25 Listopad 2020, 16:49:36

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Problem z licznikiem

Zaczęty przez :: Bl00wn4P ::, 24 Październik 2016, 20:46:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

:: Bl00wn4P ::

Witam w mojej Hondzie z roku 2007r ostatnio dobiłem do 20000tys km, w sumie to można tak powiedzieć bo licznik przy 19999km się zatrzymał. Do tej liczby licznik chodził normalnie jak należy, lecz nie chce iść dalej.. Rozebrałem i wyjąłem licznik lecz licznik dalej boję się rozebrać gdyż nigdy takiego nie rozbierałem i nie wiem czy coś po prostu nie spier%$&ę.. Linka nie jest zerwana i jest sprawna, problem tkwi w liczniku i prawdopodobnie w zębatkach czy w sprężynce.. Dodam, że przy 19999km ostatnia cyfra się nabija lecz pozostałe już nie..

Ktoś wie co jest grane? Może ktoś miał podobny przypadek.
Życie to nie liczba oddechów lecz liczba chwil zapierających dech w piersiach

ciepel

kiedyś spotkałem się w starym aucie, z przypadkiem że na cofniętym liczniku, gdy przebieg wracał do liczby sprzed cofnięcia to albo zatrzymywało wskazanie, albo od nowa cofało licznik do miejsca w którym ktoś go cofnął na początku (u mnie to było cofało setki tysięcy z 3 na 2)
jakby coś mail lub: 600 685 991

Czyli na tym samym polegają liczniki tego typu?
Jeśli to jest powód to wtedy było by to żałosne.. Człowiek myśli, że silnik ma przejechane około 20tys km a tu może być nawet 60tys.

ciepel

na tym polega cofanie licznika.

I dlaczego ludzie nadal wierzą że kupują 15 letnie motocykle z przebiegiem 13 tys km....?

No niestety przebieg dużo znaczy w motoryzacji czy w samochodach czy w motocyklach.. Każdy chce wierzyć, że tyle km ma, ale jak jest to niewiadomo..
Ja jednak próbowałem się kierować stanem motocykla niż licznikiem i prędkościomierzem.
Tyle co oglądam ofert na tym olx z motocyklami i samochodami to chyba większy procent tych maszyn ma coś robione aby tylko sprzedać dalej i było łatwiej..
No cóż, pozostaje mi przy sprzedaży kolejne cofnięcie licznika bądź powiedzieć kolejnemu właścicielowi co jest grane, i chyba tak zrobię.

Rav

któreś kółko trzyma, rozbieraj po kolei a później ustaw sobie przebieg na 20010 np.Kiedyś to robiłem  i pomogło.Jak się  stykniemy to  ci mogę zrobić to.

Rav jak nie dam rady jutro tego zrobić (rozkręcić i ustawić) to wpadnę do Ciebie z tym licznikiem i z flaszką lub Ty do mnie. ;)

ciepel

to ustaw od razu na 3000 - jak zrobi Jeszcze 10tys to akurat na sprzedaż będziesz miał :D

Niby można namieszać w liczniku lecz w papierach już nie koniecznie.. Powiem kupującemu, że jak go kupiłem to motocykl stał w garażu a licznik się cofał?:D Jak na poprzedniej umowie spisałem licznik 18400km..
Cofnięcie poniżej raczej nie wchodzi w grę, bardziej mi zależy aby licznik szedł dalej jak należy a nie za każdym razem cofać poniżej 20tys. :)

Rav

25 Październik 2016, 11:07:50 #9 Ostatnia edycja: 25 Październik 2016, 15:43:28 by Naitsabes
Ta ciepel dobrze pisze, korektorem z 8 robisz 3   i  akurat wyjdzie 13400.  ;D

po  bokach powinny wystawać plastikowe   bolce   z jednego kółka i wchodzić na  taką zapadkę w  drugie    kółko.  to wszystko ściąga ta mała sprężyna. proste to jest.

Nait: Rafał, nie rób proszę tasiemców! >:( Rekordowo sam sobie odpisałeś 5 razy. Wówczas cała strona jest Twoich wpisów co przestaje być przejrzyste. Nazwijmy to forumowym Feng Shui - Ogarnij to proszę :P. Póki nikt nie odpisał możesz swój wątek edytować 8)

Tak a na poprzedniej umowie wpisane jest 18400 a sprzedając  będę miał mniej km niż kupując ;D Na pewno zachęci innych ;)

Ps. Już sobie poradziłem z tym, ustawiłem przebieg jaki mniej więcej przejechałem i tak zostawię..
Przekręciłem na ponad 20tys km i dalej już zaczął pracować.. Wystarczyło się troszkę pobawić.

Dzięki wielkie za pomoc! Piwko wam się należy, przy okazji ;)

Zje&#^@y jest ten licznik, poddałem się jednak.. Już nie śmiga.

pat

A jesteś pewien że to licznik a nie ślimak albo linka? To że linka czy ślimak działają przy wolnym kręceniu to nie znaczy że zadziała przy normalnej jeździe.
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

Rav

podjedz   podrzuć  to ci to zrobię

Brakuje mi Twojego telefonu, to bym jutro/dziś podjechał.. Lub na fb się zgadamy Rafał
Zrobisz to to od razu jadę po flaszkę.