26 Październik 2020, 06:44:48

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Ubezpieczenie

Zaczęty przez Lukasz_gsxr, 23 Grudzień 2009, 23:02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Lukasz_gsxr

Chcialem zapytac gdzie ubezpieczacie swoje motorki. Chce kupic oc i ac ale nie mam pojecia gdzie sie z tym skierowac, do ktorej firmy. Gadalem juz z kims z Aliance i obliczyl mi 2300. Jakies inne propozycje?
suzuki rulezzzzzzzzzz

Naitsabes

Jeśli chodzi o motocykle to PZU lub Allianz. Mnie tam wychodziło najtaniej jeśli chodzi o OC. A AC? Nie mam pojęcia.

Arek

Zgadza się, też słyszalem że w PZU jest najtaniej, wiele osób ma ale samo OC. Ja miałem motorower w Warcie i wychodziło prawie na to samo, tyle że motorek nie na mnie i full zniżek było.
A jak z AC to trzeba pytać, bo może być gdzieś tańsze i summa summarum wyjdzie inaczej ;)

Lukasz_gsxr

lipa bo tez nie mam zadnych znizek, a przydaly by sie. Myslalem zeby moze zarejestrowac i ubezpieczyc motor na kogos kto ma sporo znizek, np ojciec, a kupic sobie jakiegos skuterka i ubezpieczyc na siebie, zeby tylko znizki rosly.
suzuki rulezzzzzzzzzz

Naitsabes

Możesz tatę dać na właściciela, a siebie na współwłaściciela. Korzystasz z jego zniżek, a i zniżki tobie lecą.

Arek

Tak, z tego co pytałem zniżka po współwłaścicielu przechodzi w całości po roku (bynajmniej pani w Warcie mi tak powiedziała) ;)

Naitsabes

Coś Ci się Arek pokopało (chyba, że warta ma jakiegoś bonusa. Mnie w Warcie krzyknęli taką ceną, że się wystraszyłem) ;) Nie przechodzi z jednego właściciela na drugiego po roku (fajnie by było :D) tylko: jego tata byłby właścicielem pojazdu, a on współwłaścicielem tj. Ubezpieczenie byłoby wówczas ze zniżkami właściciela (ojca), a współwłaścicielowi (Luk_gsxr) zniżki by leciały w normalnym tempie. W razie jednak wypadku ze swojej winy, oboje tracą posiadane zniżki. Ja tak miałem maszynę ubezpieczoną. Bo za GS500 krzyknęli mi ok 300zl OC. Nie miałem wtedy zniżek + zwyżkę za wiek.

Jeszcze co do właścicieli i współwłaścicieli. Trzeba to załatwić już kupując maszynę. Jako kupujący powinny być 2 osoby. Wtedy i w dowodzie będzie 2ch właścicieli. Mając maszynę tylko na siebie musiałbyś do dowodu dodać współwłaściciela, a za tym idą koszta.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to napisałem ale jestem w amoku świątecznym :)

Arek

Napisałem tylko tak jak powiedziała mi pani z Warty, chyba e to dla motoroweru, bo planuje kupić simsona na współwłaściciela aby te zniżki mieć, ale i tak trzeba się dokładnie wypytać osobiście, bo przez telefon to nie gadka ;)

sebo

Ja korzystam z Warty i PZU, ale ciągle firmy prześcigają się w atrakcyjności ofert.
Możesz skorzystać z usług pewnej agencji ubezpieczeniowej na ul.Chęcińskiej (idąc od DOMGOSU w stronę stacji paliw na żytniej jakieś 50 - 100m na pierwszym piętrze. Mają tam około 20 ubezpieczalni i zawsze pomogą wybrać najlepszą ofertę . Wiem z doświadczenia, że lepiej dopłacić parę złoty, ale potem na wypadek potrzeby wypłaty odszkodowania jest dużo mniej kłopotów
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708