26 Październik 2020, 15:38:57

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

KASK

Zaczęty przez Buchaj, 12 Grudzień 2009, 23:47:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kariot

Te N-Comy od Nolana to podobno badziej, zobacz na forach, lepiej kupić zestaw słuchawkowy do telefonu za 10 zł.
Shark robi dobre kaski ale od około 500-600 zł. Nolan raczej podobnie. Jeśli masz koło 1000 czy więcej celuj w Shoeia Rx-1100 albo używkę Araia RX-7 (użytą kilka razy rzecz jasna).
796-314-945

Gegas

Cytat: Naitsabes w 11 Marzec 2013, 18:57:34
Czołem, odświeżam wątek licząc na wasze opinie na temat kasków Shark-a czy Nolan-a. Może ktoś ma?

Na chwilę obecna zastanawiam się na Sharkiem 2013 SPEED-R lub Nolanem N86 Ncom Rapid 25

Widzę że w podobnych przedziałach szukamy :) Mi naprawdę chodzi po głowie ten scorpion exo 1000,  póki co  szukam dalej...

Naitsabes

11 Marzec 2013, 23:07:18 #17 Ostatnia edycja: 11 Marzec 2013, 23:22:23 by Naitsabes
W życiu nie kupię używanego kasku za tysiąc złoty, oszalałeś Kariot ;]. Tyle kasy za coś używanego? Nie znam jego historii (mógł już leżeć), wyściółka już ubita na innej głowie... w ogóle nie ma mowy. Kupowanie Shoeia to kolejna pomyłka bo wydanie kupę kasy za kask który ma zaledwie pinlocka uważam za głupotę. Oglądam właśnie po necie shoeie i niektóre za 1200zł nie mają nawet podbródka - komedia jakaś - pokaż mi proszę gdzie dostane rx1100 za 1000zł? - Reasumując, wydając ciężko uciułany mini majątek, wolę kupić kask gorszej firmy z wyższej półki niż Araia czy Shoeia gdzie mnie nie stać na najniższe modele nie mające nawet podbródka.
Instalacja pod n-com mi zwisa bo i tak nie będę tego używać - akurat szukając kasków, natknąłem się na tego nolana co go ma. Szukam dobrego (NOWEGO) kasku do tysiaczka, który ma dobre wykończenie, podbródek, pinlocka, blendę i wywietrzniki których system zamykania nie będzie gwizdał jak szalony. Na chwile obecną rzuciły mi się w oko następujące:
- Nolan N86
- Shark 2013 Speed-R
- Scorpion exo1000
Każdy z nich to 900-1000zł do wzięcia. Jak coś jeszcze ktoś z was może polecić, bardzo proszę. Może znacie inne dobre kaski za niższa cenę to bardzo chętnie bo wydanie kupy kasy na kask nie napawa mnie radością, jednak już na poprzednich chciałem oszczędzić, kupiłem byle co którym chętnie bym teraz napalił w naszej kozie.

Kariot

Napisałem przecież, że założony kilka razy, po prostu ludzie kupują a kask okazuje się zły - proste.
Zobacz hurtownie, podzwoń, ponegocjuj, zobacz ebay, zagraniczne portale.
796-314-945

RyZyK

Może cos airoha za 1000 dostajesz juz praktycznie najwyzsze modele, ja mam co prawda kask otwarty z daszkiem, ale z googlami wyszedl mnie 900 zl i powiem szczerze ze jestem zadowolony bardzo.

Pozdrawiam
RyZyK

Naitsabes

Nie chcę bawić się ebay-em itp. Chcę móc szybko i sprawnie zareklamować w razie konieczności. Bez przymiarki też nie wezmę. Kaski mają różne kształty, a moja bania jest koślawa jak stąd do wieczności 8) no nic szukam dalej. Trzeba będzie przejechać się do krk czy wawy po większych sklepach polatać, porównać ceny z alledrogo i brać.

Shark S900C FUJING i AIROH PIT ONE DYNAMIC też mi w oko wpadły. Wybór jest tylko gdzie to przymierzyć żeby pół polski nie zjeździć i wydać drugiego tysiaka na paliwo >:(

TomekzCK

A jeszcze bym Ci polecił wybrać się do motoparku - zajebisty wybór Lazerów, obsługa fajna i ceny też ( na hasło Jelonek zniżka 10% - na artykuły nie wyprzedażowe, zresztą co do ceny zawsze można po negocjować.

Plecaczkowi kupiliśmy Lazera Ospreya : http://www.motocyklowo.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_58b6177f1f2d6fd42628c792ea07942c.jpg

-cichy
- dobrze wykonany
- dobra wentylacja
- pinlock
- przyjemna wyściółka
cena o ile dobrze pamietam 570zł

Za tyska bedziesz miał naprawde wypasiony model

Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

RyZyK

ja swoj przed zakupem w ekaski przypierzylem, tzn zamowil mi dalem mu zaliczke, akurat pasowal i wszystko okej, ale gdyby nie to na pewno idzie sie z nim dogadac zeby zobaczyc cos innego itd

Pozdrawiam
RyZyK

Naitsabes

Na bank się wybiorę. Skocze też do Krk w najbliższym czasie. Gegas rozumiem, że też byś jechał?

Gegas

Tak jechałbym - termin do uzgodnienia  ;)

Mam pytanie odnośnie użytkowania kasków matowych, jak jest z utrzymaniem czystości ? 
Wydaje mi się że jak przywali robal to zostaje tłusta plama trudna do usunięcia :-\

Arek

Zależy jak ją zczyścisz, na macie po prostu widać każdą rysę, nie tak jak na powłoce lakierowanej na połysk.

johny b

Arek ma racie ja mam moto w macie i trzeba sie dobrze przylozyc do czyszczenia, ja raz nalozylem paste do matu i odziwo wielka dupa, kazda rysa wyszla ktorej wczesniej nie bylo nic widac. ale mat i tak mi sie podoba  8)
MOJA HONDA JEZDZI SZYBCIEJ NIZ WYGLADA  :)

Naitsabes

12 Marzec 2013, 22:34:59 #27 Ostatnia edycja: 12 Marzec 2013, 22:36:47 by Naitsabes
Na lakierowanym schodzi od wody. Jeśli zostawisz robactwo na dłużej to delikatny środek czyszczący sobie poradzi.

Wracając do tematu. Dziś byłem polatać po sklepach w Kielcach. W motoparku jedyny ciekawy egzemplarz Lazera (a mają w sumie tylko lazery) był za 1400zł, więc jak dla mnie za dużo i to jeszcze bez blendy. Pojechałem to skuter-pasji i tam mierzyłem Caberga Ego (850zł). Kask choć wygodny sprawiał wrażenie tandetnego. Podbródek z twardej gumy (nieprzyjemny) i co gorsza, potężna wentylacja na górze kasku (> Foto <), rozsuwana niczym roleta w oknach (nie chciałbym go testować w deszczu). Jest tak wentylowany, że jestem przekonany, że ucierpiała na tym wytrzymałość kasku - patrząc od wewnątrz, ma on po prostu wielką dziurę w skorupie. Podsumowując, odradzam. Jutro skocze zwiedzić E-Kaski.

TomekzCK

Bzdura jeśli mówi ktoś że mat gorzej się myje, miałem taki 3 lata i normalnie się brudził , przecież powierzchnia nie jest bardziej porowata
Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

azrael88

Nait: kilka osób z CK używa z powodzeniem Scorpiona Exo-900, ja również. Owszem cena nie najniższa, ale komfort użytkowania wręcz fantastyczny.

Co do matowej powierzchni, scorpiona mam w czarnym macie; mam starego otwartego jeta również w czarnym macie i nie widzę problemu z utrzymaniem czystości.