5 Grudzień 2020, 11:40:26

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

do dyskusji o jeździe między samochodami

Zaczęty przez tomekmajesty, 4 Marzec 2010, 11:53:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekmajesty

4 Marzec 2010, 11:53:13 Ostatnia edycja: 4 Marzec 2010, 12:01:15 by tomekmajesty
w korkach w miescie, wiadomo jedziemy miedzy pojazdami, więc czy jest to wykroczenie, oto głos policji na ten temat:
Podinsp. W. Pasieczny: "My rozumiemy, że przemykanie motocykla pod światłami, o ile nie spowoduje to uszkodzenia innego samochodu, jest sposobem na ograniczenie korków. Też jesteśmy użytkownikami dróg i zdajemy sobie sprawę z faktu, że ludzie nie potrafią u nas generalnie przejeżdżać przez skrzyżowanie po zmianie świateł. W rezultacie przy krótkich cyklach przejeżdża na światłach mało samochodów. Tutaj faktycznie istnieje luka prawna, nikt poruszania się między samochodami nie zabrania. Mało tego, nasi motocykliści sami często tak przejeżdżają."
inne głosy mówią o nieprzekraczaniu ciągłych linii co jest wykroczeniem
go your own way

miccal

http://www.scigacz.pl/Przejezdzanie,miedzy,samochodami,motocyklista,a,prawo,6370.html

w temacie wszystko najdogłębniej wytłumaczono. warto(!!) zapoznać sie i uniknąć w przyszłości sytuacji ze przyjmujemy mandat zamykając sobie drogę dochodzenia naszej niewinności
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

tomekmajesty

chociaż spotkałem się także ze słuszną interpretacją policji, że:
gdy jedziemy obok samochodu, który stoi - TO JEST OMIJANIE, zgodne z kodeksem
gdy jedziemy obok samochodu, który porusza się, nawet wolno - TO JEST WYPRZEDZANIE, które jest określone odpowiednimi przepisami, np. że ma się odbywać po lewej stronie wyprzedzanego pojazdu
ogólnie jednak w praktyce jest tak:
panowie z WRD policji mają mózgi i się nie czepiają a sami na motorkach tak jeżdżą
panowie z wydziałów prewencji jak szukają zaczepki robi się trudna sprawa

ps. w końcu jestem w tym zarządzie grupy kieleckiej IPA
go your own way

Naitsabes

Cytat: tomekmajesty w  4 Marzec 2010, 16:39:36
c TO JEST WYPRZEDZANIE, które jest określone odpowiednimi przepisami, np. że ma się odbywać po lewej stronie wyprzedzanego pojazdu

Wyprzedzanie może się odbywać prawą stroną gdy na terenie zabudowanym są 2 pasy ruchu w 1 kierunku, a niezabudowanym 3 pasy.

tomekmajesty

rzeczywiście masz rację :'(
znowu mogłem się czegoś nauczyć ::)
w czasie gdy ja robiłem prawko 3 pasów w Polsce nie było :D
go your own way

sebo

5 Marzec 2010, 20:16:47 #5 Ostatnia edycja: 5 Marzec 2010, 20:21:55 by sebo
Mówta co chceta, ale każdy z nas tak robi (nieprawdaż???)

http://www.fundacja.motocykle.pl/wp-content/uploads/2008/09/z5614595X.jpg

Osobiście jadąc samochodem przepuszczam jednoślady, za co ich kierowcy dziękują.
Jadąc motocyklem jeśli ktoś mnie nie przepuszcza "lekko" przegazuję i już jest luka.
Prawnie nie miałem przyjemności zasmakować konsekwencji takiego zachowania, ale to zachowanie jest dla wszystkich zrozumiałe i skutkuje
Dygresja (oczywiście mała): Musimy zadbać o swoją kulturę jazdy i szacunek do innych mniej kumatych użytkowników (my jesteśmy według mniemania przecież najlepsi)
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

tomekmajesty

no to masz szęście ;) że cie tak lubią
ale niekiedy kierowcy reagują inaczej niestety, szczególnie złotówy spod słupa :(
ja też zawsze jeżdżę miedzy pojazdami i z reguły spoko, nawet niektórzy usuwają się lekko :-*
chociaż kiedyś kierowca piekarni pod telegrafem zajeżdżał mi CELOWO drogę a później się ze mną zaczął ścigać i najechać mi na plecy, cóż mocy mu zabrakło na szczęście
takie przypadki bandyctwa drogowego miałem ze 3 razy >:(
go your own way

Naitsabes

A mnie kiedyś koleś celowo otworzył drzwi :o

Niszczacy_zboze

Nóż otwiera się w kieszeni.
Najgorsze że nie ma jak tępic tego chamstwa.
www.gloriamaris.pl Kursy na ratownika WOPR, Patenty motorowodne, patenty żeglarskie, kursy nurkowania i inne.

http://kz440.za.pl/

Naitsabes

Ano otwiera się. Aż mnie korciło by mu lusterko w drugą stronę wywinąć ale wcale nie byłbym lepszy niż on. Mimo tego co się dzieje na drogach między kierowcami motocykli, a puszek to i tak byłem w szoku, że można coś takiego zrobić. Naprawdę uważajcie przejeżdżając między samochodami - jeden będzie złośliwy inny nie zauważy.

Arek

Lol drzwi otwierać to przesada......

Tomekmajesty - nie wiem co to, ale mnie kiedyś gonił koleś "chlebakowozem"...Nie wiem czy oni mają jakieś urojenia, czy do tych chlebów coś dodają i sie sztachają za bardzo.....Chyba że miałem za szybki skuter i kolesia zazdrość zżerała.

shpx

Może trzeba się udać z wizytą do Telgrafu, poprosić o spotkanie z dyrektorem i zwrócić mu uwagę, że kierowcy tak się zachowują. Ręczę, że to odniesie natychmiastowy skutek.
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Arek

Może w jednostkowym przypadku mniej, ale zawsze.
Ciekawą inicjatywą wydaje się zamieszczanie na samochodach dostawców Chipsów Lay's - z tyłu na pace jest duży numer telefonu aby dzwonić jak koleś piratuje itd :D Jeden telefon, spisanie numerów i wtedy przypuszczam że koleś ma po premii.

tomekmajesty

no akurat dzwoniłem do telegrafu i rozmawiałem z kompetentnym przełożonym tego gościa, obiecał wtedy, ze wyciągnie wobec niego konsekwencje ale czy tak zrobił?
go your own way

Rafal

Jakby jechać większą grupą i doszło by do takiej sytuacji co by pan powiedział jakby go wysadzić z samochodu i TYLKO zapytać dlaczego tak postępuje.Spróbujcie kiedyś takiej akcji,wrażenia nie do opisania no i mina puszkarza.