28 Listopad 2020, 04:37:39

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Tor Miedziana Góra

Zaczęty przez Adel, 29 Grudzień 2009, 22:43:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

Naitsabes

Cytat: mOtOrynka w 31 Grudzień 2009, 18:38:50
... nadal uwazam ze PZM to swienie egoistyczne, ktore uwazaja ze maja wiekszy zarobek z gieldy, wiec nei oplaca im sie robic tory (no chyba e iim ktos da kase).

To normalne. Nikt się nie weźmie za coś co mu się opłacać nie będzie. Co więcej, na co się nie ma funduszy.

piter

Hehehehe, i NIE DOŻYJESZ :D

Już dożyłem i jest mi z tym cudnie  :D.

Cytat: mOtOrynka w 31 Grudzień 2009, 18:38:50nie znalazlam nigdzie ani slowa PRZYZNANIA CI RACJI :)))

Poszukaj, a może wreszcie Ci coś się uda. To fajne uczucie.

Cytat: mOtOrynka w 31 Grudzień 2009, 18:38:50\więc nie pochlebiaj sobie.

Muszę. Muszę, bo dowartościowanie mi potrzebne jak kani deszcz.  ;D ;D ;D

Cytat: mOtOrynka w 31 Grudzień 2009, 18:38:50Alez wy bladzicie, i tylko guza szukacie (i to zauwazylam ze na NIEJEDNYM forum, nie jestescie zbyt lubiani :) ale to mnie jakos nie dziwi.

Dobre, dobre. Coraz milsza jesteś  ;D. I jakże na temat  :D. Nait zęby zagryza. Notabene na mnie też. Pozdrawiam Cię Sebastianie :D.

Cytat: mOtOrynka w 31 Grudzień 2009, 18:38:50Ja jak uwazalam tak uwazam nadal Chcialabym zeby w Kielcach cos zrobili z tym torem, i jesli byla taka okazja (bo tak mi podpowiedizano)

a Ty w to uwierzyłaś bezkrytycznie.
Cytat: mOtOrynka w 31 Grudzień 2009, 18:38:50...i nadal uwazam ze PZM to swienie egoistyczne, ....

A oni też mają internet, czytają opinie i odpowiednio traktują przychodzących i pytających bez większego sensu, jako, że to "świnie egoistyczne". I tak się kręci ten świat.
Milionów nie dodaliśmy zarządcy toru ale przynajmniej wymieniliśmy uprzejmości, prawda Katarzyno ? Powodzenia w innych równie utopijnych akcjach.
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

piter

31 Grudzień 2009, 21:14:11 #17 Ostatnia edycja: 1 Styczeń 2010, 13:43:08 by piter
Tu była część dotycząca Rafała ale po usunięciu jego posta straciła aktualność. Bywa.

Dla podsumowania sprawy toru:
każdy kto choć raz na nim był, przejechał obie pętle  i rozejrzał się po okolicy, zastanowiwszy się krótką chwilę, dojdzie do wniosku, że ten tor jest niereformowalny. Duża pętla to w dużej części droga krajowa, mała pętla to tor kartingowy i do tego się nadaje (no może jeszcze od KJS-ów). Konfiguracja terenu wyklucza rozbudowę w jakimkolwiek kierunku (pomijam sprawy własnościowe terenów). Przypomnę, że tor powstał w 1977 roku - 32 lata temu. Inne czasy, inne realia - nawet tak prozaiczna sprawa jak wyłączenie krajówki z ruchu na czas zawodów - natężenie ruchu wtedy i dziś są nieporównywalne.
Zarządcą toru jest Automobilklub Kielecki a nie PZM. Krzysztof Tutak, prezes AK, zorganizował w  życiu więcej zawodów niż Katarzyna liczy miesięcy życia. Zarzucanie mu niechęci dla sportów motorowych, przez kogoś kto nie dokonał w tym sporcie niczego, to nadużycie co najmniej - cytat z Katarzyny "Niestety Adel, ale to chyba raczej niecheci naszego PZM, bo jak do nich poszlam kiedys na rozmowe, to bardzo z gory na mnie patrzyl ten stary dziad, i jak zapytalam, co z remontem bo mial byc, to do mnie powiedzial " nie ma problemu, jak da Pani 5 mln zl to Pani zrobimy" no myslalam ze mu w dziub strrzele, bo w dodatku mial SZYDERCZY usmiech". Ale może nie oniego w powyższym cytacie chodziło. Jesli nie o niego to o kogo ? A zresztą co za różnica, i tak to jakiś "stary dziad".
Kalendarz imprez na "nie żywym" torze -
http://www.automobilklub.kielce.pl/s,4,Kalendarz_imprez.html
Sianie kompletnie niesprawdzonych, nieprawdziwych i niewiarygodnych wiadomości rozgrzewa niektóre głowy nie wiadomo po co. Wylanie kubła zimnej wody na te głowy to "stwarzanie problemów" lub "pier..nie".
Śmiałe wypowiedzi w tematach o których nie ma się najmniejszej wiedzy to już głupota - mam na myśli wypowiedzi Kamco11 i jego śmiałe twierdzenia o kosztach przebudowy toru. I w tym punkcie Radek doszedł to identycznej konkluzji - miliony i to duże.
Nie widzę najmniejszego sensu młócenia tego tematu w nieskończoność tym bardziej, że generuje życzenia "nie dożycia". A to powoduje kolkę od śmiechu i faktycznie w efekcie może zagrozić zdrowiu.
I to by było na tyle.
Piotr
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

caprik

19 Styczeń 2010, 13:30:01 #18 Ostatnia edycja: 24 Styczeń 2010, 19:02:39 by caprik
Cytat: Arek w 30 Grudzień 2009, 21:24:36
Kolega zdecydowanie ma rację. Na wyścigi SM sypną troche piachu ui sprzęty i tak pojadą, a karty jakoś dadzą radę. Niestety, z planami licho, choć były - odnowienie i zbudowanie toru praktycznie od nowa, ale chyba Pionki wygryzły ten plan.

zgadza się. Pionki w tym roku mają uruchomić tor, mało tego dochodzą mnie słuchy, że Radom szykuje się do zbudowania pierwszego w Polsce toru F1. Ponieważ jestem w jakimś stopniu związany z PR IEPIM mogę potwierdzić, że tamtejsze grono uczelniane może niewiele ale cos czyni w kierunku rozwoju motoryzacji bynajmniej w swoim regionie.

Nie wiem jak jest w Kielcach  ale chyba szanse i możliwości są spore
Samochody specjalne, wedle życzenia, wedle marzenia, projekt, wykonanie --- niebawem na własnym moto a tym czasem na 10-tce, pięknej z Akashi japonce :) ups zapomniałem o poczciwej i wiernej SU - gixer 1100 olejak w fazie metamorfozy :)

caprik

Cytat: piter w 30 Grudzień 2009, 23:56:09

O matko, nie sądziłem że doczekam takiej chwili. Ktoś, i to kto ! przyznał mi rację mimo,

Hehehehe, i NIE DOŻYJESZ :D nie znalazlam nigdzie ani slowa PRZYZNANIA CI RACJI :)))
\więc nie pochlebiaj sobie.

Cytat: gral w 31 Grudzień 2009, 01:18:58
Oj czyzby brak brak konsekwencji w wypowiedziach ?
Czy pamięć już nie taka ?
No ale jak człek zmienny i osobowośc słaba to i bładzi  ;D
Ale od czegóz sa koledzy ... coby naprowadzić , przypomnieć ...

A ten sobie wmawia ze KOLEGÓW ma :))))

Alez wy bladzicie, i tylko guza szukacie (i to zauwazylam ze na NIEJEDNYM forum, nie jestescie zbyt lubiani :) ale to mnie jakos nie dziwi.

Ja jak uwazalam tak uwazam nadal Chcialabym zeby w Kielcach cos zrobili z tym torem, i jesli byla taka okazja (bo tak mi podpowiedizano) to chcialam wykorzystac i zebrac z forum tez innych chetnych, i nadal uwazam ze PZM to swienie egoistyczne, ktore uwazaja ze maja wiekszy zarobek z gieldy, wiec nei oplaca im sie robic tory (no chyba e iim ktos da kase).

Jestem chętny. Sam zamierzam się tam wybrać i zapisać tak by móc coś zmienić (przynajmniej spróbować) 8)

pzdr i wielki PLUS za własne zdanie i wytrwałość ;D

Samochody specjalne, wedle życzenia, wedle marzenia, projekt, wykonanie --- niebawem na własnym moto a tym czasem na 10-tce, pięknej z Akashi japonce :) ups zapomniałem o poczciwej i wiernej SU - gixer 1100 olejak w fazie metamorfozy :)

bladeinfire

no czy pionki ruszą to nie wiadomo, na razie ekipa Pejsera opracowuje raport ornitologiczny, który jest załącznikiem do raportu środowiskowego :D

a to polska właśnie

Arek

A no jakieś ptaszki mają tam trasę i boją się czasowej konkurencji xD
Pisał jakiś koleś że ptaki tamtędy latają i oczywiście trzeba posmarować komu trzeba żeby przymkneli oko...

bladeinfire

gadałem z Pejserem i wierze, że w końcu dadzą rade...

sebo

Temat gorący mimo silnych mrozów. Chciałbym dodać kilka groszy od siebie. Tak się składa, że część Toru  jest niestety na pewnym odcinku poprowadzona drogą krajową nr 74. Na co dzień zajmuje się po części utrzymaniem dróg i mogę przytoczyć kilka faktów związanych z ostatnim remontem tej drogi. Po ułożeniu warstwy ścieralnej, wykonaniu odwodnienia i oczyszczeniu terenu następuje malowanie oznakowania poziomego. Każdy z Was zapewne miał okazję najechać na różnych drogach na krawędź tzw. linii akustycznej (zaczyna głośno buczeć i w razie zaśnięcia kierowcy po zmianie toru jazdy linia taka informuje go dość skutecznie, że zbacza z kursu). Goście, którzy wykonują takie oznakowanie dostali polecenie od zarządcy drogi o zniwelowanie części baretek powodujących owy stukot. Charakter użytkowania drogi publicznej i toru wyścigowego jest nieco inny i linie takie zagrażają bezpieczeństwu sportowców (głównie w miejscach zjazdu z drogi na tor) Co z tego wynika? Okazuje się, że organizatorzy planują w przyszłości przeprowadzić zawody po odcinku drogi krajowej, bo nie było by potrzeby niszczenia tych linii (dodatkowo w sąsiedztwie toru znajduje się kilka posesji i właściciele narzekają na to,że kierowcy odczuwający kawałek "dobrej drogi"cisnę ile wejdzie i przeszkadza im to w nocnym wypoczynku). Do tej pory osobiście nawet 2 - 3 razy w roku brałem udział w organizacji i przeprowadzeniu objazdów przez Tumlin na czas trwania imprez sportowych. Obecnie zmieniło się wiele przepisów dotyczących głównie bezpieczeństwa i Automobil chce im oczywiście sprostać w miarę możliwości. Możliwości finansowe są niestety nie najlepsze... , a i mieszkańcy okolicznych wiosek mają dość przejeżdżających TIRów pod swoimi oknami. ALE praktycznie co sobotę na torze spotykają się miłośnicy sportów motorowych (a to kluby, a to właściciele danej marki itp) Powiadają każdy orze jak może, jeśli nie można zrobić coś dużego to małymi imprezami tor też żyje.
Co do samego toru: rok bądź dwa lata temu szefowie mojej firmy zorganizowali dla pracowników spotkanie cartingowe. Nie mogłem się powstrzymać , żeby nie pojechać tam motocyklem . Myślę sobie jedyna okazja, żeby pośmigać po profesjonalnym torze motorkiem. Sam tor niestety nie jest wykonany zgodnie z dzisiejszymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa motocyklisty. Brak jest stref bezpieczeństwa i barierki ochronne w przeważającej jego części są są zbyt blisko jezdni. Po długim przekonywaniu osoby opiekującej się nami wreszcie mogłem skosztować odrobinkę tak długo oczekiwanej przyjemności. Pierwsze okrążenie rozpoznawcze, żeby sprawdzić co i jak. ok teraz można troczę odwinąć. Na zakręcie nabawiłem się prawie palpitacji serca. Okazuje się, że na zwykłych publicznych drogach bardziej można nachylić się w zakręcie niż na torze wyścigowym! Warstwy jezdne są okrutnie wypolerowane no i samo wykonanie profilu bocznego pochylenia też daje wiele do życzenia. Tak szybko jak zacząłem , tak też szybko zakończyłem jazdę i wróciłem do gokartów i małą pętelkę)
Podsumowując, myślę , że miasto wojewódzkie położone w ciekawym terenowo miejscu powinno dysponować torem wyścigowym. Długoletnie doświadczenie zarządców toru ma ku temu podstawę, aby tor utrzymać i spróbować doprowadzić go do obowiązujących norm. Wiadomo, że potrzebni są sponsorzy, ale także odrobina chęci dotrwania do celu jaki sobie wyznaczamy. Może ogólne większe zainteresowanie opinii publicznej.
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

Arek

Z tego co kolega pisze wynika, że chyba dużo łatwiej byłoby zbudować od nowa tor na innym obiekcie, niż poprawiać ten "Miedziankowy".

Co do śliskości zobaczymy jak poradzą sobie skuterki III, wyścigowej klasy ;) Supermoto zresztą też.

caprik

25 Styczeń 2010, 01:12:27 #25 Ostatnia edycja: 25 Styczeń 2010, 01:15:27 by caprik
pewnie tak ślisko jak na normalnej drodze jeżdżąc na ogumieniu pirelli diablo corsa III   :P mam takie gumy na 10-tce i łapie uślizg za uślizgiem. no cóż, takie buciki zalożyli więc je zużywam hehe

a wracając do tematu pewnie prościej i taniej (biorąc pod uwagę w jakim kraju żyjemy) byłoby postawić nowy obiekt. aż się płakać chce, gdy nadchodzi wiosna i człowiek marzy, by w wolnej chwili móc dostarczyć sobie niezbędnych do życia minerałów - adrenalina hehe,  a tu pozostaje pomykać na naszych super krajowych drogach międzymiastowych.  pozdrowionka dla ministerstwa infrastruktury  :-*

ps. mam nadzieję, że znajdą się odpowiedni włodarze i sponsorzy, który docenią fakt, że w Polsce istnieje grono miłośników jednosladów i w ramach poszanowania mniejszości narodowej zagwarantują nam dostęp do toru chociażby w promieniu 100 km   :P

robson

21 Luty 2010, 21:09:34 #26 Ostatnia edycja: 21 Luty 2010, 21:11:34 by robson
Coś się jednak dzieje na torze. Jak informuje marcowy Motocykl szykują się wyścigi Honda: CBR125R Cup i Hornet Cup Po lekturze całej dyskusji zastanawia jak oni pojadą na nieprzygotowanym i niebezpiecznym torze. Ma ktoś nowe wiadomości od zarządców toru?
bez podpisu

Arek

Mają być jeszcze wyścigi skuterków i Supermoto, więc może coś się ruszy :) Ale dziwne bo pisałem 2-krotnie maila przez stronkę do nich i nie odpisali. Może zimują?