27 Listopad 2020, 12:14:15

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Malowanie motocykla

Zaczęty przez sebA, 16 Listopad 2009, 08:07:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

sebA

Sezon konczy sie niedlugo i moto wedruje do mechanika a ja pomysalem zeby przy okazji pomalowac go. I tutaj pytania..
- orientacyjnie jaki to koszt ( blotnik, bak, czacha z pol owiewka i zadupki)
- ile mniej wiecej lakieru by poszlo na takie cos
- czy znacie kogos kto tym sie zajmuje na codzien a nie tylko umie malowac
- pomyslalem o lakierze kameleon , no i jaki to jest mniej wiecej koszt bo to troche drogie z tego co slyszalem i wymaga umiejetnosci malowania

Rob

Ja malowałem w swoim motocyklu  zbiornik- 200ml błotnik przód-100ml i błotnik tył nad kołem-100ml, +duża puszka podłkadu, trudno Ci będzie znalesc fachowca ja małowałem sam i nie jest łatwo. Koszt lakieru np akrylu to chyba 100+50ml(utwardzacz) =30zl
Robert 793413323
http://reapersoflifemc.pl/

kanoma

jeśli pytasz o kameleona to mogę ci coś powiedzieć na ten temat. Rok temu malowałem swój moto kameleonem i sposób malowania prawie niczym się nie różni od tradycyjnych lakierów. Ja na malowanie elementów miałem tylko 300ml kameleona rozcieńczonego do 400 i pomalowałem tym: przedni błotnik,kierownice,bak,blacha za lampą,tylni błotnik i dwa dekle od sakwy. Jak widzisz moto mam nie mały i na wszystko starczyło.
co do reszty to wygląda to tak:
0,7 litra lakieru czarny mat (podkład pod kameleona)
400 ml kameleon
1 litr lakier bezbarwny na wielokrotne krycie.I akurat lakier bezbarwny kupiłem najlepszy jaki był ponieważ różnią się twardością i mniej się rysuje.
Co do kosztów to wyglądało to tak:
kameleon - 400zł (kupiłem od znajomego w promocji i teraz na pewno koszt jest większy)
czarny podkład - 75zł
lakier bezbarwny - 250zł

Wracając do podkładu czarny mat to on w zasadzie daje kolor kameleona i przy tym podkładzie kolory jakie widać po malowaniu to : złoty,brąz,bordo,ciemna zieleń.
Można zastosować czerwony podkład, wtedy efekt będzie zupełnie inny.
I do tego kameleona co ja mam można dać podkład ; czarny,czerwony,zielony,żółty.
no to chyba tyle. Co do ceny kameleona to napiszę później bo w tym tygodniu będę zamawiał i jeśli chodzi o malowanie to mam kogoś do polecenia i tu cena jest do ustalenia w zależności co jest do zrobienia. Się zrymowało :P

jak coś jeszcze to pytaj. pozrawiam

jacu

seba sprzedaj to to i kup se erjedyne lepiej  ;D
GG 4875121

sebA

Ok, dzieki za informacje.
Na razie tylko sie rozgladam bo sezon trwa ale juz jakies  rozeznanie przynajmniej mam.
Kameleon fajny ale niestety drogi tak jak sie spodziewalem, i chyba jednak trzeba bedzie pozostac przy seryjnej czarnej perle, tylko ze przy malowaniu dac dobry lakier bezbarwny.

Darek_W

Odgrzewam temat.

Malował ktoś w jakimś zakładzie lakierniczym motocykl? Chodzi mi o kogoś, kto się na tym zna, a nie popsika mi sprayem i powie "pińćset".

sebA

Hm, rozmawialem niedawno z moim znajomym i okazalo sie ze maluje i nawet plastiki mi poklei.. ja bede malowal na przelomie stycznia - lutego , bo wczesniej chce zrobic mecheniczne rzeczy i nie wiem ile to pochlonie kasy, no i jak bys nie znalazl nikogo interesujacego to mozesz poczekac na efekt malowania na moim sprzecie i sam ocenisz czy Ci sie podoba. A co do kasy to do dogadania mysle..  Mamy praktycznie tyle samo do malowania wiec cena bedzie podobna jak cos..
..a jakbys znalazl kogos wczesniej i pomalowal, to daj znac na forum jak wyszlo z kasa i ogolny efekt ;)

Darek_W

Dzięki. Wydaje mi się, że już znalazłem.
O efektach końcowych dam znać na pewno :)