23 Wrzesień 2020, 16:38:03

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Propozycja kieleckiego WORD

Zaczęty przez pawel, 20 Marzec 2010, 09:58:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

pawel

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100320/POWIAT01/47225179
Według mnie pomysł jest ok tylko żeby w ogóle ludzie częściej używali kierunkowskazów.

Duszmen

Sprawa stara jak jazda samochodem. Rondo to też skrzyżowanie tyle, że z ruchem okrężnym, więc dojeżdżając do niego z zamiarem skrętu w lewo kierunek powinien pracować. Naturalną rzeczą jest, że się wyłączy pop odbiciu kierownicą i o to właśnie chodzi gdyż opuszczając rondo trzeba znów zasygnalizować prawym. Pan Brożyna więc przypomina tylko istniejący przepis, kwestia tylko interpretacji przez szkoleniowców i wpajanie go kandydatom na kierowców.
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

robson

Może to jakiś sposób, ale po pierwsze nie jeździć zewnętrznym pasem w kółko !!!
bez podpisu

tomekmajesty

w kielcach to mnie najbardziej wkurza jak gość stoi na lewym pasie na czerwonym a jak właczy się zielone to daje dopiero kierunek w lewo i blokuje ludziska za sobą którzy mysleli że pojedzie prosto i się za nim ustawili >:(
oszczędza żarówki ;Dczy złośliwiec :(
go your own way

pawel

Cytat: tomekmajesty w 20 Marzec 2010, 21:55:45
w kielcach to mnie najbardziej wkurza jak gość stoi na lewym pasie na czerwonym a jak właczy się zielone to daje dopiero kierunek w lewo i blokuje ludziska za sobą którzy mysleli że pojedzie prosto i się za nim ustawili >:(
oszczędza żarówki ;Dczy złośliwiec :(

Jak można było skręcać w lewo z ul. Żytniej w Armii Krajowej inaczej pisząc z Żytniej w stronę Krakowa obok MC Donalds.
Od jakiś 2-3 lat jest już zakaz skrętu wcześniej też mnie to bardzo wkurzało.

shpx

A dla mnie ta propozycja jest po prostu głupia i nieprzemyślana (chociaż zgodna z polskim KD!).
Występują ronda nie tylko z 4 drogami dojazdowymi, ale z 3 z 5 i z 6...
I co? skąd kierowcy mają wiedzieć, kiedy zjadę? I co ich obchodzi, kiedy zjadę, jak wjeżdżam? A co obchodzi tych, na rondzie, kiedy zjadę, skoro i tak muszę im ustąpić przy wjeździe? Co za idiota to wymyślił?
Wyobrażacie sobie takie zachowanie np. w Paryżewie? Widać wyraźnie, że wydumał to ktoś, kto albo po świecie nie jeździł, albo zapomniał jak to było. Mało tego... jak z zewnętrznego mam zauważyć, czy koleś na wewnętrznym ma migacz, czy nie? Przecież to niemożliwe...
A lewy kierunek u gościa na zewnętrznym... to o co mu chodzi? On pokazuje, bo chce wjechać na wewnętrznym, czy, że po prostu chce gdzieś tam kiedyś zjechać? No paranoja...
Na całym świecie NIE sygnalizuje się kierunku w lewo, przy wjeździe na rondo. Sygnalizuje się natomiast ZAWSZE zjechanie z ronda kierunkiem prawym na kontynencie (lewym w UK).
Ważne jest natomiast zmienianie pasów na rondzie - to kluczowe, zatem bliżej środka jadą Ci, którzy zjadą później - zasada spirali. Wymaga, wprawy, dynamiki i otwartych oczu. I... dobrze ustawionych lusterek...

NAJWAŻNIEJSZE! Jest sygnalizowanie ZJAZDU, a nie wiazdu... Kurcze pieczone... O to trzeba zadbać, a nie o usztywnianie jazdy na rondzie, bo niedługo zmieni się ono w zwykłe skrzyżowanie i straci kompletnie płynność ruchu.

Ogólnie po Kielcach jeździ się źle, kompletnie brak płynności i kultura "miejska" kierowców pozostawia naprawdę wiele do myślenia. Ale to tylko moja opinia. Wprowadzenie akcji 'lewa na rondo' proponuję zacząć np. od Bydgoszczy albo Tychów - powodzenia!

I żeby nie było: ja ronda bardzo lubię - powinno być ich jak najwięcej i jak najmniej świateł. Problem tylko w tym, że dobre rondo potrzebuje dużo miejsca, co w polskich miastach jest często niemożliwe, zabudowa gęsta, masa protestujących mieszkańców i... nasze skrzyżowania wyglądają tak, jak wyglądają.
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

tomekmajesty

do tego jeszcze w stolicy szkieleczczyzny prawie nie ma kierunkowych sygnalizatorów swietlnych
a jak już jest taki na rogatce to goście jadą tak jakby wszyscy chcieli ich zabić ;) zamiast normalnie z dużą prędkością w lewo sobie śmignąć i w efekcie zamiast kilkunastu aut przejedzie na jednej zmianie kilka :(
a jak już na skrzyżowanie wjedzie ktoś na nr TST, TOS, TLW to zator gotowy, bo jak to jest kierowca poruszający się głównie po swoim miasteczku ;D bez urazy, ale we włoszczowie chyba nie ma nawet 1 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, to wjeżdżając do takiego "dużego" miasteczka jak kielce ma problemy z poruszaniem się co niestety widać ;)
dlatego:
koledzy i koleżanki z miast i miasteczek - jeżdzić jak najczęściej po dużych miastach - wprawa przyjdzie ;D
go your own way