25 Październik 2020, 00:06:32

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

KASK

Zaczęty przez Buchaj, 12 Grudzień 2009, 23:47:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Buchaj

Od przyszłego sezonu zaczynam swoją jazdę na Suzuki GSX-R 600.I przez zimę będę kompletował sobie zestaw motocyklowy(kask,kurtka itp).I mam pytanie czy kask za około 500 zł będzie dobry na taki motocykl?czy wybrac jakiś z górnej półki?(jestem na razie "ciemny'' w tych sprawach.Tutaj mam parę propozycji takich kasków.Proszę o doradzenia i ewentualnie jakieś oferty,nazwy kasków.
http://moto.allegro.pl/item837899821_kask_agv_k_3_multi_asymmetry_kurier_gratis_rozm_l.html

http://moto.allegro.pl/item841735719_super_kask_agv_assymetry_k3_wysylka_0_zl_roz_m.html

http://moto.allegro.pl/item837806955_uvex_ps_460_rozm_l.html

http://moto.allegro.pl/item843580861_nowy_kask_uvex_boss_515_xxl_polycarbon.html

http://moto.allegro.pl/item845496107_kask_shark_s800_fusion_tec_wys0_www_4bikes_pl_xl.html

http://moto.allegro.pl/item834386243_lazer_vertigo_aikido_sreb_nieb_2009_tychy_raty.html

Z góry dziękuje pozdrawiam:)
Tutaj chodzi o pasję...

Motorynka

Hmmm, ja na wyścigi ogólnopolskie jak pojechalam z moim poprzednim kaskiem mnie nie wpuscili na tor, bo mial, "zbyt slaba homologacje" czyli numer w kasku na metce zaczynal sie od 03, a takie lepsze w ktorych wpuszczaja na wyscigi musza sie zaczynac od nr 04 lub 05. Ja kupilam uvexa z nr 04 za 260 zl i w takim mnie juz wpuscili  na wyscigi  :)

Arek

Wg. mnie możesz brać, np. takiego Sharka S800R ze spoilerkiem za 580zł, albo Nolana N62, HJc - starczy, choć wiadomo komfortu w postaci super cichego czy wygodnego wnętrza nie będzie ;) ;)

Rafal

Czesc szczerze mówiąc jak masz zamiar sobie cos kupic lepiej kup cos porządnego.Kask jest jednak ważny i podnosi komfort jazdy a także jej bezpieczeństwo.W zeszłym roku kupiłem NITRO F347-VN pan bardzo zachwalał jaki to kask wspaniały,mechanizmy najlepsze za tą cenę (kask szczekowy),opływowy kształt,seria platinum i takie tam inne pierdoły.Jednym słowem cud miód.Pojezdziłem troche i stwierdziłem ze większego szajsu nie mogłem kupić.Po paru użytkowaniach się zablokował i nie ma możliwości podnoszenia szczeki.Do tego głośny jak tartak i całkowicie nie nadaje sie do jazdy w deszczu i niższych temperaturach.Troche paruje hahah.Jednym słowem pieniądze rzucone w błoto.
Ps. Najlepiej popytaj ludzi ktorzy maja doświadczenia w użytkowaniu tych lub podobnych modeli które pokazałeś.Bo ciązko mówic o czymś jak sie to widzi tylko na zdjęciu.

Lukasz_gsxr

AGV odradzam, mam ten model nad ktorym sie zastanawiasz, niestety bynajmniej mi nie przypadl do gustu, nie dosc ze duuuzy, to strasznie twardy w srodku, po kilku tyg jazdy zmienilem go na Shoei, ktory jest o niebo lepszy. Poszukaj sobie na ebayu. Ja Shoei kupilem wlasnie tam, kosztowal mnie 150 funtow, a cena w pl 2300 zl. Coprawda gosc mi pisal ze uzywal go kilkla razy, ale nie znalazlem na nim nawet jednej ryski, jest w stanie idealnym. W sumie nie mam porownania co do innych kaskow, ale AGV juz wiecej nie kupie. Pozdrawiam
suzuki rulezzzzzzzzzz

TomekAAA

Cytat: Lukasz_gsxr w 18 Grudzień 2009, 23:32:34
... nie dosc ze duuuzy, to strasznie twardy w srodku, po kilku tyg jazdy zmienilem go na Shoei, ....

Myślę, że zły dobór kasku spowodował u Ciebie złe odczucia podczas użytkowania.

Na duży kask nie jest w stanie dopasować się do kształtu głowy
a więc luźno obijał Ci się o głowę co odczuwałeś jako twardość kasku.
Nie mniej jednak Shoei stoi raczej wyżej niż AGV.

Pozdrawiam!

Lukasz_gsxr

Oba kaski sa tego samego rozmiaru, ale AGV mimo  ze jest duzo wiekszy z zewnatrz,jest duzo ciasniejszy w srodku, w sumie moze glowe mam nieksztaltna :)
suzuki rulezzzzzzzzzz

pablo

7 Styczeń 2010, 23:02:13 #7 Ostatnia edycja: 8 Styczeń 2010, 11:15:38 by pablo
Grzesiek - przede wszystkim pamiętaj o tym że kupowanie ?przez Internet? odzieży a zwłaszcza kasków jest obarczone sporym ryzykiem, i nie myślę tu bynajmniej o zdarzających się czasami oszustwach,  a raczej o sprytnych zabiegach marketingowych mających uatrakcyjnić sprzedawany towar (fachowo brzmiące opisy, rzekome testy,  fotki pstryknięte przez zawodowców  w profesjonalnym studio, etc.) ?  a już  po rozpakowaniu  przykra niespodzianka.  Myślę że powinieneś zrobić tak:  spisać lub zapamiętać wszystkie interesujące Cię modele  i pojechać na najbliższy łódzki motobazar (16 styczeń),  wysoce prawdopodobne  że znajdziesz tam wszystko co chcesz. I dobrze gdyby tak było,  bo jeśli chodzi o kask to kontakt organoleptyczny i przymiarka jest sprawą nieodzowną, da Ci  więcej niż jakiekolwiek foto czy opisy znalezione w necie.  Niestety każda głowa ma nieco inny kształt i sam jej obwód to jedynie wstępna wskazówka,  generalna zasada jest taka że jeśli wahasz się nad sąsiednimi rozmiarami należy wziąć mniejszy, wprawdzie na początku będzie ciasno ale w trakcie eksploatacji  ułoży się. Ale rozmiar to nie wszystko bo w grę wchodzą inne, powiedzmy ?parametry? ? -  sam spotkałem się z takimi historiami jak: zaskakujący ucisk czaszki mimo że generalnie kask pasował i był to ?mój rozmiar?,  za płytka skorupa ledwo zakrywająca uszy i podbródek,  nieprzyjemny kontakt skóry głowy i twarzy z tapicerką, fatalnie rozwiązane otwieranie ?szczęki?,  czy zgoła przykry zapach tworzywa z którego zrobiony był kask.  Warto też zwrócić uwagę czy na wyposażeniu jest antifog, i czy środek da się wyjąć do prania. Przydatnym dodatkiem jest też opuszczana wewnętrzna blenda przeciwsłoneczna.  Nie kwestionuje wprawdzie  rad dawanych przez forumowiczów , ale miejmy świadomość  że każdy z nas przyjmuje nieco inne kryteria ocen   ?  coś co dla jednego jest  godne uwagi,  dla drugiego może być zupełnie nie do przyjęcia.  Zgodzę się z Rafałem  że na tym nie warto oszczędzać, (założone pierwotnie ok. 600zł urosło do ponad 1000,i nie jest to hi-end), i że firmowy czarny (droższy)  jest lepszy od kolorowego  no name ,  ale wiem też że łatwo dawać takie rady jak się nie wykłada kasy.  Pomijam kwestię ?głośności? kasków - zbyt dużo jest subiektywnych czynników wpływających na jej ocenę,  jak choćby prędkość - inaczej odczuje to kierowca  ostrego naked-bika, a inaczej właściciel dorodnego goldasa  z gracją sunącego nieśpiesznie w kierunku zachodzącego słońca  bla, bla, bla, ?   - udanych zakupów !!
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Rafal

Święte słowa Pablo.Ja zrobiłem taki numer.Kupiłem kask dla dziewczyny co my się nałazili, a to nie ten kolor,a to coś tam.Ale jak znalazłem to co trza było (Shoei) kupiłem dokładnie taki sam przez neta i wszystko pasowało bo nie miało wyjścia.I jeszcze trochę kasy zostało w kieszeni ...

caprik

Wg mnie głowę ma się jedną !!! ja jeżdżę na AGV i nie mogę powiedzieć, że jest rewelacja. zamierzam zakupić Arai, bo miałem z nim styczność  i to jest właśnie to. Suomy, Shoei - rewelacja (niestety to nie towar za 500PLN) Zwróć uwagę, by skorupa nie była z polimerów lecz kompozytowa !!! (dziś nie jest to drogi rarytas). polimery ulegają starzeniu i z roku na rok ich gwarancja bezpieczeństwa maleje - pomijam tu kwestie zdecydowanie gorszych parametrów wytrzymałościowych.

Na zdrowiu i bezpieczeństwie nie zaoszczędzisz!!!

Samochody specjalne, wedle życzenia, wedle marzenia, projekt, wykonanie --- niebawem na własnym moto a tym czasem na 10-tce, pięknej z Akashi japonce :) ups zapomniałem o poczciwej i wiernej SU - gixer 1100 olejak w fazie metamorfozy :)

sebo

Jeszcze jedno, jeśli jesteś okularnikiem (jak ja) polecam raczej kask szczękowy, osobiście od kilku lat (hhmmmm... chyba 5) korzystam z kasku LAZER CENTURY.
Opisu nie kopiuję, włącz tylko tłumaczenie a tu masz fajny link:

http://www.webbikeworld.com/Reviewed-motorcycle-products/lazer/

Szybko i konkretnie: nie jest najlżejszy, ale komfortowy, łatwy mechanizm otwierania jedną ręką szczęki, szyba nie paruje, służy bardzo dobrze. Nie pojeździsz w nim na torze, ale do codziennej jazdy extra. Pozdrawiam
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

miccal

ten kask lazera widział ktoś w kieleckim jakimś sklepie..?
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

Szczurkov

16 Luty 2010, 11:04:34 #12 Ostatnia edycja: 16 Luty 2010, 11:17:29 by pszczurkow
Po kaski zapraszam do nas do sklepu. Mamy szeroką ofertę Kasków Scorpion, Shiro i Givi. Jeśli chodzi o fajne szczękowce mamy model Scorpion exo 900 z blendą i pompowanym wnętrzem (bardzo fajny patent) oraz troszkę tańszy kask Shiro również z blendą. ;)

A jeśli chodzi o i integrala mamy elegancki kask Shiro Monza za 499zł (z wypinanym wnętrzem, blendą, podbródkiem) i kilka modeli scorpiona (również pompowane).

Zapraszam
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

Naitsabes

Czołem, odświeżam wątek licząc na wasze opinie na temat kasków Shark-a czy Nolan-a. Może ktoś ma?

Na chwilę obecna zastanawiam się na Sharkiem 2013 SPEED-R lub Nolanem N86 Ncom Rapid 25

TomekzCK

Ja mam Sharka RSI - dokładnie takiego  http://www.bikingdirect.com/_cogoshop/content/cache/6686d7aa961fa3c04ed93378312ce931.jpg

zalety:
-jakość wykonania
-wyściółka super przyjemna w dotyku
-fajna grafika

wady:
-brak pinlocka ("Twoj" posiada), antyfog nie daje rady
-słaba wentylacja
-dość głośny

Jak bym miał go 2 raz kupić to pewnie bym go wybrał ale ja go kupiłem w wyprzedaży Inter motors, wydałęm 5stówek z hakiem zamiast 9 z +
Ogólnie nawet dobry kask za nie duże pieniądze.

Ps. jak bym go kupli za około tysiaka byłbym rozczarowany :)
Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.