20 Październik 2020, 04:44:50

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Potrzebna rada....warto czy nie?

Zaczęty przez MarcinKielce, 10 Luty 2010, 16:48:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

MarcinKielce

Witam.
Powiedzcie mi czy warto się nad takim motocyklem zastanawiać. Jako motocykl bardzo mi się podoba. Mam 185 cm wzrostu. Generalnie tu jest bike http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1694366 i proszę Was o jakieś opinie.
---Nie ważne czym jeździsz. Ważne jak tym jeździsz.---

robson

Niezła przesiadka z małej Aprili :) Na pewno jest forum Gold Wing'a, więc pewnie coś tam poradzą lub nasi forumowi spece. Generalnie duży chłop na małym moto nie pasuje, więc idziesz w dobrym kierunku.
bez podpisu

Arek

A czy nie łatwiej i lepiej kupić coś prawie 15 lat młodszego, jako przejściówkę? Jakieś 600ccm typu Bandit, GX itd. :)

MarcinKielce

Arek ale właśnie o to chodzi że żaden bandyta itp mnie nie kręci.....i dlatego proszę o rade. Tu jest kawał fajnego motocykla tylko zastanawiam się czy 1200ccm coś mi się obiło o uszy że z ich żywotnością jest......"tak sobie" tylko czy to prawda? Nie miałem nigdy do czynienia z takim sprzętem i nie mam pojęcia czego się spodziewać po takim roczniku....itp....
---Nie ważne czym jeździsz. Ważne jak tym jeździsz.---

Duszmen

Hej Marcin, słuchaj generalnie to są dobre maszyny z jednym małym zastrzeżeniem. Po prostu na sprzęta z tego roku trzeba patrzeć na zasadzie "jak się dba tak się ma". Trzeba by ją  pomierzyć, obejrzeć i na winkle ewentualnie.
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

sebo

Rozmawiałem kiedyś na zlocie z kolesiem, który wśród czterech innych motocykli (typu Intruz600, SV650, DragStar650)posiadał starego dorodnego Goldasa. Celowo zabieram głos w tej sprawie, bo wszyscy znajomi twierdzą,że jestem fanem "dużych" maszyn (i to w każdej niemal dziedzinie). Okazuje się, że mimo starożytnych wręcz rozwiązań konstrukcyjno - technicznych jest to motocykl, którym najwięcej się porusza.
Sam osobiście kiedyś rozglądałem się za takim sprzętem. Niestety musisz sobie odpowiedzieć do czego ten "pojazd" ma Ci brachu służyć. W mieście generalnie nie pojeździsz (no chyba,że dla lansu - jak ja {pozdro dla opiniujących mój styl} )ze względu na gabaryty:masa, promienie skrętu itp. Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę fakt, że motocykl tego typu nie zapewni w pełni oczekiwań nazwijmy to przyspieszeniowo - prędkościowych. Sam kiedyś testowałem GL 1500 z 1990 roku i mimo to, że każdy oglądał się za mną to pojazd nie dawał kierowcy dużej frajdy (choćby ze względu na prostolinijność przyspieszenia)poza niesamowitym komfortem jazdy. Na wycieczki SUPER
Dodatkowo musisz sprawdzić jego stan techniczny. Moja FJ ma już 25lat i wiem coś o tym. Dokładnie to co Duszmen mówi: "jak się dba to się ma". Ciekawe czy gość, który to sprzedaje jest zdesperowanym handlarzem, czy użytkownikiem tego pojazdu, który sumiennie jak książka pisze dba o kontrolę i wymianę płynów eksploatacyjnych i wysłużonych części? Można go spytać o ciśnienie w cylindrach, regulacje gaźników, stan i wiek opon... Dobrze podejść do zakupu z zimną krwią (łatwo się mówi, hehe...). Na koniec jeszcze jedno: musisz się niestety nastawić na to, że kiedyś w przyszłości nie będzie go łatwo sprzedać, chyba, że oddasz motocykl za przysłowiową złotówkę.
Politycznie odpowiem: nie namawiam i nie odradzam - wyboru dokonasz sam...
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

sebo

Mario Kawasaki

Ja jestem mechanikiem,jesli chcesz pomoge zrobimy fachowe ogledziny tak zebys mial obraz stanu technicznego maszyny.Osobiscie jesli mial bm kupic taki starszy turystyczny motocykl to tylko Yamaha FJ 1200.super sprzet,kolege namowilem i jest bardzo zadowolony.dba i jezdzi.!
motorynka,romet ogar,horex 80,mz tramp,ifa bk 350,avo sport,avo 425,bmw R 25,bmw R 35,nsu 350,M 72,ural,dniepr 650,honda cb 350,kawasaki kz,kawasaki zx 600,kawasaki zx 750,kawasaki gpx,kawasaki zzr 600..........to by continue ;D
Naprawa motocykli,skuterów,przerobki, tel 609 943 891.

piter

Odpowiedż co do stanu technicznego zawarta jest w opisie - "płyny spuszczone na zimę, mrozy- sami rozumiecie".
Rozumiemy, że woda to dla niego "płyny eksploatacyjne". No to jakie "płyny", taka eksploatacja - oczekujesz jeszcze czegoś pozytywnego ?
Pozdrawiam
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

shpx

Może o wachę chodziło? Bo inaczej ciężko zrozumieć o co kaman...
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

caprik

14 Luty 2010, 15:45:23 #10 Ostatnia edycja: 14 Luty 2010, 15:54:58 by caprik
Zgadzam się z poprzednikami. Dla mnie to moto wygląda dość podejrzanie. warto wziąć ze sobą dobrego mechanika (szkoda kasy - jakikolwiek poważniejszy remont przekroczy wartość sprzętu).

Ktoś wyżej polecij FJ - trafny wybór, jeśli Honda ale w nieco wyższym przedziale cenowym to PE, a ja bym myślał o Kawie :) hehehe

Życzę powodzenia - ja pierwsze moto kupilem w  pospiechu, w nocy bez testu i robilem kapitalke silnika. dobrze, że się jeszcze obyło bez wymiany wału, za jedyne 4800pln :)

PS.

Czekam na nowy VIDEOSKOP, reszta sprzętu już jest, tylko odbiór i wykończenie lokalu więc niebawem (może przed wakacjami) ruszy nowy warsztacik. W założeniach będziemy się zajmować diagnostyką, poważnymi remontami i przede wszystkim wykonywaniem detali na życzenie. Myślę, że jak czas pozwoli (zbyt wiele pracyyyyyyyyyyyyyy) uda się ruszyć z profesjonalną hamownią na Politechnice Radomskiej, jeszcze w tym sezonie.

Pzdr
Samochody specjalne, wedle życzenia, wedle marzenia, projekt, wykonanie --- niebawem na własnym moto a tym czasem na 10-tce, pięknej z Akashi japonce :) ups zapomniałem o poczciwej i wiernej SU - gixer 1100 olejak w fazie metamorfozy :)

Andrzej

Wydaje mi się że znamy gościa który to sprzedaje bo w tamtym rejonie jest tylko taki jeden motorek.

http://picasaweb.google.com/suselx/ZdleciaZParadyWPierzchnicy#5362774691814928146

sebo

15 Luty 2010, 21:53:12 #12 Ostatnia edycja: 15 Luty 2010, 21:55:05 by sebo
Wszyscy tak chwalą FJ, to może kupisz mój za 6,5 kafla (hehehe...) kufry dorzucę gratis

http://www.mariomoto.pl/data/storage/attachments/be72e269bf49078bd576d61029d8a478.jpg