24 Listopad 2020, 17:40:52

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Fazer 600 problem z zegarami Pomocy!!!!

Zaczęty przez kotu, 4 Listopad 2009, 20:04:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

kotu

Witam! Mam problem z zegarami w fazerku :-[ objawy sa nastepujace, jesli chodzi o obrotomierz to raz działa raz nie... zdarza sie żę przy włączonym zapłonie obrotomierz sam skacze do 4 tys i opada do 0. Jesli chodzi o prędkościomierz to nie działa wogóle :'( nie wiem czy jest to wina samych zegrów czy elektroniki.... Na jakimś forum wyczytałem, że ktoś miał podobne objawy i okazało się ze było jakieś zwarcie ale gdzie jak i po co to juz nie napisał.... :( Jest to fzs 600 z 2003 roku, oczywiście nie ma żadnych linek itp. wszystko jest sterowane elektronicznie... Jeśli ktoś może mi w jakiś sposób pomóc to bede bardzo wdzięczny  :)
...gdy siadam na motor to odpływam w inna przestrzeń, jak z niego schodze to już w niej nie jestem...

TomekzCK

moj znajomy mial taki problem i okazalo sie ze tam jakies styki sasniedzialy to bylo K1-750
Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

Arek

NO na początek najlepszą opcją (jeżeli czujesz się nasiłach) to przeczyszczenie i popsikanie wszystkich styków czymś, co ułatwia przepływ prądu/impulsu elektronicznego.

Obrotomierz to może być jeszcze czujnika, zależnie czy jest to impulsowy na jakimś przewodzie od cewki czy na wale, nie bardzo wiem dokładnie.

Darek_W

4 Listopad 2009, 21:48:10 #3 Ostatnia edycja: 4 Listopad 2009, 22:49:33 by Darek
Jak napisał pszczurkow, kupiłeś Yamahę - to musisz z tym żyć ;D
http://www.motocykle.kielce.com.pl/forum/index.php/topic,52.msg5132.html

Sorry za off-topic i mało merytoryczną wypowiedź, ale nie mogłem się powstrzymać ;D

kotu

A co do tych styków to w zegarach? Rozkręcic i wszystkie styki widoczne w srodku przeczyścic? oczywiscie nie rozbierajac liczyników w drobny mak ;D Czy raczej w kostce łączącej? a może gdzieś jeszcze? ;)
...gdy siadam na motor to odpływam w inna przestrzeń, jak z niego schodze to już w niej nie jestem...

Arek

Kostki łączące raczej na pewno, a co do samego licznika to lepiej poczekaj na wypowiedź kogoś bardziej oblukanego, bo jeszcze jakieś zwarcie się zrobi i bedzie na mnie ;)

TomekAAA

4 Listopad 2009, 23:57:26 #6 Ostatnia edycja: 5 Listopad 2009, 11:53:18 by TomekAAA
Liczników chyba nie rozbierzesz, bo pewnie tak jak FZ6 są klejone na amen.
Jak zdemontujesz czachę do czyszczenia styków to możesz sprawdzić wiązki, czy któryś kabel nie został przycięty lub zgnieciony (i przerwany).