4 Grudzień 2020, 13:32:24

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Tor Miedziana Góra

Zaczęty przez Adel, 29 Grudzień 2009, 22:43:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

Adel

29 Grudzień 2009, 22:43:34 Ostatnia edycja: 29 Grudzień 2009, 22:45:10 by Adel
Co nie tak jest z tym torem, że nie można po nim polatać motocyklami? Dlaczego nie odbywają się tam WMMP, albo przynajmniej nie można go wynająć? Dawno tam nie byłem, ale z tego co pamiętam, to nawierzchnia jest w miarę, parę ciekawych zakrętów, a Automobilklub Kielecki mógłby trochę na nas zarobić. Tor w Lublinie jest o wiele mniejszy, a jest tam w ciągu sezonu wiele atrakcji dla miłośników dwóch kółek, również na torze w Radomiu do niedawna można było polatać, a teraz pozostały tylko zawody SM. Motocykli jest coraz więcej i automobilkluby powinny to wykorzystywać, wynajmując tor. Czy to aż takie nieopłacalne?

Arek

Temat podobny był juz poruszany.
TO jest tak, że Kielecki tor nie ma homologacji na jednoślady. Mówiąc o całym torze, trzeba by zamykać częsć obwodnicy Kielc, co teraz jest chyba niewykonalne i droga niezbyt czysta i utrzymana.
W lipcu mają być zawody właśnie SM, zapewne na części kartingowej.
To czy można smigać motocyklami to zalezy chyba od pasji i dobrej woli włascicieli, aspekt finansowy to chyba mniej ;D Ale nie ma co, tor na pewno by się przydał, Kielce dużo zyskałyby na renomie :D

Adel

Z tego co wiem, to odbywały się tam kiedyś zawody na motocyklach i można było polatać amatorsko. Szkoda, że zaprzestali tego. A czy teraz obywają się tam jakieś zawody, na skutek których zamykana jest część drogi publicznej? Co do SM, to jest to chyba jedyna kategoria szosówek rozgrywana w całym kraju, i myślę, że np CBR Cup 125 mógłby iść w ich ślady. Poruszyłem ten temat, ponieważ jest zima i czas przemyśleń i różnych pomysłów, a uważam, że szkoda, że taki obiekt się marnuje, w dodatku, że jest rzadkością w Polsce. Bo do Poznania daleko, a w Pionkach nie wiadomo czy się doczekamy.

Motorynka

Niestety Adel, ale to chyba raczej niecheci naszego PZM, bo jak do nich poszlam kiedys na rozmowe, to bardzo z gory na mnie patrzyl ten stary dziad, i jak zapytalam, co z remontem bo mial byc, to do mnie powiedzial " nie ma problemu, jak da Pani 5 mln zl to Pani zrobimy" no myslalam ze mu w dziub strrzele, bo w dodatku mial SZYDERCZY usmiech :( wiec niestety nie mamy co nawet pomarzyć :(

Radek

Świat się rozwija, a nasz tor to zabytek z lat 60tych. Zawody które się kiedyś odbywały (również motocyklowe) to już tylko historia. Obecne normy spowodowały że kielecki tor nie ma żadnych homologacji nawet do wyścigów samochodowych. Tory motocyklowe mają jeszcze większe wymagania niż z tory samochodowe. Ten tor jest miejscami tunelem a nie torem ze strefami bezpieczeństwa, a ostatnio się dowiedziałem że nawet nawierzchnia nie spełnia obecnych norm.
Reasumując tzw. kielecki tor jest obecnie jedynie parkingiem i giełdą. Jeżeli ktoś sobie trenuje to na własne ryzyko, a żadne oficjalne treningi i zawody nie mogą się tu odbywać.

PS
a za 5 mln zł to nawet nawierzchni by nie wymienili... nie mówiąc o poszerzeniu i budowie całej infrastruktury. Nasze "miasto" nie może zdobyć środków na lotnisko więc o wyścigach w Kielcach raczej trzeba zapomnieć - chyba że znajdzie się prywatny inwestor ;) np. Cersanit.....?

Arek

Kolega zdecydowanie ma rację. Na wyścigi SM sypną troche piachu ui sprzęty i tak pojadą, a karty jakoś dadzą radę. Niestety, z planami licho, choć były - odnowienie i zbudowanie toru praktycznie od nowa, ale chyba Pionki wygryzły ten plan.

piter

Cytat: Radek w 30 Grudzień 2009, 11:29:55
....
a za 5 mln zł to nawet nawierzchni by nie wymienili... nie mówiąc o poszerzeniu i budowie całej infrastruktury. ....?

O matko, nie sądziłem że doczekam takiej chwili. Ktoś, i to kto ! przyznał mi rację mimo, że poprzednio odsądzony zostałem od czci i wiary, lokalnego patriotyzmu oraz żem niechętny był inicjatywie :
http://www.motocykle.kielce.com.pl/forum/index.php/topic,144.msg1163.html#msg1163
Ha !!! Koniec alienacji ???!!! Realy ??? Eh, pomarzyć fajna rzecz. :D
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

gral

Oj czyzby brak brak konsekwencji w wypowiedziach ?
Czy pamięć już nie taka ?
No ale jak człek zmienny i osobowośc słaba to i bładzi  ;D
Ale od czegóz sa koledzy ... coby naprowadzić , przypomnieć ...

Radek

Piter - jakoś nie znalazłem w twoim linku MOJEJ wypowiedzi w tym temacie.

Gral - filozofie ZEN - wyrażaj się jaśniej; o czyjej konsekwencji, osobowości i zmienności piszesz?

gral

Poczytaj a może pojmiesz...

Naitsabes

Zaczyna być to męczące i widzę moja prośba http://www.motocykle.kielce.com.pl/forum/index.php/topic,518.0.html została zlana po całości. Aż przestaję się dziwić, że ludzie tak rzadko zaczęli odwiedzać forum. Takie posty jak w/w winny być usuwane jak to jest na większości forach. Podoba wam się to? Taka atmosfera, to ujadanie i sarkazmy?
Nie odpowiadajcie na ten wpis, a tym bardziej na te pytania. Wątek pozostaje ten sam, Tor miedziana góra.

Mario Kawasaki

masz racje sebastian.wwykasuj to co napisalem,,to wina vladymira smirnofa.  ;D czy jakos tak
motorynka,romet ogar,horex 80,mz tramp,ifa bk 350,avo sport,avo 425,bmw R 25,bmw R 35,nsu 350,M 72,ural,dniepr 650,honda cb 350,kawasaki kz,kawasaki zx 600,kawasaki zx 750,kawasaki gpx,kawasaki zzr 600..........to by continue ;D
Naprawa motocykli,skuterów,przerobki, tel 609 943 891.

piter

Cytat: Radek w 31 Grudzień 2009, 01:57:56
Piter - jakoś nie znalazłem w twoim linku MOJEJ wypowiedzi w tym temacie.

Bo żadnej Twojej  tam nie było. Stąd cytat z WCZORAJSZEGO wątku potwierdzający MOJĄ opinię o kolosalnych nakładach na modernizację toru. Niejaki Kamco11 i inni mieli wtedy zdanie odmienne. Dlatego zamieściłem link, aby każdy mógł się z nim zapoznać.
Clear ?
Pozdrawiam
Piotr
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Rafal

Motorynka

Cytat: piter w 30 Grudzień 2009, 23:56:09

O matko, nie sądziłem że doczekam takiej chwili. Ktoś, i to kto ! przyznał mi rację mimo,

Hehehehe, i NIE DOŻYJESZ :D nie znalazlam nigdzie ani slowa PRZYZNANIA CI RACJI :)))
\więc nie pochlebiaj sobie.

Cytat: gral w 31 Grudzień 2009, 01:18:58
Oj czyzby brak brak konsekwencji w wypowiedziach ?
Czy pamięć już nie taka ?
No ale jak człek zmienny i osobowośc słaba to i bładzi  ;D
Ale od czegóz sa koledzy ... coby naprowadzić , przypomnieć ...

A ten sobie wmawia ze KOLEGÓW ma :))))

Alez wy bladzicie, i tylko guza szukacie (i to zauwazylam ze na NIEJEDNYM forum, nie jestescie zbyt lubiani :) ale to mnie jakos nie dziwi.

Ja jak uwazalam tak uwazam nadal Chcialabym zeby w Kielcach cos zrobili z tym torem, i jesli byla taka okazja (bo tak mi podpowiedizano) to chcialam wykorzystac i zebrac z forum tez innych chetnych, i nadal uwazam ze PZM to swienie egoistyczne, ktore uwazaja ze maja wiekszy zarobek z gieldy, wiec nei oplaca im sie robic tory (no chyba e iim ktos da kase).