1 Grudzień 2020, 15:17:12

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

walka wschodu z zachodem

Zaczęty przez tomekmajesty, 11 Marzec 2010, 19:05:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekmajesty

cóż, może troche włożymy kijeczek w ognisko ;)
pytanie moje jaki kraj robi najlepsze motocykle, albo może raczej jaki styl preferujesz, japonia, włochy, niemcy, ameryka, co sie najlepiej sprawdza, co bardziej łapie za serce, po prostu zdecyduj w/g swojego uznania ;D
zobaczymy jakich fanów jest tutaj więcej 8)
go your own way

Naitsabes

Ciężko stwierdzić. Jako fan Suzuki i Yamahy nie mogę pominąć marki tj. Ducati na którą niestety trzeba mieć gruuuby portfel ;)

tomekmajesty

wczoraj w łomiankach oglądałem i odpalałem ducati, zimno więc  nie testowałem niestety
monster 1100 - orgazm ;)
cena 45900
po prostu bajka, nawet triumph jakiś taki zrobił się.... ;D
go your own way

Arek

KAsowo Japonia górą :) No i niezawodnością też jest ok.
Anglia Triumph też jest spoko, jako że gustuję w Supersportach w Daytonie idzie się zabujać.

Ale co łapie za serce?Mnie zdecydowanie Włochy.....Jak patrzę na 1098/1198 to włosy się na klasie jeżą, nie wspominając  jak słyszy się motor na żywo....Podobnie z RSV4, i innymi sprzętami, nie pomijając Bimoty i Agusty ;D Nie wiem czemu ale motory chwytają za serce, chyba dopracowaniem detali, dbałością o szczegóły.

Niestety takie czasy, ze serce swoje, ale rozum narazie trzyma górę :-[

ŁukaszFZ1000

FJ1100->GSXR750->GSXR1100->TL1000R->CBR1000RR->ZX12R->SV1000S->ZZR1100->ZX10R>FZR1000EXUP>FZ1000

shpx

Ja jaaaa! Tylko niemieckie maszynen guten i niezawodnen! Naturlich! :)
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Arek

95% wskaże faworyta z kraju takiego, jakiego właśnie produkcji motocykl posiada ;D

shpx

Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Rafal

Z tym BMW to nie tak do końca niezawodne.
http://www.youtube.com/watch?v=LS6Da7ZsH9I&feature=related   ;)
http://www.youtube.com/watch?v=ZHjOTN3xOOk
I słyszałem parę przypadków że wyłażą im korbowody

Mario Kawasaki

Ja sne ze japonskie wykonanie technika,cena ,gama modeli,niemieckie to padlo przezytek byly dobre 50 lat temu.
motorynka,romet ogar,horex 80,mz tramp,ifa bk 350,avo sport,avo 425,bmw R 25,bmw R 35,nsu 350,M 72,ural,dniepr 650,honda cb 350,kawasaki kz,kawasaki zx 600,kawasaki zx 750,kawasaki gpx,kawasaki zzr 600..........to by continue ;D
Naprawa motocykli,skuterów,przerobki, tel 609 943 891.

Mario Kawasaki

Anglicy maja tradycje w budowaniu mitocykli kiedys byli potega tak jak dzis japonia,dzis wracaja z powodzeniem,wloskie malo znane u nas sa,amerykanskie jak widac na jedno kopyto wszystkie takie same jeden silnik nazwy tylko sie zmienija,i cena z kosmosu.
motorynka,romet ogar,horex 80,mz tramp,ifa bk 350,avo sport,avo 425,bmw R 25,bmw R 35,nsu 350,M 72,ural,dniepr 650,honda cb 350,kawasaki kz,kawasaki zx 600,kawasaki zx 750,kawasaki gpx,kawasaki zzr 600..........to by continue ;D
Naprawa motocykli,skuterów,przerobki, tel 609 943 891.

sebo

13 Marzec 2010, 13:31:07 #11 Ostatnia edycja: 14 Marzec 2010, 11:36:45 by sebo
Uważam, że każdy z nas posiada skryte marzenia dotyczące posiadania tej jedynej unikalnej maszyny.
Głupio byłoby usłyszeć od posiadacza np hondy CBR (z całym szacunkiem), że najlepszy na świecie jest harley - zwyczajnie się do tego nie przyzna. A jak zmieni na harego to i upodobania się także ukierunkują w stronę amerykańskiej motoryzacji.
Moim skromnym zdaniem nie jest ważne do końca jaki motocykl się posiada lecz fakt chęci bycia motocyklistą i całym swoim postępowaniem oraz stylem życia propagowanie ideologii motocyklisty.

Co do marki? Każdy ma inne wyznaczniki wydania opinii: a to koszty części, dostępność, częstotliwość serwisu, bo kolega ma i się sprawdził, atrakcyjność wyglądu ,niezawodność konstrukcji , unikalność i takie tam

Sam obecnie jeżdżę Hondą i Yamahą - wypadałoby więc chwalić skośnookich producentów, ale wcale nie chcę ukierunkować się na japończyków. Jawka TS i MZ 150 to nasi sąsiedzi - zaczynając przygodę z motocyklami uważałem , że nie ma nic lepszego (bo też nie było mnie stać na nic innego). Kiedyś dla spróbowania kupię np URALa (mimo jego wadliwości), tak po prostu, żeby spróbować... i wtedy ukłon w stronę wschodu. Tu mała uwaga do autora ankiety, że tej zacnej strony bliskiego nam światka nie umieścił (właściciele dnieprów, urali czy Kasiek mogą czuć się urażeni). O polakach nawet nie wspomnę (SHL, Junak, poczciwy romecik)

Uważam, że każdy duży moto jest fajny (niezależnie od pochodzenia), byle odrobinkę przerobiony, aby dodać indywidualizmu.
Najlepsze może być także moto z firmy "no name", zrobione w przydomowym garażyku przez domorosłego wykonawcę , ale za to jak wyjedzie na ulicę (mimo tego, że brak jakichkolwiek części zamiennych czy dużo pali) to każdemu szczena opada jak go zobaczy.

Temat rzeka - ile ludków tyle opinii. Moją pokrótce przedstawiłem powyżej i nikogo nie zmuszam , aby się z nią zgadzał.

Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

Rafal

Duszmen

ja ja , cwaj cylinder gut maszin ino po h.... przepłacać hehehehe
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

pablo

Rafał ? a ja słyszałem że takie DL-ki ja Twoja chlają olej na potęgę i błyskawicznie pojawiają się ubytki na krzywkach ich wałków rozrządu. I co ? - Możemy tak w nieskończoność.  Proszę  więc  nie podpierać się jakimiś filmikami z youtuba i gdzieś zasłyszanymi opiniami, niczemu to nie służy.  Każdy jeden egzemplarz to dzieło ludzkich rąk i ma prawo się zepsuć. Od wielu lat model GS doskonale ?trzyma? cenę na rynku wtórnym. Zresztą menedżerowie tej zacnej bawarskiej wytwórni zdają sobie sprawę że to właśnie  niezawodność i dopracowanie techniczne jest ich podstawowym argumentem budującym wizerunek  marki. Mario ? nie wiem z jakim egzemplarzem BMW miałeś ostatnio do czynienia , mam nadzieję że nie był to R60/7 ?
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.