26 Październik 2020, 07:54:44

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Anonimowość forum

Zaczęty przez piter, 7 Grudzień 2009, 16:11:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

piter

Witajcie Forumowicze.
Chcę się z Wami podzielić przemyśleniami jakie miałem przy okazji bardzo nieprzyjemnego zdarzenia jakim jest kradzież motocykla.
Przypadek o tyle szczęśliwy, że właściciel wykupił Auto-casco. Ale ilu z nas nie .....?
Ale do meritumu - otóż naszła mnie myśl, że anonimowość forum (nie tylko tego) sprzyja skur...elom parającym się tym złodziejskim procederem. Mianowicie mają pełny przegląd sprzętów, którymi poruszmy się, częściowo mają dane dotyczące zamieszkania a więc i w większości przypadków garażowania. Podczas spotkań nie jest problemem popatrzyć jak sprzęty są zabezpieczane, często niewinne pytania doprowadzają do odpowiedzi ułatwiających kradzież. "Wspólna" przejażdżka, "odprowadzenie" pod dom - wskazówka gdzie moto zostaje na noc. Zatem czy nie jesteśmy wielce nieostrożni  i ufni w solidarność bikerów ? Co wiemy o innych, kim są, czym się zajmują ?
Niestety nie widzę sposobów regulaminowych ani właściwie żadnych na eliminację tego możliwego zjawiska. Może za wyjątkiem obowiązku umieszczenia jako avataru własnego zdjęcia. Poza tym pozostaje jedynie własny rozsądek. Niemniej przyglądajmy się, bądżmy ostrożni.
Może to przesadne stanowisko, ale naprawdę serdecznie żal mi jednego z nas, którego to spotkało.
Pozdrawiam
Piter
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Naitsabes

No coś w tym jest. Każdy nowy forumowicz, który danych nie uzupełnił (w tym Avatara) jest przez nas, moderatorów w jakiś sposób ponaglany do ich uzupełnienia. Jednak, mimo próśb i starań w/w dane nie są uzupełniane. Zdarza się w odpowiedzi słyszeć głupie uwagi. Są to jednak przypadki, w których taki delikwent zaloguje się raz i na tym jego udział i obecność na forum się kończy.
Ciężko rozwiązać taki problem na publicznym forum. Nie możemy wymagać podawania prywatnych danych czy wklejania swojego zdjęcia. Tzn. wymagać można ale ciężko mi sobie to wyobrazić w praktyce. Myślę, że każdy z nas, z osobna powinien mieć oczy wokół głowy. Nie podawać na forum informacji dotyczących dokładnego miejsca zamieszkania itp. W każdym razie, słuszna uwaga.

piter

Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

tomekmajesty

racja, wszystkie fora niestety są ujawnieniem w jakimś stopniu swoich danych, dlatego zawsze niezbyt chętnie się na nie zapisuję
widzisz piter po jakim czasie tu się znalazłem ::)
go your own way

Rafal

jak maja zajeb...to i tak zajeb... U nas kolesie opisywali jak z podwórka wyprowadzali, przykutego do ściany z blokada na kole.Także nie ma reguły.Jak Cię upatrzą to tylko trzeba czekać na pieniążki z ubezpieczenia jeżeli takowe się posiada >:(
Ps.podobno warto mieć w zasięgu młotek dolatuje on do złodzieja szybciej niż potrafi on mrugnąć okiem ;D ;D ;D