5 Grudzień 2020, 12:53:37

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Moja najdroższa fotka...

Zaczęty przez shpx, 19 Październik 2009, 21:25:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

shpx

Stało się!
Dzisiaj do miejsca mojego zameldowania przyszedł list polecony za potwierdzeniem odbioru. Moja podenerwowana Mama odebrała, niestety, ale przecież chciała dobrze...
No to zaczęło się.
Fakty:
Zdjęcie dotyczy auta (jazdy samochodem), wysłane zostało przez Straż Miejska Miasta Stołecznego Warszawy, mam się zgłosić celem złożenia zeznań (NIE jako świadek!), w sprawie popełnienionego wykroczenia drogowego.
I teraz pytanie do Was: jak można się z tego wykpić, na tym etapie.
Czy ktoś coś wypróbował? Jakieś doświadczenia, metody?
Wszystko mile widziane, wszak punktów szkoda! :D
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Arek

Najlepiej to byłoby zapytac chyba jakiegoś policjanta, ja niestety nie pomogę :-\

Darek_W

Widać Twoją twarz? Czy na zdjęciu jest tylko Twój samochód czy jest również jakiś inny? O ile masz przekroczenie?

tome_k

Opisz zdjęcie z przodu czy z tyłu i czy na nim jest tylko Twój samochód czy jeszcze inny?

shpx

20 Październik 2009, 12:58:46 #4 Ostatnia edycja: 20 Październik 2009, 14:31:04 by shpx
Nie wiem jeszcze; nie byłem tego zdjęcia oglądać, bo zanim je zobaczę już muszę mieć taktykę przygotowaną.
Ponieważ to auto, to niestety zdjęcie jest na 90% z przodu.
Jeżeli z tyłu, to wiem co robić, tylko będę potrzebować dwóch ochotników, którzy ze mną się do Wawki wybiorą (oczywiście wycieczkę stawiam! bo wolę Wam postawić niż coś miastu płacić).
Jeżeli z przodu to większy problem, bo te zdjęcia są niestety niezwykle ostre :)
Samochód to auto służbowe, przypisane na mnie, ale to nie oznacza, że tylko ja nim mogłem jeździć.

Edit własny:
Udało mi się dodzwonić do SM w Wawie i po rozmowie z panią, która się sprawą zajmuje dowiedziałem się, co następuje: sprawę muszę "załatwić" osobiście.
Zdjęcie od przodu, podobno uśmiechnięty nie jestem... 39km przekroczenia czyli 300PLN i 6pkt
Pani dała mi do zrozumienia, że jak się pojawię... to... zobaczymy ;) a zatem jestem dobrej myśli (więcej ustaleń napiszę, jak już się sprawa wyjaśni).
Grunt to być uprzejmym przez telefon i wobec osoby, która po prostu wykonuje swoją pracę ;)
Podobnie jak z Miśkami na drodze: to też człowieki! :)
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl

Darek_W

Czyli nieciekawie. Bo jeśli autko jest firmowe, to pierw musieli ustalić kto nim jeździ. Zapytali się w firmie, a firma wskazała na Ciebie. W związku z tym to na Tobie spoczywa konieczność udowodnienia, że Ty samochodu nie prowadziłeś. A jeśli jest ostre zdjęcie to nic nie zrobisz. Jeśli nie jest ostre to możesz powiedzieć, że użyczyłeś dla klienta, żeby np. dojechali na miejsce spotkania. I nie wiesz kto prowadził bo było ich czterech, a co więcej nie znasz ich nazwisk. Mandat dostaniesz, ale punktów już nie. Przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Arek

RAcja racja, bez podania kto jechał bodajże odpuszczają punkty - bo samochód należy jakby do Ciebie. Ale kasa i tak się nie wywinie  :-\ :-\

miccal

gdy nie wskażesz osoby która prowadnica auto (bo nie wiesz, lub fotka od tyłucyknięta, tak tak tak też można) placisz 500 bez punktów wiec nie zawsze sie opłaca nie wiedza
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

shpx

Finalnie sprawę załatwiłem polubownie: udało się zrezygnować z punktów karnych na tzw. "piękne oczy"

A tu mam finalny super smaczek: Jak dać sobie radę na drodze

Arek

Jeśli można wrzuć plik np. na wrzute lub zippyshare,  bo kolejny spam bedzie zaśmiecał pocztę logując sie na tym "zwierzaku" ;)

kali

Świeżutka informacja osobiście doświadczona:
jeśli nie widać kto kierował, a widać rejestracje to są 4 możliwości:
1. przyznać się i zapłacić mandat wraz z punktami
2. wskazać kogoś innego i on zapłaci mandat i dostanie punkty
3. z braku jednoznacznie winnego zapłacić mandat + około 100,00zł więcej i nie dostać  punktów
4. sprawa do sądu ale z reguły sąd ( znów osobiste doświadczenie) daje mandat i punkty które z reguły już się przedawniają i koszty sądowe.
Ja wybrałem 3 wariant za 47km przekroczenia (mogło być 300zł i 8 pkt.) dostałem 400zł i siedem dni na zapłacenie.
Pozdrawiam shpx
kali

blaz

A do mnie usmiechnal sie Pan komornik, bo "zapomnialem" zaplacic jakiegos mandaciku (500zl), i musze isc  wyjasnic co? jak? i dlaczego?,,,, ale tu juz nic tylko plakac i placic a bylo tylko 74 wiecej niz wolno....
Błażej Wawszczyk

shpx

Z komornikiem miałem już przyjemność jakieś 3 lata temu. Zapomniałem zapłacić mandat.
O ile mnie pamięć nie myli, był to komornik z US. Poszedłem tam, gdzie miałem iść i dostałem pouczenie i fakt, że musiałem zapłacić przelew + koszty dodatkowe.
Ponieważ poszedłem od razu i nie chciałem się odwoływać (sprawa była oczywista) to koszty dodatkowe zamknęły się na 3,70PLN (trzy siedemdziesiąt) + zaległe 200PLN mandatu.
Na przelew miałem tydzień.

@kali
U mnie doskonale było widać :) ale... po rozmowie z Panią stwierdziliśmy, że przecież nie widać kto to jest! :)  Ważne: od początku (już podczas rozmowy tel.) waliłem skruchę itp. To proste działanie - oni tam mają naprawdę dość nieposkromionych, więc jak ktoś przychodzi normalny od razu reagują jak ludzie.
Ponieważ moje zdjęcie było już przedawnione - nie mogli mi kary obniżyć, lub anulować. Poszło już w kwity do Grodzkiego i to było niemożliwe. Możliwe natomiast było wydanie informacji: sprawca się zgłosił, uregulował, sprawa załatwiona.
Postawiłem na kulturalne załatwienie sprawy, ponieważ wg mnie to były najmniejsze koszta, w porównaniu ze szlajaniem się po sądach.

miccal

kultura jak najbardziej wskazana,, jednak przypominają mi sie rozmowy janusza waisa w zetce z policjantami, traktujące o sytuacji gdy mamy niewyraźną fotkę a przysiąc możemy ze kierował Ulrich von Jungingen lub Aleksander Fredro, i tam wniosek był jeden, policjanci nie wiele mogą zrobić, prawo nie wymaga spisywania danych pożyczającego, a my mamy prawo być ufni:)
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

Arek

Niestety też takie niemiłe doświadczenie, nie związane ze sprawami drogowymi ale z policją - dużo zależy na kogo się trafi, próbowaliśmy niedawno ułaskawienie zamiast mandatu 50zł dla kolegi, było wszystko po dobroci jak normalni ludzie (biedni uczniowie), ale niestety nie dało rady - nie chciał dać tylko jednego, głupiego upomnienia.....
I taka przestroga ostrożnie  z tekstami ;D