28 Wrzesień 2020, 17:26:58

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

custom painting

Zaczęty przez denwer, 3 Listopad 2009, 15:25:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

denwer

3 Listopad 2009, 15:25:00 Ostatnia edycja: 3 Listopad 2009, 16:45:03 by denwer
Jako że nazwa lifan jakoś do mnie nie przemawia a moje moto to wierna kopia virago, przechrzciłem go na Yamahę :) (to ostatnia praca).

A tu przedostatnia. Kask wyhaczyłem za 45zł Język na motobajzlu, na którym byłem z Breinem (brat cioteczny) i Rekinem (nasz wspólny przyjaciel) . Jak się okazało to model z 2008 roku ale niestety jakieś malowanie miał nieudane (gumowany lakier) i farba schodziła niemiłosiernie.
Tak wyglądał przed malowaniem:

A tak po:

Tutaj moje pierwsze dzieło:

Drugie z kolei:

Oraz trzecie:

A to błotnik mojego Knighta :)

Więcej grzechów nie pamiętam Język ...
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

zeppelin

czy sam to malujesz? super!!!
drogi jesteś?
rób co chcesz, niech to będzie prawem

Duszmen

Denwerek wymyśl mi Duszmena po śmierci hehe.
I nie zaśmiecajcie forum tylko linki na picase wstawiajcie.
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

TomekAAA

Gość ma cierpliwość i zdolności!

Nie wiem, czy te zdjęcia zaśmiecają forum? W poście są linki do zewnętrznych przechowalni zdjęć. Także pogadam z Adminem, żeby w regulaminie podać więcej stron dla fotosów oraz zasad publikowania.

denwer

fotki nie są na serwie forum (dałem tylko odnośniki). Jak to problem to mogę zmienić na linki, ale myślę że w takim wątku powinny być powklejam zdjątka.

Malować malowałem sam i tylko dla siebie. Nie robię tego zawodowo i niestety nie mam zamiaru. Jak coś robię dla siebie to mogę to robić miesiącami i nikt nie będzie na mnie psów wieszać :P, no i nie ma problemu jak coś spitolę :).
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155

Duszmen

ok, skoro tak  ;D to spoko. Pozdro.
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

SebOOl

Linki nie są problemem. Można w takiej formie grafiki umieszczać. Grunt aby nie uploadować ich na serwer forum bo po przekroczeniu limitów będzie trzeba za to bulić a po co skoro są bezpłatne miejsca na fotki?
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/

Radek

No no nieźle, brawo, Denverek ukrywał swój talent.
I tylko dla siebie! Zlecenia chyba się posypia ;)

miccal

ukrywał,, nieee,, co więcej zdradza sztuczki i tajniki, trzeba pogadać pytać i pilnie notować i samodzielnie spróbować:)
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

Arek

NO naprawdę fajnie to wyszło jak na hand made ;D
Gdzie się tego nauczyłeś?Naprawdę szacun ;)

denwer

Cytat: Arek w  3 Listopad 2009, 20:49:31
NO naprawdę fajnie to wyszło jak na hand made ;D
Gdzie się tego nauczyłeś?Naprawdę szacun ;)

Niestety nie wiele jest info na temat airbrushingu w polskim języku. W angielskim trochę więcej, ale odsyłają do akcesori i sprzętu którego nie można kupić w Polsce. W sumie to ludzi zajmujący się tym zawodem nie chcą nic mówić i musiałem się dowiadywać wszystkiego metodą prób i błędów, a trochę tego było :)
W każdym bądź razie teraz co nieco wiem na ten temat i jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć to pytać :)

Arek

Tzn z tego co widziałem to się odbywa poprzez nakladanie kolejnych warstw, tj. wycinanka z papieru o danym kształcie i malujemy wycięte miejsca, itd aż do wybranego efektu?Pytam z czystej ciekawości, bo jakoś optyka mnie nie pociąga  :D

denwer

Jest wiele technik malowania. W sumie najważniejsze to malowanie z wolnej ręki, malowanie z szablonów (to to o czym piszesz Arek) i technika mieszana (czyli najpierw szablon a potem wykańczanie wolną ręką). Osobiście preferuje metodę trzecią, ponieważ aż tak dobry nie jestem żeby wszystko machać z ręki, a od samego szablonu jest leprze bo eliminuje "sztuczny wygląd" malunku i nadaje mu głębię.

kanoma

to teraz jeszcze powiedz czy zainteresowany jesteś wykonaniem malunku dla kogoś i jak to wyceniasz? A tak poza tym to fajna robota i kiedyś nawet myślałem o takim malowaniu bo jestem po plastyku kieleckim i może bym podołał tylko jak zwykle brak czasu. Przynajmniej jest ktoś w Kielcach kto to robi. Szacun.

denwer

@kanoma
Jeżeli chodzi o podjęcie się malowania dla kogoś to odpada. Po prostu wiem że wynikają różne problemy i czasami sam dla siebie miałem dość malowania i wszystko rzucałem na dłuższy okres żeby mi nerw zszedł i żeby dojrzeć do ponownego zaczęcia pracy. Np bak malowałem 3 razy :-/
I to nie dla tego że mi wzór nie wyszedł tylko dlatego że miałem problemy z farbami i mi się ważyły po nałożeniu bezbarwnego. Jak się okazało to kupiłem inną farbę i się gryzła ze wszystkim.

Jeżeli jesteś po plastyku to możemy się kiedyś spiknąć i spróbujesz się w nowej technice - może ci spasuje :).

P.S.
Chciałem tylko powiedzieć że malowałem (i może jeszcze będę) tylko czarnymi i białymi farbami. Próbowałem coś tam zrobić w kolorze ale ni pierona nie chciało mi wyjść :)