3 Grudzień 2020, 13:27:13

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Akumulator 12V

Zaczęty przez izydor, 19 Marzec 2017, 23:47:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

izydor

Witam wszystkich,

Zwracam sie do doswiadczonych bikerow. Jaki polecilibyscie akumulator 12V? Zelowy...? W jednosladzie mam zainstalowany alarm i poza sezonem jest problem z bateria.

Pozdrawiam
Brum.. brum...

pat

Zwykły nie żelowy - żelowy nic nie pomoże w kwestii alarmu, a tylko przepłacisz.
Tylko dobrej jakości - ja mam Vartę i nawet daje radę, polecają też Yuasę ale nie miałem więc się nie wypowiem. A na zimę wyciągaj akumulator i ewentualnie zapnij jakiś dobry łańcuch albo odkręć koło - zapewne skuteczniejsze rozwiązanie jak alarm (bo rozumiem że w garażu nie masz prądu aby go doładowywać non stop).
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

izydor

No wlasnie jeszcze nie mam jak podlaczyc.. Dzieki za info.
Brum.. brum...

Naitsabes

A gdzie zimujesz sprzęt?
Blaszak? Garaż murowany? Garaż ocieplony?
Jak trzymasz go w nieocieplonym blaszaku gdzie temperatura spada blisko zera lub poniżej to lepszy akumulator na wiele się nie zda. Tak czy inaczej powinieneś go wypiąć i trzymać w temperaturze pokojowej. Uważam, że to niezbędne minimum jeśli chcesz zadbać o jego żywotność.

barto

Yuasa, varta lub exide - w kilku maszynach przerabiałem sprawy aku i ładowania i te trzy firmy mogę polecić.
518140963

johny b

powitac  8)
ja polecam yuasa poprzedni mi wytrzymal 6 lat w mojm litrze, i teraz tez mam yuasa, nie kupoj aku a salonie yamahy w TK, wala strasznie hu.a  8) z gwarancja.
poadrawiam
MOJA HONDA JEZDZI SZYBCIEJ NIZ WYGLADA  :)

izydor

Brum.. brum...