12 Sierpień 2020, 13:29:25

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Trochę o książkach - mogę pożyczyć

Zaczęty przez pat, 8 Luty 2017, 12:47:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

pat

Pablo zaczął o filmach to ja może kilak krótkich słów o książkach które przeczytałem a mogą się spodobać innym użytkownikom forum. Wszystkie poniższe mogę pożyczyć (no może prawie wszystkie).

Samotnie przez Bałkany, Anna Jackowska - opowieść o samotnej jeździe motocyklem przez Bałkany, podróż po różnych krajach, opis spotkań z ludźmi. Książka fajna dla osób które lubią tamte strony, ale poza tym bardzo nie porywa.

Automaniaczka, Martyna Wojciechowska - trochę biografia a w zasadzie opis jak to się stało że Martyna zajęła się motoryzacją + duża część to opis przygotować i samego startu w Dakarze. Ładnie wydana, fajne zdjęcia, generalnie fajna książka ale pisana głównie pod kobiety, niemniej pierwiastek żeński chyba się u mnie obudził bo czytało mi się dobrze.

Marzyciel, Jarosław Kazberuk - Dużo o Dakarze, b.ładne zdjęcia, ale też o jego życiu motoryzacyjnym - jak mu się to wszystko poukładało (miał fart chłopak), trochę też jest o starcie w Camel Trophy.

126 dni na kanapie motocykla - podróż dookoła Świata, dwóch redaktorów radiowej 3 (Tomasz Gorazdowski i Michał Gąsiorowski), w tym jeden ledwo nauczył się jeździć na moto :)

Mój chłopiec motor i ja - to wymiata moim zdaniem, młoda para z Polski w chyba 1936r wybiera się motocyklem z koszem do Chin, podczas ich podróży wybucha II Wojna, my dzisiaj mamy GPS, mapy, znaki, drogi... to jak Oni podróżowali to masakra.

Rysiek, Jan Skardziński - opowieść o Ryśku Riedlu, ale jaka opowieść, co prawda na jego temat jest dużo kontrowersji i ta książka też je trochę porusza (co mi się nie podoba) ale samo jego życie i numery jakie robił to warto przeczytać. Polecam wszystkim niewiastą narzekającym na swoich facetów (to powinna być lektura szkolna OBOWIĄZKOWA) ;)

Jakby ktoś chciał coś z literatury kryminalnej typu Masa o..., Spowiedź psa, Złe psy (jako scenariusz do nowych Pitbulli), to również mogę pożyczyć - ale recenzował tego nie będę, tematy raczej znane.

aaa dobra jak już piszę

Tomek Michniewicz napisał 4 książki, Polski podróżnik, książki moim zdaniem genialne, chłopak ma 34 lata a zobaczył i przeżył więcej niż niejeden człowiek. Był gościem ASP na ostatnim Woodstocku i można obejrzeć z nim wywiad na YT - polecam. Jeśli się spodoba to polecam w kolejności:
Świat Równoległy - książka o punkcie widzenia Świata, różne tematy.
Gorączka - taka trochę jak "Wyspa skarbów" tylko dla dorosłych, lekka do czasu, ale też w pewnym momencie poważne kwestie porusza
Samsara - podróż po Azji, naprawdę ciekawie pokazuje tamtą kulturę
Swoją drogą - wstęp + 3 różne historie, najlepszy moim zdaniem jest wstęp i podróż z żoną do Arabii Saudyjskiej
Wszystkie jednak polecam
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

karola

Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzać resztę życia.......

,,Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc aby się podniósł,,.

pat

Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

majkel28

Większość pozycji czytałem i również polecam :) Kazberuka również mogę pożyczyć, jakby ktoś chciał. Ja osobiście też lubię książki o tematyce podróżniczej, kryminalnej, biografie itp.