18 Wrzesień 2020, 17:26:41

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Wasze opinie na temat odzieży Ret-Bike mile widziane!

Zaczęty przez shpx, 15 Marzec 2010, 20:47:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

shpx

Jak w temacie.
Wiem, że macie, używacie.
Co sądzicie? Jakie macie modele, jakie rzeczy byście poprawili, a jakie sobie bardzo chwalicie?
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Naitsabes

15 Marzec 2010, 22:37:53 #1 Ostatnia edycja: 16 Marzec 2010, 00:46:28 by Naitsabes
Z braku większych funduszy i z zasłyszanych całkiem dobrych opinii zakupiłem sobie komplet Ret Silver z Ret Bike-a (Kurtka i spodnie - tekstylne; rękawice - skóra).

Rękawice - pierwsza klasa, zaryzykuję stwierdzeniem, że nie jedna para z AS przy nich kiepsko wypada. Pełna gamma protektorów, dobrze wentylowane, dobre na ciepłe i chłodne dni. Dzięki przegubowym połączeniom nie krępują ruchów. Nie wymieniłbym ich na inne. Kupione na motobajzlu w Łodzi za 190PLN FOTKA (sorki za jakość ale na szybkości zrobiona telefonem)

Kurtka RetSilver
+ wypinana podpinka
+ wypinana membrana
+ wypinane protektory
+ świetnie się sprawuje przy niskich (jechałem w niej nawet przy 3oC) jak i stosunkowo wysokich temperaturach
+ wygodna (problem pojawia się przy wyższych prędkościach przy wypiętej podpince i membranie)

- kurtka, przy wypiętej membranie i podpince, jest za luźna (Może dlatego, że nie najlepiej dobrałem rozmiar ale mniejsza wydawała się za mała - to były moje pierwsze zakupy kombinezonu więc nie wiedziałem na jakie elementy zwracać uwagę) efektem czego jest denerwujące zachowanie się kurtki przy wyższych prędkościach. Kurtka łopocze na wietrze, zsuwają się rękawy i niestety protektory już nie przylegają tak jak powinny.
- uboga rozmiarówka (ciężko mi było coś dobrać - albo za luźna i dobra na długość albo dobrze przylegająca, a za krótka)

Spodnie
Tu mi będzie ciężko się wypowiedzieć bo nie mam porównania. Tak jak z rękawic jestem bardzo zadowolony, kurtka jest ok, tak spodnie to klapa. Brak wypinanej membrany powoduję, że nie da się ich nosić przy temp powyżej kilkunastu stopni nie gotując sobie klejnotów na miękko. Spodnie posiadają wywietrzniki jednak ich umiejscowienie może nam trochę zarysować bak. Ponadto, spodnie krępują ruchy.

Jak już wspomniałem ten kombinezon był moim pierwszym i nie miałem doświadczenia w jego doborze.
Reasumując:
Rękawiczki - 10/10
Kurtka - przy niskich temperaturach i wpiętych podpinkach sprawuje się super. Bez podpinek, jak wyżej wspomniałem, kiepsko leży i daje się we znaki przy wyższych prędkościach. Może dlatego, że jestem wysoki i szczupły przez co ciężko mi było dobrą kurtkę dopasować. Dam jej 6/10
Spodnie - nie mam porównania ale zadowolony nie jestem jednak niewygórowana cena zrekompensowała mi niepełną satysfakcję z zakupu ;) 3/10

Ocena dotyczy konkretnych modeli. Zapewne nie tyczy się do do wszystkich produktów RB.

Szczurkov

Kurtka RetIron - skóra. Ocena : 3+
Protektory to jakaś lipa. W lato w niej naprawdę gorąco, wentylacja marna. Po trzech sezonach rozwalił mi się suwak na nadgarstku. Podpinka niedokładnie uszyta. Ogólnie liche materiały.

Spodnie Ret Allround - tekstylne. Ocena: dno i metr mułu! Niech ręka boska broni to kupować. Nawet przy 5 stopniach Celcjusza nogi się pocą. W lato nie do wytrzymania, trzeba jeździć "na waleta" bo bielizna jest mokra (mokra do wykręcania) i to nie od emocji ;) Ogólnie kicha, nawet wyprucie tak zwanej membrany Reissa (czyli w tym przypadku ceraty dosłownie) niewiele dało.

Ogólnie nie polecam tej "marki" ciuchów.
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

SebOOl

16 Marzec 2010, 00:58:59 #3 Ostatnia edycja: 16 Marzec 2010, 01:01:11 by SebOOl
Kurtka
Ja z mojego RetIrona jestem zadowolony. Ma dodatkowe suwaki na przodzie i tyle dzięki czemu w lato jest chłodniej a nie wieje centralnie na spocone ciało (dla mnie bajer). Jeśli chodzi o protektory to nie wiem bo ślizgu w nich nie miałem ;) Jednak ogólnie jestem zadowolony z tej kurtki.

Spodnie RetSteel
Są w miarę. Podszewka kiepska i odpruwają się loga RetBike. Po za tym OK. Z tego co widziałem na stronie RetBike to nie ma już tych naszywek co się prują. Tu protektory są OK. Zaliczyłem dwie niezłe gleby po których mogłem mieć problemy z kolanami a jednak wyszedłem z tego cało.

Rękawice
1. Race formula - http://www.retbike.pl/akcesoria/30/rekawice_raceformula_2009.html
Jestem z nich zadowolony. Bardzo dobrze wykonane, dopasowane i dają radę.
2. Tourer - http://www.retbike.pl/akcesoria/29/rekawice_tourer.html
LIPA!!! Przemakają, niesamowicie pocą się w nich ręce.
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/

sebA

Mam rekawice, obecnie nie ma juz ich w sprzedarzy ale sa bardzo podobne do tych ktore ma Naitsabes.Zamowione na jakies stronie sklepu internetowego za 190 zl. Lipa od pierwszego dnia.
Nie rowno uszyte, lewa rozni sie od prawej , jedna wchodzi ciasno a druga luzno co jest odczowalne.Po przemoczeniu palce sa fioletowe, rzepy popruly sie bardzo szybko, pekly rowniez na szwach, w lato gorace a w chlodniejsze dni zimno w nich. Rekawiece nie polecam a wrecz odradzam. Mialem wczesniej kurtke Ret Bike i zaczela sie pruc na szwach po 2 miesiacach. Ogolnie rzeczy tekstylne z Ret Bike to lipa z tego co widze. Ciuchy skorzane sa podobno dobre bo znajomi maja i nie narzekaja.

tomekmajesty

go your own way

shpx

Dziękuję za info od Was.
Po wypadzie na Jajcarnie mam już wyrobione zdanie na temat ciuchów motocyklowych hahaha!
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl

piter

Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

shpx

Eee... niekoniecznie.
Rukka w stosunku cena/jakość kiepsko wypada przy np. Heldzie.
Miałem nadzieję, że nasz krajowy RetBike podoła, ale sądząc po opiniach - muszą jeszcze się wiele nauczyć :)

tomekmajesty

rukka musi miec taka cene bo
produkcja jest w finlandii a tam jak wiecie płace nie należą do niskich ;D
finowie jakoś w chinach nie produkują :'(
go your own way