5 Grudzień 2020, 16:52:08

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Kaski szczękowe - opinie

Zaczęty przez robson, 24 Październik 2009, 21:18:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson

Hej,
podzielcie się proszę doświadczeniami jak ktoś używa lub używał takich modeli:

1. dla mnie na razie numero uno: http://www.scigacz.pl/Schuberth,C3,kojaca,cisza,9451.html głównie ze wględu na dobre opinie
2. może taki: http://www.scigacz.pl/Airoh,Mathisse,RS,8211;,nasza,ocena,9977.html
3. ten fajnie wygląda ze szcżeką z tyłu: http://moto.allegro.pl/item760314977_shark_szczekowy_evoline_tec_multitec_rozm_l.html
4. jakieś wasze typy, może takie :) http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2004/paz/KASK_TIE_FIGHTER.jpg&imgrefurl=http://www.virago.com.pl/viewtopic.php%3Ft%3D6288&usg=__vGYdT7VOH6gP9UKwbIiO99DC16g=&h=655&w=655&sz=31&hl=pl&start=13&um=1&tbnid=XM0DM1Xo87_4qM:&tbnh=138&tbnw=138&prev=/images%3Fq%3D%25C5%259Bmieszne%2Bkaski%2Bmotocyklowe%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN%26um%3D1
bez podpisu

Radek

25 Październik 2009, 00:08:52 #1 Ostatnia edycja: 25 Październik 2009, 00:18:24 by Radek
Niedawno miałem ten sam problem. Oczytałem się o cichości, komforcie, wentylacji, designie.... i innych wielkich zaletach. Jeden lepszy od drugiego. Prawda jest taka że trzeba po prostu trzeba założyć garczek na głowę i sprawdzić. Większość opisów to niestety chwyty marketingowe. Przymierzyłem prawie wszystkie i wybrałem: Nolan 103 N-COM - bajka!!!
Sprawdza się w 100%, jakość, wygoda, precyzja, a jazda w tym kasku to czysta przyjemność.

robson

Też biorę pod uwagę tego Nolana. Dzięki za opinię z praktyki. Nie spieszy mi się, więc może uda sie na spokojnie wypróbować kilka.
pzdr
bez podpisu

shpx

27 Październik 2009, 16:36:24 #3 Ostatnia edycja: 27 Październik 2009, 23:14:09 by shpx
Witam, mogę się wypowiedzieć co do 2 opcji:
http://www.schuberth.com/index.php?id=336&L=1 czyli Schuberth C3
I odpowiednio:
+ klamra pod brodą (wygoda!)
+ blenda
+ cichy
- nie każdemu pasuje szczęka (chodzi o to, że niektórym trudno dobrać rozmiar)
- troszkę archaiczny wygląd (ale to typowe w Schuberthach ;) )

oraz
http://www.shoei-europe.com/uk/products/MULTITEC czyli Shoei Multitec
+ lepsze akcesoria (lepiej obudowana szyja i broda
+ lżejszy (ja miałem takie wrażenie)
+ tańsze szyby wymienne (przynajmniej były tańsze ;) bo teraz już nie mam pojęcia, co ma znaczenie, gdy blendy brak)
+ najlepszy kask dla okularników (jak kupowałem, jeździłem wyłącznie w okularach)
+ bdb wywietrznik górny (stopnie 0 1 i 2) oraz nieco gorszy dolny; parowanie znikome
- głośny przy niektórych typach owiewek
- pasek do zapinania (ale dla niektórych to plus, bo można na tor z nim wyskoczyć)
- brak blendy

Obecnie mam Multiteca, ale pewnie jak będę zmieniać, to wybiorę Schubertha o ile Shoei nie wypuści nowego modelu z blendą.

Radek masz rację z tym Nolanem. Też dobre opinie słyszałem, ale podobno dużo zależy od typu owiewki. Ty w swoim moto masz jednak kawał szyby i siedzisz bardziej "pionowo".
W Fazim pochylenie jest jednak większe, a charaktretystyka owiewki niżej omiata głowę (a raczej ramiona), co trzeba brać pod rozwagę (oczywiście przy speed ponad 140km/h wg mnie).
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

TomekAAA

Jestem obecnie w posiadaniu kasku Justissimo GT - od września.

Podam wrażenia z kilku pierwszych jazd, bo później to już się zatraca odczucia do poprzedniego kasku.
Jazda na R1100RT z podniesioną szybą motocykla.

Do chwili obecnej korzystałem 2 sezony jedynie z Lazera LZ6 (integral) - 250,00 pln i tylko do niego mogę się odnieść.

1. Głośność - GT jest głośniejszy (podobno domena szczękowców) i to od pierwszej chwili, wyjazd z parkingu i już po mieście max 80km/h słychać, że ciszej od integrala nie będzie i nie jest niestety. Na trasie szum jest bardziej "wyraźny" niż w integralu.

2. Parowanie - GT paruje (przy 5 -8 st. C) ale dużo wolniej. W LZ6 każdy oddech przy 8 st. C to mgła na szybie, w GT dopiero po 2 - 3 min. pojawia się mała mgiełka na bokach szyby.

3. Wentylacja - w GT i LZ6 jest ale nie usunie pkt. 2. Oba kaski wymagają rozszczelnienia szyby na 1 - 2 mm aby parowanie się nie pojawiało. GT jest szczelniejszy a obracanie głowy lewo - prawo nie powoduje podwiewania i dodatkowych świstów oprócz tych z pkt. 1.

4. Dopasowanie - rzecz indywidualna, każdy ma inną czachę, LZ6 mój od nowości pasi, GT jako używka ciśnie lekko w czoło może się ułoży. Nie jest źle.

5. Szczęka podnoszona i blenda - po to go wziąłem! Da się obsługiwać w rękawicy więc - alles gut!

6. Zapinanie z automatyczną regulacją - bardzo fajna sprawa zwłaszcza jeśli używa się różnych kominiarek i chust, LZ6 bez regulacji automatycznej.

Nie jest to kask, który chciałbym mieć na zawsze ale na pewno poziom dużo wyższy niż LZ6.

miccal

27 Październik 2009, 19:32:55 #5 Ostatnia edycja: 27 Październik 2009, 19:35:17 by miccal
chwalicie nolana, wiele osób mnie do niego namawiało, przymierzyłem i porażka! po kilku sekundach zdejmowałem w popłochu, wniosek jeden trzeba osobiście przymierzyć czy pasuje czy nie, o ile inne rzeczy sa bardziej obiektywne jak parowanie czy głośność to wygoda jest po za oceną.
sam śmigam w kasku za 70 zl i czekam na schubertha c3 , bo nie jeden miałem na głowie i wiem ze to ten:)

aaa gdyby ktoś chciał zaoszczędzić na przesyłce to szykuje sie do zakupu na ebaju za ok 1670 zl c3
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

shpx

Święta prawda: kask trzeba przymierzyć, żeby kupić określony rozmiar.
Polecam jakiś duży sklep, gdzie dopasują też odpowiednie wkłady wewnątrz (te gąbkowe). Wtedy garnek leży idealnie i człowiek zaczyna rozumieć, o co chodzi z dobrze dobranym kaskiem.
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl

Radek

Co do N-com 103 nie ma mowy o parowaniu nawet jak chuchniesz na szybę (specjalna powłoka), ma dobrą wentylację, ma bardzo dobry system zapinania (z regulacją) na nowoczesny i bezpieczny system (podwójny) otwierania szczeki, ma blendę, jest cichy nawet przy opuszczonej szybie miałem wrażenie cichości jak przy poprzednim kasku jadąc z szybą podniesioną - może dla tego że ma pod broda deflektor. Jest przystosowany (skorupa) do zamontowania słuchawek i mikrofonu (które już mam) i systemu łączności.
Komfort jest dla mnie ok, przymierzałem, Uvexa, Caberga, Airowa... i się nie umywają. Szumberth mi się osobiście nie podoba ale to jest tylko moje zdanie. Jak mówili starożytni amerykanie w Chinach: De gustibus non disputantum est ;) i niech każdy jeździ w czym mu pasuje ;D

pablo

Generalnie  zgadzam się z opiniami Radka odnośnie N103, ale? Mam dwa takie kaski (zazwyczaj jeżdżę z pasażerką),  w obydwu po pewnym czasie eksploatacji okazało się że brak silikonowej uszczelki pod antifogiem powoduje wycieranie miejsca styku z wizjerem  co w konsekwencji doprowadza do mikropęknięć na jego powierzchni i oczywiście pogorszenia widzenia.                         W ?młodszym? są czasami problemy z otwieraniem szczęki  ? może trafiłem felerny egzemplarz - ale tego już nie wiem.                                                                                                                                                                                               Zamówiłem do obydwu dedykowany (przewodowy) interkom, i zestawy słuchawkowo-mikrofonowe. Pomysł jak najbardziej, moduł (ew. bluetouch) z trzema przyciskami we wgłębieniu skorupy wraz z gumową uszczelką,  pod którą już w środku reszta elektroniki. Z drugiej strony także pod skorupą bateria (coś jak w telefonie komórkowym). Na dole kołnierza kasku 2 gniazdka minijack, do tego spiralny kabel do połączenia z drugim kaskiem, ładowarka 220V i ew. przewód audio do telefonu, mp3(ale nie mam).  Pierwsze wrażenia jak najbardziej ? jest głośno i wyraźnie, (głośniki mają spore membrany) dopiero po przekroczeniu ok. 140 km/h szum wiatru zagłusza głos , także  przez szum ?zbierany?  mikrofonem. Przewodowość  nie przeszkadza tak jak się pierwotnie obawiałem. Tyle że  niestety bateria starcza na zaledwie kilka godzin - przy pojemności 650 MA nie dziwi to specjalnie, dziwi że użyto tak małej baterii w obecnych czasach  i to że nie ma alternatywy. Wyjęcie jej jest dość kłopotliwe, z wymianą na trasie nie chce mi się paprać. Pewnym rozwiązaniem może być ładowarka samochodowa - pasuje od nokii na tzw. gruby bolec (zakładając że w moto jest gniazdko 12V). Dalej - po kliku miesiącach w kasku ?B? nie działa lewy głośnik, tzn. działa, ale nic nie słychać, albo same zniekształcenia, i co gorsza nie bardzo jestem w stanie dojść co jest uszkodzone. Całość - czyli dwa kaski, interkom, dwa zestawy słuchwkowe to koszt ok. 2730zł. I szczerze mówiąc to spodziewałem się więcej za te kwotę ?
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Rafal

Czesc ja posiadam Shoei multitec   http://www.shoei-europe.com/uk/products/MULTITEC   jestem zadowolony.Posiada anty foga fajna sprawa tylko jest jeden problem.Przy klku godzinnej jeżdzie i nie czyszczeniu wew. części paruje.Problem polega na tym ze powłoka anty fogowa nie jest przyklejona na całej powierzchni szyby.Pozostaje małe miejsce, w którym skrapla sie para wodna, która następnie spływa i tym samym zanieczyszcza wew.część.Poza tym kask sprawuje sie na 5.
Kaski otwierane maja tą zalete ze nie musimy sciągac jeżeli chcemy zapłacic na stacji za paliwo,napic sie wody, itd. Są one może ciut głośniejsze od zamkniętych ale coś za coś.Nie jest to na tyle uciążliwy hałas zeby nie można było go wytrzymać (dla mnie kask jest cichy),przy nazwijmy to przepisowych prędkościach.
Do kasku mam zainstakowana słuchawke blueootuh i wykonywanie połączeń tel.,odsłuchiwanie poleceń z nawigacji podczas jazdy nie sprawia zadnych problemów.

shpx

Rafał, a jakiej słuchawki BT używasz w swoim Multitecu? Jakiejś dedykowanej?
Jak tak, to gdzie kupiłeś i ile Cię kosztowała?

Rafal

Słuchawki są od zestawu tomtom rider 2 (chyba standardowe). Nie mam zadnych problemów z nimi jeżeli chodzi o połączenie urządzenia z tel.Moge Ci podesłać zdjecia jak chcesz jak to wygląda na kasku .