19 Wrzesień 2020, 12:32:30

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Nawigacja na motocyklu

Zaczęty przez shpx, 12 Listopad 2009, 14:41:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

shpx

Witam, wiem, że nie jest to nowy temat, ale kompleksowej dyskusji jeszcze nie mieliśmy.

Zastanawiam się nad rozwiązaniem dedykowanym (nowe to rząd min 2000PLN czyli stanowczo za dużo) lub adoptowanym urządzeniem innego typu. Co do ceny się nie upieram, ale skoro coś kosztuje - niech zachwyca funkcjonalnością!

Opcja 1:
Oto moje warunki:
- nie mam zbyt wiele miejsca pod owiewką, a tylko i wyłącznie tam chcę takie coś zamontować (ochrania przed deszczem i jest doskonale widoczne obok zegarów)
- urządzenie powinno być na tyle sensowne, aby miało więcej funkcji niż tylko bycie nawigacją (oglądanie filmów, wiele programów), a zatem system  Windows z możliwością odblokowania to minimum (odpowiednio dla nawigacji 5,0CE, dla PDA 6,1Mobile jako minimum)
- budżet na samo urządzenie to przewidywane 1000PLN
- akcesoria i dodatkowe montaże nie mogą przekroczyć 150PLN (po ostatniej przygodzie musi się dobrze trzymać!)

Opcja 2:
Typowa nawigacja na rower, czyli lekka, długo trzyma bateria, mała.
W opcji nr 2 nie mam nawet pojęcia co może istnieć na rynku.  :-\ nie wiem również zupełnie jakie są pokrycia map i jakie oprogramowanie w tym temacie występuje...

Mam pewne typy, ale czekam na Wasze doświadczenia, zanim się nimi podzielę.
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

piter

Cytat: shpx w 12 Listopad 2009, 14:41:52
Witam, wiem, że nie jest to nowy temat, ale kompleksowej dyskusji jeszcze nie mieliśmy.

Zastanawiam się nad rozwiązaniem dedykowanym (nowe to rząd min 2000PLN czyli stanowczo za dużo) lub adoptowanym urządzeniem innego typu. Co do ceny się nie upieram, ale skoro coś kosztuje - niech zachwyca funkcjonalnością!

Opcja 1:
Oto moje warunki:
- nie mam zbyt wiele miejsca pod owiewką, a tylko i wyłącznie tam chcę takie coś zamontować (ochrania przed deszczem i jest doskonale widoczne obok zegarów)
- urządzenie powinno być na tyle sensowne, aby miało więcej funkcji niż tylko bycie nawigacją (oglądanie filmów, wiele programów), a zatem system  Windows z możliwością odblokowania to minimum (odpowiednio dla nawigacji 5,0CE, dla PDA 6,1Mobile jako minimum)
- budżet na samo urządzenie to przewidywane 1000PLN
- akcesoria i dodatkowe montaże nie mogą przekroczyć 150PLN (po ostatniej przygodzie musi się dobrze trzymać!)

Opcja 2:
Typowa nawigacja na rower, czyli lekka, długo trzyma bateria, mała.
W opcji nr 2 nie mam nawet pojęcia co może istnieć na rynku.  :-\ nie wiem również zupełnie jakie są pokrycia map i jakie oprogramowanie w tym temacie występuje...

Mam pewne typy, ale czekam na Wasze doświadczenia, zanim się nimi podzielę.

Raczej nie masz szans na powodzenie w żadnej z opcji.
1. mam PDA z navi (a właściwie telefon PDA z navi) i na moto się nie nadaje bez specjalnych case'ów. To, plus mocowania przekroczy z pewnością założony na akcesoria budżet. Co więcej - bardzo słabo rozwiązana sprawa zasilania - wtyczki wystające, proszące się o urwania, zaś zasilanie z baterii krótkotrwałe. Jasność i brak odblasków z ekranu - zapomnij.
Obsługa z palca odzianego w rękawicę motocyklową - zapomnij.
Zatem przechodzimy do
2. zasilanie jak powyżej, odpowiednie eliminujące drgania mocowania jak wyżej. Obsługa w grubej rękawicy - nie wiem ale nie spodziewam się rewelacji.
Pozostaje typowe navi motocyklowe np. Garmin Zumo . Mocowania, zasilanie, obsługa w rękawicy,mapy, aktualizacje,podłączenie komórki lub interkomu bez problemów, . Kasa nie ta o której piszesz.
Chcesz obejrzeć - wpadnij na kawę do nas czyli Górników Staszicowskich 18, Bosch-Service Car-Rys. Przy okazji możesz obejrzeć zintegrowane z intercomem CB, z możliwością podłączenia navi, komórki i MP3 czy czego tam jeszcze.
Pozdrawiam
Piter
P.S.
Miałeś się pokazać na wbudowanie gniazda zasilającego. Zrobiłeś ?
Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

Rafal

Cześć jak to mówią jak coś jest do wszystkiego to raczej jest do niczego.Wydaje mi sie ze GPS to GPS i ma pokazywać droge i ułatwiać w podróżowaniu.Reszta bajerow raczej nie potrzebna.Pozatym są inne sposoby by posłuchac muzy lub film obejrzec.
A teraz do tematu nie wiem jak kształtuja sie ceny w pl ale tutaj TOMTOMA  można kupic http://www.gpsw.co.uk/details/prod3462.html.Sam posiadam cos takiego.W zestawie jest tylko mapa UK i Irlandii ale dokupiłem mapę na stronie TOMTOMA nie pamiętam ile to kosztowało ale zawsze można sprawdzić.A i dodatkowa karta pamięci dałem chyba 4 funty za 2 Gb.Orginalna mapa zajmuje cos kolo 1,7Gb.Jest inne rozwiązanie ściągnąć mapę z neta i wtedy jest za friko.Nie bede pisał co jest w pudełku bo wszystko jest w opisie.