22 Wrzesień 2020, 12:31:37

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Jak przerejestrować motocykl na A1?

Zaczęty przez Rav, 5 Październik 2016, 19:19:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rav

5 Październik 2016, 19:19:57 Ostatnia edycja: 6 Październik 2016, 16:46:24 by Naitsabes
jak wygląda procedura zmniejszenia pojemności i   rejestracji na  125 motocykla??

czeczen

Nie ma takiej procedury.
Teoretycznie możliwe - dostosowanie parametrów(mechaniczne), zaświadczenie z warsztatu o obniżeniu pojemności i mocy,wykresy z hamowni i co najważniejsze opinia i zaświadczenie rzeczoznawcy (kosztowne)  i dopiero do urzędu.
Praktycznie droga przez mękę i w dodatku bardzo kosztowna.
Można oczywiście kupić coś zarejestrowanego na 125 .... ale..  ???
Taniej zrobić prawko na A. 

Rav

Naitsabes

Rav, czasem warto poszperać, a nie powielać temat  >:( A1 czy A2 ta sama procedura :P

idź do "Kat A2 - obniżenie mocy motocykla"

ciepel

Cytat: Naitsabes w  6 Październik 2016, 16:54:14
Rav, czasem warto poszperać, a nie powielać temat  >:( A1 czy A2 ta sama procedura :P

idź do "Kat A2 - obniżenie mocy motocykla"

niezupełnie to samo - przy zmianie a2-a1 zmianie ulega moc, a silnik pozostaje bez zmian. z rejestracja motocykla na 125 to juz zmiana parametrów motocykla (zmiana silnika na taki o innej pojemności lub zmiana mechaniczna wewnątrz silnika). nie można zdławić silnika z 250 do 125, a moc mozna zdławić sterownikami,  dyszami czy konstrukcja wydechu (wtedy wystarczy hamowania na potwierdzenie u diagnosty)

kiedyś interesowałem sie tym jak chciałem kupić 125 na zarejestrowana na 50. samemu rejestrując są male szanse, szczególnie w CK gdzie w urzędzie miasta w wydziale komunikacji nie spotkałem jeszcze nikogo normalnego.
jesli chodzi o kupno motocykla już zarejestrowanego na niższą kategorie to ceny sa zaporowe, a każdy model który oglądałem jeździł bokiem, wiec chyba lepiej zrobic prawko (ja zrobilem)
jakby coś mail lub: 600 685 991

Naitsabes

Ciepel, nie chodziło o aspekt techniczny a procedurę, a ta pozostaje ta sama 8)

ciepel

7 Październik 2016, 20:37:33 #6 Ostatnia edycja: 7 Październik 2016, 20:50:55 by ciepel
w sumie podobnie :) zasady ogolne sa takie same, chodzilo mi to ze dochodza jeszcze komplikacje zwiazane ze zmianą konstrukcyjna pojazdu (wymiana silnika), to jest troche trudniej. :)
jakby coś mail lub: 600 685 991