28 Listopad 2020, 14:38:56

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Test kasków SHARP

Zaczęty przez tome_k, 25 Październik 2009, 19:42:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

tome_k

http://sharp.direct.gov.uk/search/results/?sort=manufacturer&dir=asc&manufacturer=0&type=0&rating=0&size=0&price=0

Przeglądając internet natrafiłem na tą stronkę.
Czy ktoś orientuje się na ile wiarygodne są gwiazdki z tego testu?

Arek

Słyszałem już mnóstwo sporów o tą stronkę, dlaczego np. Lazer LZ6 za 250zł jest dużo lepszy od chociażby Arai'a za ponad 2k.
Wg. mnie te testy są robione po prostu dla każdego kasku tak samo, tzn maszyna wali w kask i obliczają siłę i obrażenia jakich dozna kask. Gdyby były rzeczywiście wiarygodne ktoś taki jak Haga nie ścigałby się w Arai'u, tylko w LZ6.....
Wydaje mi się że te testy są nad wyraz teoretycznie, przecież włókno węglowe jest dużo lepsze od ABS-u. Można się tym po częsci kierować, ale nie brać jako jedynypunkt odniesienia.

Naitsabes

Nie wiem jak oni to badają ale faktycznie dziwne są niektóre wyniki. Kask po mocniejszym uderzeniu się rozwala co jest dowodem, że przyjął na siebie siłę uderzenia. Jeśli to czy się rozwali lub nie jest wyznacznikiem tych gwiazdek to nie ma co się nimi sugerować. Takie moje zdanie.

tome_k

Nadal rozglądam się za kaskiem i sam już nie wiem który wybrać. Na początku chciałem kupić HJC CS-R1, później zastanawiałem się nad HJC IS-16, lecz zmieniłem zdanie gdy zobaczyłem gwiazdki. Teraz myślę nad AGV-K3 lub K4. Gdzie w Kielcach można obejrzeć AGV?

Szczurkov

Kaski AGV masz w Liberty Motors na Alei Solidarności. Spory wybór kasków jet też w e-kaski na Okrzei (chociaż sprzedający mało zainteresowani klientem).
BRH+  tel. 530482278
Nie zajmuje się aktywacją kont!!!

http://dogry.pl/r/30541347

hubert

ja kupilem swoja AGV k3 w liberty motors... koszt 596, z tego co pamietam, plus jakis rabat, to mi wyszlo 550... fajny kask, polecam:) tam mozesz obejrzec, z tego co patrzylem to na allegro troche taniej...

Arek

Jak chcesz, ja słyszalem dużo negatywnych opinii o AGV-ach, wolałbym już kupić Sharka S500/800 w promocjii.

tome_k

co dokładnie słyszałeś o AGV i o których modelach?

Arek

Ogólnie chodzi o jakośc wykonania, np. kolega ma K3 chyba i wyściółka w okolicach karku się porwała, plastiki wyglądają bardzo tanio, mój Nolan N60 przy  jego kasku wygląda na dużo lepiej wykonany.
Bardziej bazuje na opiniach znawców, a wcale nie trzeba dużo dokładać żeby kupić coś lepszego niż AGV ;) ;)

tome_k

Pytanie ile czasu kolega ma ten kask, czy miał go od nowości i jaki sposób był przechowywany?

Co można mieć coś lepszego w cenie ok 660zł niż K-4? Oprócz Shark-a nie widziałem go na żywo tym bardziej nie przymierzałem, ale na zdjęciach wydaje mi się mało aerodynamiczny.

nysander

ten test jest bez sensu ... nie wiem wg jakiej metodyki shoei xr1000 jest gorszy od 3x tanszego agv ... to sie kupy nie trzyma ... podobnie schuberth s1 pro

Arek

Nie wiem ile go ma, coś chyba koło 3 lat (ja mam Nolana ponad 2).

Co do SHarka S500 za ok. 500zł słyszałem tylko że ludzie narzekają na niewyjmowaną wyściółkę, a co do aerodynamiki to i tak kaski za taką cenę nie są opracowywane w tunelu aerodynamicznym, ale skorupa w takim kształcie jak mowisz że dla Ciebie jest ważna, to S500 ma takie zarysy.

Poszukaj opinii na googlach ;)

hubert

nie wiem czemu Arek doczepiles sie do K-3... ja mam juz kilka miesiecy, nic mi sie nie dzieje, wyjmowany cały srodek, areodynamiczny kształt... tanie plastiki?-to nie jest deska rozdzielcza w jakims tanim aucie!!! oczywiscie ze nie jest to shoei czy arai za 2tysiace, ale ja jestem zadowolony:)

Arek

K-3 ma kolega ten mój, ale opinie słyszałem ogólnie o wszystkich modelach AGV, ja tam wole wybrać coś innego w tej samej cenie ;) ;)

PL 86

co myślicie o box bx2  ???? pzdr