2 Grudzień 2020, 19:41:04

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

zx6r czy CBR czy R6 czy GSX-R ??

Zaczęty przez mlody.01, 25 Październik 2009, 19:43:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

mlody.01

Chce sie rozeznac w Waszych opiniach na temat wyzej wymienionych sportow pod kazdym wzgledem i co jest najlepsze. Chodzi o poj. 600 i lata mniej wiecej 2002 - 2005 i koszta ok 15 tysiecy. Jeszcze nie planuje zakupu ale jestem ciekaw co sadzicie o tych moto. Ja slyszalem ze najwygodniejsza CBR i najlepiej dopracowana, Kawa typowa kosa sportowa, niewygodna i ostra. Yamaszka z zawieszeniem niebardzo no i Suzuki to juz duzo sprzecznych informacji. To tak ogolnie, sam nie moge wiele powiedziec bo dopiero bede wchodzil w temat 600. prosze o opinie :)
pająk

Arek

Jakbym miał brać maszynę seryjną to GSX-R albo R6 - za wygląd, technikę. CBR technicznie jest bdb, podwozie wyśmienite, ale silnik w serii w porównaniu do reszty jest słabawy, no i wygląd (rzecz gustu).
Kawasaki z tych lat jeszcze było raczej ok, no ale mocno trzymają się w cenie no i wygląd rzecz gustu.
Patrząc po torowemu najlepsza byłaby R6 i GSX-R jako seria, Suzuki nie ma jakichś poważnych wad, wygląda zgrabnie i w ogóle. Na r6-i też nie słyszałem złych opinii, trwale i dobre sprzęty.
Honda też jest bdb technicznie pomijając silnik, duzo osób ja ma i chwali, co jest raczej dobrą rekomendacją. No i mała awaryjność, w tych rocznikach R6 też raczej ni były awaryjne podobnie jka GSX-R, z Kawa nie wiem jak jest. I tak ostateczny wybór bedzie należał do Ciebie  ;) ;)

Naitsabes

Zdecydowanie GSX-R lub R6. Sam się na to paliłem ale, że trafił się GSX-F jaki mam to nie było co dalej szukać. Dobry kompromis między sportem a turystą. Gdyby do toru było bliżej to pewno do upadłego bym szukał aż bym znalazł godną GSXeRe. ;]

sebA

Na sam poczatek pytanie brzmi do czego Ci bedzie potrzebny motocykl..
niby glupie ale jednak..
Jesli potrzebny Ci do codziennej jazdy i jakies wypady turystycznie to raczej honda, bedzie wygodniejsza. A jesli planujesz cos na torze albo katowanie po ulicach to zastanow sie nad reszta. Z tej reszty wybral bym R6, wydaje mi sie ze yamaha jest lepiej dopracowana i bardziej ostra.

Naitsabes

Pytanie jak najbardziej na miejscu. Ja zrezygnowałem z typowego ściga bo na tor daleko i często pewno jeździć nie będę, a częściej jakieś dłuższe trasy czy na miasto, a tu lepiej się sprawdza sportowy-turysta. Jazda na typowych ścigach nie należy do wygodnych.
Poza tym przejeździłeś na moto w życiu może ze 300km :P Spokojnie ;)

mlody.01

o i wrzuta poszla ;P na ZXR 400 przejechalem 300 km bo go niedawno kupilem :) a 600 tak jak w teamcie napisalem ze narazie nie planuje ale tak z ciekawosci chcialbym poznac Wasze opinie bo wiem ze za rok moze dwa napewno bedzie to jeden z tych czterech. Zdaje sobie sprawe ze na dluzsze przejazdzki nie sa wygodne ale cos za cos, na aktualnej Kawie po 60 km juz robi sie niewygodnie zwlaszcza nadgarstki.
Od zawsze podobala mi sie R6, raz sie nawet przejechalem, za duzo po tej przejazdzce nie moge powiedziec wiem jedno - zakochalem sie w R6 :)

Naitsabes

Jeszcze jest sprawa poprawnej pozycji za kierownikiem :) Fakt, że na ścigu w ręce idzie bardziej ale pamiętaj nie trzymać kierownicy kurczowo, tylko nogami "ukochać" zbiornik ;)

mlody.01

oczywista oczywistosc:) kiere mocniej trzymam jak zawracam ;) ale nadgarstki bola nie od trzymania a od pochylonej pozycji gdzie opieram cialo od pasa w gore wlasnie na lapach, chyba ze juz jest to wieksza predkosc to klade sie na baku i smacznie spie  :P

Mario Kawasaki

ja bm wzial r6 lub kawasaki.r 6 jestt rasowy sprrzet  sportowy do jazdy solo.kawasaki ostra sportowa ale bardziej uniwersalna malo zawodna .wymaga tlko odpowiedniego serwisu jak kazde kawaaki.zaniedbasz to sie psuje.
motorynka,romet ogar,horex 80,mz tramp,ifa bk 350,avo sport,avo 425,bmw R 25,bmw R 35,nsu 350,M 72,ural,dniepr 650,honda cb 350,kawasaki kz,kawasaki zx 600,kawasaki zx 750,kawasaki gpx,kawasaki zzr 600..........to by continue ;D
Naprawa motocykli,skuterów,przerobki, tel 609 943 891.

Lukasz_gsxr

Stary temat ale ze dopiero znalazlem wasze3 forum to tez sie wypowiem. Mialem ten sam dylemat co i Ty, tez dlugo zastanawialem sie jaka 600 kupic. W moim przypadku r6 bylo na ostatnim miejscu, bo poprostu mi sie nie podoba, rzecz gustu, suzuki tez raczej odpadalo bo bylo troche za drogie, choc z wygladu podobalo mi sie najbardziej. Na 1 planie byl zx6 i cbr. Kawy o maly wlos nie kupilem, bo umowilem sie z gosciem na ogladanie, rocznik 04, maly przebieg, zielona itd, wszystko bylo pieknie i pewnie bym ja kupil, tyle ze przejechalem ponad 100 km i facet sie nie pojawil. Honda podobala mi sie z wygladu, ale tez czytalem ze jest troche slabsza od reszty, i dlatego zrezygnowalem, z czego sie ciesze bo kupilem w koncu wymarzone gsxr 600 z 06 roku. Co do jazdy porownac go nie mam do czego, bo na niczym innym nie jezdilem, ale jesli chodzi o wrazenia-dla mnie 1 klasa, seryjny amor skretu, wszystko co mozliwe mozna sobie wyregolowac pod siebie, to ze nier jest zbyt wygodna no to chyba normalne, w koncu to motocykl sportowy i ma byc niewygodny. Jazda nim podoba mi sie na tyle, ze moim kolejnym moto bedzie tez gsxr, tyle ze 750, moze juz w przyszlym sezonie, jak fundusze pozwola :) Tez sie obczytalem opinii, porownan testow i wszystkiego innego co dotyczylo tych modeli i ciesze sie ze wybor padl ostatecznie na gsxr. Ja Ci jedynie moge doradzic to co mi radzono i tak jak pisza poprzednicy. odpowiedz sobie na co ma byc Ci potrzebny motor, usiadz, przewiez sie na kazdym, dopasoj pozycje i wtedy bedziesz mogl spokojnie wybrac to co Ci najbardziej bedzie odpowiadac.
suzuki rulezzzzzzzzzz