1 Październik 2020, 07:23:33

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Ubezpieczenie OC i pakiety OC+AC na 2010

Zaczęty przez pawel, 1 Marzec 2010, 17:56:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

pawel

1 Marzec 2010, 17:56:39 Ostatnia edycja: 1 Kwiecień 2010, 16:59:18 by TomekAAA
Dziś byłem wyliczyć składkę na moto i co mnie bardzo zaskoczyło to o ile wzrosła podstawa składki OC od 30 września 2009.
Druga sprawa niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe nie chcą teraz przenosić zniżek z samochodu na motocykl !!!

Ktoś już z Was ubezpieczał na nowych zasadach. Jakie różnice?

Arek

No nie żartuj? Też chcę zakupić motocykl i licze że na współwłaściciela z pełnymi zniżkami będzie..........
Możesz powiedzieć które towarzystwa nie chcą przenosić zniżek?

tomekmajesty

mam dobry układ w ptu i tam 100 zeta za oc i 4% za ac, likwidowałem już u nich jedną szkodę - no problem, a warta raz kazała mi malować elementy a nie wymieniać i musiałem toczyć bój, ale wygrałem, poza tym ptu miało specjalny produkt moto, gdzie ubezpieczeniem objęty był także strój razem z kaskiem
go your own way

pawel

Osobiście szukam OC i AC.
Warta - drogo i ogólnie jak jest szkoda to są problemy.
PZU - drogo a nawet bardzo drogo
Uniqa - nieźle sobie liczą.
Allianz - wychodzi najtaniej
PTU - nie wiedziałem że maja ale chętnie sprawdzę - nawet jutro :)

kali

Ja mam w Allianz i mogę zaprosić przedstawiciela na spotkanie do Tequily to wszystko opowie, bo znajomy.
kali

tomekmajesty

trzeba niestety co roku sprawdzac oferty bo:
w 2007 miałem alianz bo był najtańszy
w 2008 była najlepsza warta
w 2009 najlepszy był ptu
a która firma ubezpieczeniowa w 2010 będzie najlepsza?
po prostu trzeba by sprawdzać samemu oferty albo mieć dobrego brokera, który zrobi to za nas
ważne jest też jak likwidują szkody,
z moich doświadczeń:
warta - zawsze problem, ale po awanturach da się wyrwać kasę
hestia - podobnie
pzu - jak na początku dadzą to ok jak odmówią to nawet skargi i reklamacje nie pomagają
ptu - tutaj jest problem mam osobisty układ więc jest super, ale tak jak mówię układzik (jak w samoobronie)
alianz - nie likwidowałem
najlepiej jest szczcerze mówiąc zostawić problem serwisowi, zawsze likwiduję szkodę tak aby aso rozliczało się z ubezpieczycielem, liberty w kielcach bez problemu na to idzie, inni nie zawsze, wtedy ich problem żeby to załatwić, ja żądam nowych części i koniec
ale trzeba patrzyć gałami i CZYTAĆ polisę bo często są tanie bo mają wyłaczenia - udział własny, stare części, itd, więc jest radość ze tanio a w razie szkody płacz, bo si okazuje, że 30% nie oddali i trzeba bulić z własnej kieszeni
go your own way

pawel

PTU i Allianz wychodzą te same pieniążki za pakiet.
Chyba pozostanę przy Allianz.

jacu

Witam
Ma ktoś AC na swój moto? Może wiecie gdzie najlepiej ubezpieczyć albo macie kogoś znajomego kto się tym zajmuje? Słyszałem że nie wszystkie firmy chcą ubezpieczać moto.
GG 4875121

Gery

JA pare dni temu ubezpieczałem moją suzi w warcie i odziedziczyłem 60 % zniżki z auta wyszła  kwota 110 pln do tego wziąłem sobie NW za 35pln (pierwszy sezon na moto po latach wiec na wszelki wypadek)
V2 czy V4 ale zawsze V:)

jacu

nic tu konkretnego nie ma
gdzie ubezpieczyłes swój motur i ile % od wartości Ci wyszło za AC? i jak z tymi zniżkami?
GG 4875121

pawel

Cytat: jacu w  1 Kwiecień 2010, 16:04:31
nic tu konkretnego nie ma
gdzie ubezpieczyłes swój motur i ile % od wartości Ci wyszło za AC? i jak z tymi zniżkami?

Kolega to niech tyłeczek ruszy i trochę się przejedzie kierunek już zna i zabrać żonę po drodze na spacer, kawę bo ostatnio coś jest wrrrr ;)

Allianz: Zniżki tylko z moto, brak zniżek za dzieci.

AC - przeważnie wszędzie około 10% wartości +/- kilka procent, zniżki bardziej w OC widać.

Szczurkov

Nie wiecie może która firma nie robi zwyżki za wiek dla 25latków na OC? Podobno większość od 26 roku życia nie daje zwyżki ale są i takie co od 25ciu..
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

kubek

Miał ktoś może do czynienia z firmą AXA?
Dzwoniłem na infolinie i za pakiet OC i AC mi wyliczyli całkiem przyzwoitą kwotę.

pawel

AXA może mieć dobre ceny w tym roku gdyż ruszają dopiero