26 Październik 2020, 16:03:57

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Jaki olej wlac do wiaderka 125???

Zaczęty przez suchyraz, 22 Styczeń 2010, 18:29:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

suchyraz

Witam forumowiczow KFM!!!

Jestem posiadaczem Hondy Varadero xl 125 '02 (gaznik). ostatnio zmienilem olej na Motul 5100 4t 10w40. po przejechaniu 250 km padlo mi sprzeglo i zastanawiam sie czy nie jest to spowodowane zla gestoscia oleju. Nie wiem jaki byl lany wczesniej, wiem natomiast, ze trzeba go bylo wymienic. Czy ktos wiem moze jaki olej zaleca Honda do tego modelu motocykla bo w necie nic nie moge znalezc na ten temat? A moze sprzeglo padlo bo musialo i nie miala na to wplywu gestosc oleju??
Prosze o pomoc bo sezon wielkimi krokami sie zbliza :)
Wszędzie dobrze ale na motocyklu najlepiej...

gral

22 Styczeń 2010, 18:53:23 #1 Ostatnia edycja: 22 Styczeń 2010, 19:57:25 by gral
Istnieje forum Varadero.
Wrzuć w wyszukiwarkę i Cię tam skieruje.
Podałbym linka ale co po niektórym ogromną radość bym sprawił "łamiąc regulamin"
Pozdrawiam

piter

Już trzeci raz to piszę ba za każdym razem mi wywala komunikat , że przekroczyłem czas sesji >:(
Sądzę, że awaria sprzęgła nie była spowodowana rodzajem stosowanego oleju .
Raczej przebiegiem, rocznikiem, być może "rabunkową" eksploatacją (np. częste półsprzęgło) lub ewentualnie nieprawidłową regulacją (brak luzu powodujący permanentny poślizg i zużycie tarcz).
Osobiście zalecam olej o wyższej lepkości (oznaczenia np. 10W40 to oznaczenia lepkości a nie gęstości) - 15W50 (ze szczególnym wskazaniem na to 50 właśnie).
Jeśli masz wątpliwości zapraszam do serwisu lub na priv.
A przy okazji przypominam o promocji :  http://www.motocykle.kielce.com.pl/forum/index.php/topic,420.0.html
Pozdrawiam
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

bladeinfire

jest takie przekonanie, że 5100 10w40 jest dobry do wszystkiego, a istnieje 5100 15w50 i ludzie się boją tego, a niesłusznie, bo nadmienił kolega wyżej

suchyraz

Piter masz duzo racji poniewaz motocykl jest pierwszym na jakim jezdzilem wiec poczatki dla sprzegla byly koszmarne (teraz jest duuuzo lepiej :D ). Sprobuje oleju o wyzszej lepkosci bo przy wymianie sprzegla bedzie i tak trzeba go upuscic. Czy jest sens zlac go do czystej miski i wlac spowrotem? czy jesli go wymienie to filtr tez potrzebuje nowy (ten ma 250km najechane)?  Mechanika nie jest moja mocna strona wiec doceniam kazda rade :)

Co do forum Varadero to rzucily mnie tam google ale to forum gdzie wszyscy jezdza litrowkami jest kilka tematow ale malo pomocnych dotyczacych 125xl.
Ogolnie KFM rzadzi w temacie! :D
Wszędzie dobrze ale na motocyklu najlepiej...

piter

Chopie,
nie rób gównianych oszczędności - wymieniasz tarcze sprzęgła wymień olej i filter ( jakieś 100 -120 PLN łącznie).
A skoro mechanika nie jest Twą mocną stroną daj to w ręce wykwalifikowane.
Mój telefon masz w podpisie.
Pozdrawiam
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

hubert k

przy wymianie spalonych tarcz trzeba też wymienić olej ponieważ on tez został przypalony
i nie spełnia już dobrze swojej roli ;)
olej zawsze z filtrem ;)
jawka50, ogar50,jawa 350,jawa350ts,gs500

Rafal