19 Wrzesień 2020, 15:39:43

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

jazda w kolumnie zgodnie z przepisami

Zaczęty przez tomekmajesty, 4 Marzec 2010, 11:46:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekmajesty

jak zaczną sie wyjazdy i zloty, parady, itd, to pamietajmy:Art. 32.
1. Liczba pojazdów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać:
samochodów osobowych, motorowerów lub motocykli - 10;
rowerów jednośladowych - 15;
pozostałych pojazdów - 5.
2. Odległość między jadącymi kolumnami nie może być mniejsza niż 500 m dla kolumn pojazdów samochodowych oraz 200 m dla kolumn pozostałych pojazdów.
3. (uchylony).
4. Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.
TAK TO WYGLĄDA
a niekiedy koledzy jadąc w większej grupie zapominają o tym, przez co narażają się na niepochlebne opinie innych użytkowników drogi, którzy nie mogą wyprzedzić kolumny, szczególnie jadącej z małą prędkością poza terenem zabudowanych, bo nikt nie przestrzega ODSTĘPÓW co 10 motocykli!!
a przecież nie o to chodzi aby wk......ć innych tylko żeby ich zachęcić do jazdy na 2oo
go your own way

miccal

ależ my nigdy wolno nie jeździmy..nie zeby przekraczać dozwoloną prędkość :):) bo co to to nie.. :)
regulaminów kodeksu drogowego ci nie zacytuje, ale wydaje mi sie ze nie wolno wyprzedzać pojazdu który jedzie z dozwoloną maksymalna prędkością.

generalnie masz racje,  choć wydaje mi sie ze bezpieczeństwo przede wszystkim,, (szczególnie moje) a zostawianie luki prowokuje do wykorzystywania okazji i wyprzedzenia, (samo wyprzedzanie to najniebezpieczniejszy manewr) i tym samym proszenie się o kłopoty,, temat dyskusyjny mym zdaniem
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

tomekmajesty

4 Marzec 2010, 16:30:41 #2 Ostatnia edycja: 4 Marzec 2010, 16:33:21 by tomekmajesty
no tutaj pozwolę sobie na inne zdanie:
nie ma zakazu wyprzedzania pojazdu, który jedzie z maksymalną dozwoloną prędkością!!!!
a ponadto skąd wiesz nie mając w swoim samochodzie atestowanego urządzenia pomiarowego z jaką prędkością jedzie pojazd przed tobą?
no i przy okazji: jazda jezdnią dwupasmowa lewym pasem gdy prawy jest wolny JEST WYKROCZENIEM!!!!
niektórzy kierowcy, szczególnie z pewnymi rejestracjami tak jadą np. Krakowską, a że przepisów się nie zna to czasem jest ból jak radiowozik zatrzyma :(
ogólnie mamy prawa jazdy wydane 10,20 i więcej lat temu, przepisy się zmieniają a my nie nadążamy :-\
np. sam kiedyś się zastanawiałem czy wolno zawracać na skrzyżowaniu z sygnalizatorem świetlnym kierunkowym w lewo - otóż NIE WOLNO, przykład Rogatka Krakowska czy skręt z aleji Lenina we Wrzosową

natomiast NIEBEZPIECZNE JEST nie zostawić luki, bo jak cię wyprzedza gość i nie zdąży, zaczyna się chować a tu motocykle, jak myślisz co robi? - WPYCHA SIĘ NA CHAMA I ZRZUCA CIĘ NA POBOCZE
dlatego ustawodawca nakazał zostawiać 200 metrowe luki co kilka pojazdów
go your own way

sebo

Kiedyś tak się jeździło (wspomnienie), niestety teraz oprócz zorganizowanych imprez rzadkością są kolumny powyżej 10 pojazdów. Sam maksymalnie zebrałem chyba tylko 6 - 7 szt. W warunkach drogowych z doświadczenia uważam , że 3 - 4 to w sam raz
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

tomekmajesty

fakt, że kolumn ci u nas niedostatek :(
ostatnio w 5 moto w zeszłym roku się wybraliśmy na spacerek i ponieważ w grupie byli słabsi to jechaliśmy tak relax ::)
a tu ciężarówka z naczepą próbowała nas zrzucić z drogi >:(
po prostu czasem kierowcy nie myślą :o
go your own way

Naitsabes

6 Marzec 2010, 13:58:58 #5 Ostatnia edycja: 6 Marzec 2010, 14:00:34 by Naitsabes
Podobny temat już był to sobie zobaczcie bo zawiera ciekawe linki ;) : http://www.motocykle.kielce.com.pl/forum/index.php/topic,196.msg1258.html#msg1258

sebo

Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708