27 Wrzesień 2020, 04:41:27

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

najciekawsze trasy z zakrętami w świętokrzyskim i okolicach

Zaczęty przez giljan, 11 Listopad 2009, 00:48:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

giljan

Tak sobie przeglądalem forum i zauważylem że niema żadnego tematu z serii najlepsze traski do latania.

Proponuje aby każdy kto zna jakies fajne miejscówki w naszej lokalnej ojczyźnie to podzielil się swoją cenną wiedzą.

Ja zacznę od trasek jakie znam:

trasa na Łódź od skrętu na końskie do ŻArnowa
Droga na Busko
Były tor testowy w Starachowicach (do nauki Wheelie :))
Miedzianka??????????????????
Pozdrawiam

z brzydką kobietą jest jak z samochodem tu podmalujesz tam podmalujesz felgę zalożysz i jakoś wygląda.

hubert

św. katarzyna... fajne zakrety i widoki:) trasa na busko- wedlug mnie za malo troche zakretow, choc droga super szeroka i dobra nawierzchnia. ostatnio pojechalismy do żarnowa... od konskich o tyle co pamietam to jest kilka bardzooo dlugich prostych, w okolicach miedzianej gory, fajne krete drogi....

Radek

Super pomysł , zwłaszcza że idzie zima i będzie na to czas. Był już taki temat latem ale odpłynął w zapomnienie, chyba każdy wolał jeździć niż pisać.
Można w ten sposób zachęcić i pomóc motocyklistom z całej Polski i nie tylko w zaplanowaniu sobie wypadu na nasze piękne świętokrzyskie trasy.

Adel

super pomysł, ja często robię sobie traskę dookoła Ostrowca http://www.zklamki.pl/g7 choć można ją trochę zmodyfikować jadąc dalej od lipska w stronę zwolenia, albo zahaczyć o starachowice, bo tam teraz też nową drogę zrobili, można też skrócić i w czekarzewicach skręcić na Bałtów, też są fajne zakręty choć po wsiach i ciągle teren zabudowany

a druga trasa to po gorach św. http://www.zklamki.pl/g8 tu też oczywiście można modyfikować jadąc nad chańczę, tylko z Bodzentyna nie znam żadnej fajnej drogi

obydwie trasy można fajnie połączyć robiąc wielkie koło wokół Ostrowca

Radek

Co do drugiej trasy to bardzo proste: z Górna na Daleszysce, w lewo na Niwki i do Rakowa - (fajna trasa przez las) za Rakowem jest Chańcza, potem na Staszów i w lewo na Iwaniska i zamykamy ładne kółeczko tyle że bez Nowej Słupi. Za to za Iwaniskami zamek Krzyżtopór a w Opatowie fajny rynek - polecam kawę po Opatowsku. Jadąc z Bodzentyna na Górno mijacie Świętą Katarzynę. Często śmigałem takie kółeczko.

Adel

SebOOl

Jeżeli ktoś ma chwilę to może w Wodzie spłodzić opis jakiejś trasy z punktu A do B z uwzględnieniem miejsc do zobaczenia, jaiegoś jedzonka itp.
Będziemy tworzyć stronę WWW do tego forum i chciałbym aby takie opisy się tam znalazły dla ludzi z po za naszego regionu ... choć pewnie nasi też na tym skorzystają ;)
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/

Radek

Cytat: Adel w 12 Listopad 2009, 00:17:20
a Raków - Szydłów jaka jest droga?

Raków -  Kurozwęki - Szydłów, ale ostrożnie bo asfalt jest dziurawy i są koleiny -  da się dojechać, dalej można na Chmielnik, tam polecam na rynku restauracyjkę (chyba Cymes) super kaczka i pierogi.

giljan

Panowie super
dzięki że podłapaliście temat.
Jak już tych trasek będzie kilka to mozna ekipami po nich pośmigać i zrobić ranking.
Mam nadzieję że temat nie umrze i będzie dynamicznie rozwijał sie tak jak to ma miejsce teraz.
pozdrawiam serdecznie
z brzydką kobietą jest jak z samochodem tu podmalujesz tam podmalujesz felgę zalożysz i jakoś wygląda.

Adel

http://www.metzelermaps.com  strona dopiero startuje, ale mam nadzieje, że wkrótce pojawią się nowe trasy

sebo

Ja ostatnio zrobiłem taką małą pętelkę: Kielce - Sulejów - Opoczno - Przysucha - Szydłowiec - Kielce (trasa230 km)
Droga dobra na szybkie i ciasne przeloty, generalnie dobry asfalt, odcinek Przysucha - Szydłowiec to najlepsza premia z górkami i zakrętami. Wiosną okolica piękna poprzez rozkwitnięte sady.Po drodze do zwiedzania kompleks pałacowy. Dla zgłodniałych polecam BAR "husar" około 5-10km za Sulejowem w Stronę Radomia. Miła traska dla fanów mocnych wrażeń. Na koniec mamy przecież obwodnicę jakby komu było mało...
pozdrawiam
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

qwetom