instruktor ktory mial nas szkolic wszystko mial ustalone, bo znim rozmawialam, ale ze w kielcach nei znalezli odpowiedniego miesjca i olali sprawe to niestety sie nie odbylo.

właśnie masz rację, okolice Barczy tam gdzie te dwupasmówki z fajną nawierzchnią, zjazdy i małe ronda, ale tam jest piach i żwirek na zakrętach, no i niestety ostatnio przedobrzyłem i miałem małego szlifa, nic się w sumie wielkiego nie stało ale kierunek do wymiany i porysowana owiewka :/ no ale tam można by było nawet fajnie poćwiczyć winkle

sebeq

Świetna trasa z zakrętami jest jakieś 100km od nas pod Krakiem, mianowicie Pieskowa Skała. Najlepszy jest odcinek od Skały jadąc na Olkusz. Asfalt jakośc na 6 ale po ostanich opadach deszczu trzeba wziąc poprawkę na piasek. Około 20km!!! krętej drogi, trasa pełna zaróno ciasnych jak i szybkich zakrętów. Byłem tam poraz 10 w przeciagu 3 lat wczoraj i nie straciła nic ze swego uroku.

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=S%C5%82omnicka&daddr=50.275079,19.678574&hl=pl&geocode=FWJ0_gIdbvMuAQ%3B&mra=mi&mrsp=1,0&sz=12&sll=50.254888,19.68544&sspn=0.12117,0.219727&ie=UTF8&ll=50.240179,19.763374&spn=0.121208,0.219727&z=12