22 Wrzesień 2020, 11:03:49

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Kalesony :P

Zaczęty przez mlody.01, 4 Listopad 2009, 23:54:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

mija

6 Listopad 2009, 13:52:35 #15 Ostatnia edycja: 6 Listopad 2009, 14:01:25 by mija
gdybyś doczytał Darku to  drugim linku jak byk napisane " w ciepłych warunkach" :) czyli wyższe temp lub wysiłek który powoduje wytworzanie energii a przez to wzrost temp czyli sporty siłowe :)
a ten sam materiał o niczym nie świadczy - gramatura ma tu zasadnicze znaczenie !!!
można z tabeli w tym linku również  zobaczyć- niskie temperatury - WEŁNA!!!!!! ;)
i dodatkowo :D : http://www.bieliznatermoaktywna.com.pl/craft-warm-damska-koszulka-termoaktywna-p-13.html?cPath=2

Darek_W

Doczytałem, ale obawiam się że nie wyraziłem się dość jasno. Coolmax, Thermolite, Gore-Tex i inne podobne, są materiałami specjalnymi, mogącymi mieć zastosowanie w bieliźnie i odzieży zarówno na moto, jak i w góry. Podany przykład miał na celu wyłącznie ilustrację tego przypadku.

Natomiast w podanym przez Ciebie linku nie jest stosowany Coolmax, tylko jakaś dzianina o składzie 60% polyamide, 36% polyester, 4% elastan. Zgadzam się również, że bielizna z Coolmaxa (taka jak podałem w linku) nie nadaje się na zimę. Z tej prostej przyczyny, że Coolmax jest przeznaczony do czegoś innego. Jak wspomniałem, podany przykład miał na celu wyłącznie ilustrację stosowania tych samych tkanin specjalnych w bieliźnie do różnych zastosowań.

Wracając do wątku i pytania. Ja osobiście w lato jeżdżę właśnie w takiej samej koszulce jak biegam (czyli opartej o Coolmax). Dlaczego? Bo jak jadę po mieście w skórze i co chwila stoję na światłach to się czasami pocę. Ruszam - wiatr schładza spoconą skórę i jest zimno. Dlatego ważne jest aby bielizna - w tym konkretnym przypadku - szybko odprowadzała pot. A jak jest zimno, to ubieram się tak, żeby mi było ciepło. I moim przypadku jest to podobna koszulka, na którą jednak nakładam coś co ma mnie grzać - i tutaj właśnie idzie koszulka o podobnym składzie jak podana przez Ciebie + reszta. Z getrami mam tak samo. W lato przy dłuższych przelotach tylko getry oparte o Coolmax, a w zimę dodatkowo drugie, ocieplające ale również termoaktywne. Bo nie ma nic gorszego niż zimny lub zamarzający pot na ciele. Czasami w zimę również można się spocić - dłuższy przelot to zatrzymanie się, obiad w ciepłym miejscu, przenoszenie jakiegoś plecaka. I potem wskakuje się spoconym na motocykl i marznie się.

Stosuję tylko i wyłącznie bieliznę sportową, która w mojej ocenie niczym się nie różni od tej motocyklowej.

mlody.01

dzisiaj sprobowalem z kalesonami zwyklymi i zero roznicy :) pizdzi niesamowicie, nic trzeba kaske zbierac :/

jacu

ile to ludzie mogą gadać o zwykłych kalesonach  :P
GG 4875121

mija

aj tam zwykłych  ;D dziś mlody miał śliczne bielusie (prane pewnie w wysokiej jakości proszku do rzeczy białych z dodatkiem delikatnego nieniszczącego włókien tkaniny wybielacza) które dostał od Świętego Mikołaja. Ma zapewne w związku z tym duży do nich sentyment a jeszcze większe przyzwyczajenie (jak do kocyka z dzieciństwa)  ;D ;D ;D
więc gdzie one zwykłe????? ::)

gral

Drogi Darku
A wydawałoby sie doświadczenie życiowe jakies masz a wierzysz w chwyty marketingowe.
Myślę że z narciarskiej odzieży jedynie widstoper można na motor zaadoptować ale w czasach demokracji najlepiej pozostawić własnemu osądowi.

mlody.01

własnie kalesony - temat rzeka =D

Darek_W

Temat powinien się chyba nazywać "Jak się ubrać na motocykl"  ;D

Drogi Gralu. Nie do końca wiem, co masz na myśli pisząc że wierzę w chwyty marketingowe. Uważam, że jako osoba prowadząca dość aktywny tryb życia i korzystająca z nowoczesnej odzieży sportowej, mam prawo do opinii na temat ciuchów sportowych. I od czasu jak ponownie zacząłem jeździć, widzę korzyści z ich stosowania również w trakcie jazdy motocyklem.

Młody, kup sobie spodnie na 2oo a nie kombinuj z dżinsami i kalesonami. Przy takim ubiorze to Cię zawsze przewieje. Poszukaj na allegro - właśnie patrzyłem i za cenę dobrej bielizny można już coś kupić sensownego.

waldekgs11

I co tu więcej gadać Darek ma rację! Nie zgodzę się jedynie co do skóry na wierzch. Kiedyś tego używałem teraz jeżdżę w tekstyliach(może skóra mnie zawiodła bo 25 lat temu były inne technologie zabezpieczania przed wilgocią i skóra błyskawicznie namakała a potem nawet jak deszcz przestał padać to nie schła) Też w czasie upałów skórzana odzież dawała mi popalić(długie przeloty na południu Europy) Wybrałem ubrania tekstylne trójwarstwowe i te można dopasować do każdych warunków. Jeśli chodzi o odzież termoaktywną polecam polskiego Expedusa (tzw srebrna nitka - jony srebra które zapobiegają rozwojowi bakterii-przy zachowaniu min. higieny nie śmierdzimy ;))  www.expedus.pl  pzdr
Nigdy nie jedź szybciej niż jedzieTwój anioł stróż!
Waldemar Pawlonka 604 55 39 58

TomekAAA

Puenta.

Bez spodni z ochraniaczami, to kolanka (te własne) stracisz bardzo szybko.
Bez bielizny termoaktywnej, stracisz je (te własne) na starość.

Udanych zakupów!