25 Październik 2020, 04:40:37

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Potoczne nazewnictwo sprzętów

Zaczęty przez piter, 8 Styczeń 2010, 17:23:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

piter

Cytat: Radek w  8 Styczeń 2010, 16:03:27
Tylko 3 kredensy! >:(
a gdzie reszta? - sen zimowy ;D

ja mam plastik ale jeżeli potrzeba to jakoś pomogę...

Off-topic ale zajmuję się tym gdyż jest to powszechne zjawisko - używanie zwyczajowych nazw niezbyt adekwatnie do przedmiotu (w tym przypadku "kredensy" i "plastiki") :
Cytuję za Śląskim Forum Motocyklistów (ich definicje zwyczajowych nazw podobają mi się  :D):
"Motocykle dzielimy na kategorie: Przecinaki - Charakteryzujące się małą wagą, dużą mocą i jeszcze większymi kosztami napraw oraz serwisowania. Dosiadane często przez Dresiarzy, Nastolatków bez prawa jazdy a niekiedy przez zawodników GP. Rekordzista dosiadający sporta osiągnął 121 punków karnych, czym został uhonorowany przez policję specjalnym filmem dokumentalnym. Golasy - Czyli japonia bez owiewek. Wygodna pozycja, japońska technologia, tylko laski nie bardzo lecą na takie sprzęty. Sportowo-Turystyczne - Motocykle do szybkiej turystyki, obecnie pozwalają na podróże i zwiedzanie kraju z prędkościami podchodzącymi pod 300km/h. Policja zarejestrowała w Polsce motocykl który przekroczył tą granicę, ale nie wiedzą co to było. Kredensy - Sztandarowy model to HondaGold Wing czyli pół mieszkania na 2 kołach. Masz w nim wszystko - oprócz dachu. Choppery - Dosiadane przez Rokersów, motocykl taki charakteryzuje sztywny tył doskonale przenoszący wszystkie uderzenia na kręgosłup, oraz wysunięte przednie koło dzięki któremu motocykl posiada promień skrętu na miarę amerykańskiego lotniskowca. W takim układzie przedni widelec ma możliwość pracy nie tylko poprzez ściskanie ale także i zginanie. Wysoka kierownica zapewnia wentylowanie pach a więc znacząco wpływa na higienę kierowcy. Wolny wydech wpływa na bezpieczeństwo i koi wieczorami (zszarpane w pracy) nerwy sąsiadów. Klasyki - Nowoczesna technologia, zabytkowa linia. Enduro i Crossy - Które często można spotkać w Narodowych Parkach Krajobrazowych. Idealnie nadają się do walki w terenie i zdobywania powodów do dumy z odniesionych kontuzji. Oldtimery - Czyli wszystko to co stało ponad 25 lat pod gruszą a nadal jeździ. Skutery - niegdyś pojazd subkultury Modsów, obecnie używane przez bardzo młodych ludzi do wyrywania rówieśniczek.(skuter zwany jest również kiblem)"
Wytłuszczenie jest moje. Od siebie dodam, że plastik jest synonimem przecinaka. W związku z tym, Radku, nie sądzę abyś naprawdę chciał zaliczać się do grona Dresiarzy, Małolatów bez prawa jazdy a jedynie niekiedy zawodników Moto GP  :D
Pozdrawiam
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

jacu

kurde.... teraz muszę kupić dres i stracić prawo jazdy  :o
GG 4875121

piter

Jacu,
prawo jazdy możesz zachować boś już nie małolat. Dres styknie. A i robotę zachowasz  :D.

P.S.
Moderator na medal. Pozdrawiam

TomekAAA

piter

A to Ty byłeś  Dobry Wujek  ;D ? Człowiek Dobrej Roboty ! Keep going !
Pozdrawiam
Piter

Szczurkov

Rozumiem że Bandit to do grupy szosowo - turystycznej należy ale 300km/h to ja na dwójce jadę.  ;)  ;D Potem już tylko pińcet..
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

jacu

Cytat: pszczurkow w  8 Styczeń 2010, 18:14:53
Rozumiem że Bandit to do grupy szosowo - turystycznej należy ale 300km/h to ja na dwójce jadę.  ;)  ;D Potem już tylko pińcet..

chyba mandatu   ;D
GG 4875121

Mario Kawasaki

na A2 hyba bo tam najwieksza gora w europie jest  ;D
motorynka,romet ogar,horex 80,mz tramp,ifa bk 350,avo sport,avo 425,bmw R 25,bmw R 35,nsu 350,M 72,ural,dniepr 650,honda cb 350,kawasaki kz,kawasaki zx 600,kawasaki zx 750,kawasaki gpx,kawasaki zzr 600..........to by continue ;D
Naprawa motocykli,skuterów,przerobki, tel 609 943 891.

sebo

na skutery mówią też dziewice, sami popatrzcie jak oni tam siedzą
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

Banitaa1

Cytat: sebo w 15 Styczeń 2010, 22:48:20
na skutery mówią też dziewice, sami popatrzcie jak oni tam siedzą

ale ciężko znależ tą dziewice w tym wieku naskuterku
Wypić jeszcze jedno piwo, czy nie? Brzuch mówi tak, głowa nie. Głowa jest mądrzejszą od brzucha. Mądrzejszy zawsze ustępuje:)