25 Październik 2020, 04:36:27

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Ciekawostka socjologiczna

Zaczęty przez piter, 28 Grudzień 2009, 15:11:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

piter

O podziałach wśród podobnych sobie ))):
http://wiadomosci.onet.pl/1589898,242,1,0,1,kioskart.html
Jakoś mi się kojarzy.
Pozdrawiam
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Rafal

Wszystko fajnie opisany przykład skałtów zmobilizowanie sie w ekstremalnej sytuacji,tylko mam jedno pytanie.Jak to sie ma do sytuacji,która zaistniała podczas II wojny światowej w polsce.Dwa rządy polski jeden na emigracji drugi w kraju,dwie armie nazwijmy je lewicowa i prawicowa (nie bede wchodził w szczegóły każdy wie o co kaman) i jedno wielkie zagrożenie jakim były hitlerowskie szkopy.Jedni z drugimi nie potrafili sie dogadać i zwalczali sie nawzajem miedzy sobą mimo iż istniało większe zagrożenie.
Mijaja lata, wiosny, zimy pojawiają się chciało by sie powiedzieć Lech ,Czech i Rus.A poważnie Jarosław Lech i Donaldinio i dokładnie ta sama sytuacja.W kraju burdel jak sie patrzy jedni na drugich zwalaja wine i mimo poważnego zagrożenia nie sa w stanie ze soba wspołpracować, zeby dokonac jakiego sensownego rozwiązania.
Ciekawe co by na to powiedział prof przeprowadzający badanie na skałtach ....
Ps.Myśle,że obowiązuje podobna zasada jak z dawka smiertelną alkoholu we krwi.NIE DOTYCZY POLAKÓW I RUSKÓW :)

piter

Rafale,
chwali Ci się ,że próbujesz pozytywnie patrzeć na pewne sprawy historyczne i terażniejsze. Ale to tyle.
Nie podejmuj się analizy, a tym bardziej syntezy spraw które zdecydowanie przekraczają Twe pojmowanie świata. Zasiądż nad książkami i spróbuj rozróżnić "armie nazwijmy je lewicową i prawicową" - czym różni się demokracja od totalitaryzmu i zbrodni. Jak Ci się uda dostrzec te różnice to wypowiedz się ponownie. To raz. A dwa to niewiele zrozumiałeś z eksperymentu bo nie zauważasz, że chłopcy (Kaczor i Donald) są właśnie na etapie Robbers Cave. Do dostrzeżenia wspólnych celów i zagrożeń mają jeszcze bardzo daleko. Niestety.
Pozdrawiam
Piter
P.S.
Moje skojarzenia dotyczą zupełnie czegoś innego, skala mikro i zdecydowanie bardziej lokalna.

Motorynka

Hehehe, Rafałku nie wnikaj, Piterek po prostu czuje sie niezauwazany i wyalienowany i sie chce wyzalic :D szkoda tylko ze to on sam do tego doprowadza i tak mysli, no ale cos, nie wytlumaczysz krowie zeby dawala czarne mleko, bo ona i tak kolorow nie rozrozni :)

piter

28 Grudzień 2009, 21:32:16 #4 Ostatnia edycja: 28 Grudzień 2009, 21:39:34 by piter
Cytat: mOtOrynka w 28 Grudzień 2009, 21:28:23
Hehehe, Rafałku nie wnikaj, Piterek po prostu czuje sie niezauwazany i wyalienowany i sie chce wyzalic :D szkoda tylko ze to on sam do tego doprowadza i tak mysli, no ale cos, nie wytlumaczysz krowie zeby dawala czarne mleko, bo ona i tak kolorow nie rozrozni :)

Jacu, jak Ty wytrzymujesz tyle mądrości w domu. Nie wiem czy zazdrościć czy żałować.
Modyfikacja: wiem. Pamiętam jak raz już Motorynka przeprowadziła analizę związku Reni i Marka - większych głupot na tym forum nie było. Skasowała post i dobrze, bo to było straszne. Szykuje się powtórka. Czekam.
Piter

gral

Kiedyś paskudną krowe do zagrody z dorodnymi buchajami prowadzili
Na taki widok jeden rzekł:
" pałka, zapałka dwa kije
kto się nie schowa ten kryje"
Skądże wiedza o daltoniźmie...?
Czyżbye empatia wielka czy autopsja raczej ???

Motorynka

Heheh to się pedały dobrały i rower stworzyły :D

gral

Oj słabość percepcyjną widzę bo argumentów nijak dobrac mądrzejszych nie idzie.
Teraz wiem już że o empatii raczej z rozmówczynią nie podyskutuję..
Ale dobrą wiadomość mam, kolega jest dobrym weterynarzem jakby jakiś ochwat kopytowy doskwierał po znajomości wizytę załatwie

Rafal

dobrze wiesz stary o co mi chodziło z lewicowymi i prawicowymi.A jeżeli nie to napisze wprost AK, itd czyz nie były siłami zbrojnymi rządu na emigracji a jemu  raczej było bliżej do prawego niz lewego jak śpiewała Kayah.I z drugiej strony Gwardia Ludowa nazwałem ją  lewicową .Tyle w kwesti wytłumaczenia co lewe a co prawe.A jeżeli tego też nie kumasz to przykro mi i nie nie baw sie w psychologa.
A co do dwóch panów oni wkrótce kończa kadencje i nie wydaje  sie zeby kiedykolwiek zaczeli myśleć w tym samym kierunku.Tyle k.... w temacie.
Ps.tak jak napisała motorynka stary jeżeli czujesz sie niedowartościowany to zamiast zaczynać kolejna awanture i obrażac ludzi sam sobie przeprowadz analize psychologiczna. Może dojhdziesz do jakiegoś wniosku.

Adamar

Jest o tym kawał na tym forum :)

Lekcja historii, rozmowy na temat II Wojny Światowej. Pani pyta dzieci czy ktoś z ich rodziny żył w tym okresie. Zgłasza sie Małgosia:
- Moja babcia była łączniczką!
- O, dobrze Małgosiu, piątka. Ktoś jeszcze? - odpowiada pani.
Zgłasza sie Stasiu.
- Mój dziadek służył w SS!
- Ooo, nie wolno tak mówić Stasiu. Jedynka! Ktoś jeszcze?
Zgłasza się Jasio.
- Ja! Mój dziadek służył w AK.
- Brawo Jasiu, wspaniały dziadek. Piątka.
Potem dzieci rozmawiają na przerwie.
- Twój dziadek naprawdę służył w SS? - Jasio
- Pewnie, Szare Szeregi. A twój w AK?
- Tak, Auschwitz Kommando.

Z tego co pamiętam to też były BCh, SZP, ZWZ, NSZ kto by się w tym połapał :)
A jeśli chodzi o czasy doczesne to Jarosław Lech i Donaldinio :) ale moim zdaniem o Endriu z solarium też nie wolno zapominać !! on jeszcze wróci !! :)

No bo mam pytanko: czy ci docześni jeżdżo na motórach ?? :)
Pozdrawiam
Adamar DL 650 K7
Nie mam nic przeciwko przychodzeniu do pracy, ale te osiem godzin czekania na wyjście to już lekka przesada :)

jacu

piter kolego sympatyczny prosze cie abys nie mieszal sie w zycie osobiste moje i mojej kochanej zonki a ja nie znasz dokladnie spraway z renią to nie komentuj
GG 4875121