22 Wrzesień 2020, 23:32:07

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Konserwacja,zimowanie i zimowe przepalanie

Zaczęty przez PL 86, 18 Październik 2009, 15:11:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

PL 86

witam i pytam jako śweżak, jak zrobić dobra rozgrzewkę motocyklowi w zimę bo za pasem, jeśli macie jakieś wskazówki to poproszę

jacu

najlepszą rozgrzewkę zrobisz dzisiaj o 15 pod RW
GG 4875121

Naitsabes

Google, szukaj "zimowanie motocykla" :P

Arek

Zazwyczaj odpala się motor i czeka aż do rozgrzania do normalnej temperatury pracy, nie zaszkodziłaby mała rundka, ale same przepalania raz na tydzień-2 wystarczą, no i pamiętac o ładowaniach aku, cisnieniu w oponach itd....Są tematy na googlach, można poczytać sporo.

hubert

to tez bedzie moja pierwsza motocyklowa zima:) gość od ktorego kupilem motocykl, powiedzial mi zebym wyjal akumulator i spal z nim pod poduszka, i zebym postawil go na centralnej, zeby nie bylo nacisku na gumy... tylko tyle wiem. Mam nadzieje ze bardziej doswiadczeni sie wypowiedza

shpx

Dla mnie sprawa prosta: raz na tydzień się przejechać i dogrzać go do takiej temp. aby się wentylatory uruchomiły.
Jak temp spada niżej... to zrobić to częściej :D
Wypad nad morze lub do 3city? Sopot przyjazny motocyklistom: www.siestahostel.pl
Widziałeś Niebieskie Haribo? Ostrzeż nadjeżdżających z przeciwka!
shpx czyt. Szpex lub Szymon :) To jak? Lecimy? ;)

Darek_W

Zdania co do odpalania w zimie są podzielone. Jedno jest takie, że w niedogrzanym silniku i po jego wyłączeniu powstaje wilgoć, która zmieniając się w wodę w chodzi w reakcję z substancjami w silniku, tworząc kwasy. Jest również opinia że w gaźnikowcach może się jakoś lekko utleniać gaźnik kiedy długo nie przepalamy.

Ja generalnie nie planuję przepalać. Gaźnika nie mam. Podstawki, akumulator do domu, ładowanie co jakieś dwa tygodnie. Tyle. No i oczywiście czas na wszystkie poprawki, przeróbki, itd ;D

Arek

W sumie to duzo zależy gdzie kto garażuje, u mnie bynajmnije w garażu temp. nigdy nie spadła na więcej niż 0 do minus 2.

Wiadomo dobrze byłoby mieć podstawki przód + tył, no i doładowywanie aku, choć przy częstym przepalaniu nie trzeba chyba tego robić.

Co do utleniania si to prawda, ale jeżeli w niezbyt wilgotnym i ciepłym miejscu garażujemy to nic takiego nie powinno się stać.

TomekAAA

Dobrze zatankować zbiornik do pełna (kto ma stalowy). Paliwo zabezpiecza go przed korozją. Także lać prawie pod korek. Na pewno nie zwietrzeje, bez obaw.

Adamar

Co tydzień zabrać pól litra i odwiedzić motorek.Motorek odpalić.Wypić pół litra. Zgasić motorek.Zapomnieć na 2 tyg.Za 2 tyg to samo tylko o pół litra więcej i tak do wiosny. a reszta w serwisówkach :) Takie to proste że aż boli :)
Pozdrawiam
Adamar DL 650 K7
Nie mam nic przeciwko przychodzeniu do pracy, ale te osiem godzin czekania na wyjście to już lekka przesada :)

waldekgs11

Taa ale czy wiosną ze względu na uzależnienie od przepalania będziemy w stanie wsiąść na motór!?
Nigdy nie jedź szybciej niż jedzieTwój anioł stróż!
Waldemar Pawlonka 604 55 39 58

Adamar

Jeśli od ostatniego odpalania minie ze 2 tyg. to tak, no i oczywiście czy się nie oszukiwało, no bo jak się "odpala gardło" częściej niż motór to może być różnie :) No ale to są indywidualne predyspozycje każdego z nas :)
Waldekgs11 sam to musisz ocenić :)   
Pozdrawiam
Adamar DL 650 K7
Nie mam nic przeciwko przychodzeniu do pracy, ale te osiem godzin czekania na wyjście to już lekka przesada :)

gral

a co w przypadku jak pamięć się resetuje?

Adamar

25 Październik 2009, 00:16:07 #13 Ostatnia edycja: 25 Październik 2009, 00:44:50 by Adamar
Zając myślałem że podstawy obsługi znasz !! nie ?? przed resetem zapisz dane !! przed formatem zgraj dane !! :)
Pozdrawiam
Adamar DL 650 K7

mija

ja myślałam, że jak reset to dane utracone bezpowrotnie i zabawę od nowa można zaczynać ;D