24 Październik 2020, 22:27:38

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Tor- jazda, sprzęt, tory.....

Zaczęty przez kotu, 15 Październik 2009, 19:56:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

kotu

Tor, jazda na nim, sprzęt, koszty zwiazane z tą przyjemnościa i wszystko co powinnismy wiedziec jadac na tor.... Chciałbym dowiedziec sie również gdzie można pojezdzic? Gdzie jest najlepiej? Czy ktoś moze wie czy jest mozliwośc wjechania na miedzianke?(podobno nie ma homologacji na motocykle) Ogólnie jesli ktoś ma jakies wiadomości najlepiej z własnego doświadczenia i chciałby sie nimi podzielic to piszcie :)
...gdy siadam na motor to odpływam w inna przestrzeń, jak z niego schodze to już w niej nie jestem...

mija

na miedziankę homologacje na moto daje Ci stróż nocny za pół lytra ;D ;D ;D
tak słyszałam hihi

kotu

No właśnie ja tez słyszałem rózne historie na ten temat ;D ale czy ktoś byl tam? widział? jeżdził? i dawał te pół litra? :)
...gdy siadam na motor to odpływam w inna przestrzeń, jak z niego schodze to już w niej nie jestem...

dzialo

Sąsiad toru się zachciało ??  ;D
Podobno ma być tor pod Radomiem w przyszłym roku planuja nitke toru odddać a wszystkie pozostałe zabudowania i całą infrastrukturę kończyć przez następne dziesięciolecia. Jak tylko to zrobią to ja obowiązkowo przynajmniej raz w miesiącu tam będę. A co oprócz tego Radomia najbliżej chyba lublin ?

mija

był jeździł dawał homologację dostał  :P :P :P

Arek

Tak, na kielce da się wjechać ale niestety nielegalnie - mieliśmy skuterami gurpą się wybrać, ale lepiej nie ryzykować.
Nie wiem jak na Krakowie to wygląda, ale Lublin i Radom mona wjecha, cenniki sa na stronach, ale koszty to nie więcej jak 50zł/caly dzień. Zresztą Motorynka wejdzie to na pewno napisze ;) ;)

Co do Pionek to idzie to dosć powoli, ale ponoć najpierw ma być oddana sama nitka toru aby śmigać, a dalsze budowy budynków w późniejszym czasie, bynajmniej fajnie się zapowiada.

Do Poznania daleko, droooogo, i nie lubią motocyklistów ponoć ;D

Co do sprzętu to raczej jaki masz - wiadomo R6 a GSx (bez urazy) bedzie spora róznica, jednak na dobrych oponach każdym można zejśc na kolano i "wyżyć się". Pewnie jakieś regulacje zawieszenia bedą potrzebne, ale to już raczej koleżanka Kasia sie wypowie ;D

Naitsabes

A tam nie mów bo moim gsxf-em mając zawieszenie na twardsze ustawione czuję, że mogę. Nie będę testował na ulicach zwykłych ale jak GSem nie szło źle to tym nie powinno być większych problemów poza strachem przed szlifem by nowego dobytku nie zniszczyć ;] Zobaczy się w następnym sezonie.

Co do toru to Lublin, Poznań. W Lublinie ceny spoko. Jak w Poznaniu? Nie wiem.

mlody.01

Bylem na miedziance na gokartach i przy okazji gadalem z ziomkiem ktory sie nimi opiekuje, powiedzial ze trezba sie dogadac z kierownikiem bo juz przyjezdzali grupkami motocyklisci i daloby rade... ale oczywiscie nieformalnie. Ciec raczej nic nie moze;P

kotu

A czy ktoś jest chętny aby pojeżdzic na miedziance? Oczywiscie w przyszłym sezonie wiec  jest troche czasu.... :P ale czy jest jakas grupka osób z która mozna posmigac na torze? Na poczatek jak juz powiedziałem miedzianka potem moze ten Radom i Lublin.... Ma ktoś jakie doswiadczenie w tej sprawie?  ;D

Motorynka

Heheh Aruś pewnie że napiszę :)
Więc tak:
Poznań:  są różnego rodzaju szkolenia i koszty to wysokosc od 600 zl w gore za pare godzin jazdy, bo ogolnie trwa to do rana do popoludnia, ale jezdzi sie nie non stop tylko co jakies pol godziny bo sa rozne grupy i poziomy. Sa tez szkolenia dwudniowe ok 1000 zl.

Co do Lublina to co jakis czas tez takie "szkolonko" jest prowadzone za ok 150 zl i jezdizlismy od 12 do 18 tez na zmiane dwie grupy, ale co do "uczenia" to gosc tylko przez chwile opowiadal jak siedziec jak sie skladac, mozna bylo pytac, i tyle, nie ma jakiegos wyszczegolniania i osobistego szkolenia (ale tego to nigdzie nie bedzie). 

Co do miedzianki, to szczerze mowiac, jakos tam bym nie chciala bo ten tor nie jest zbyt dobrze przystosowany dla motocykle, ale jak na samo "podszkolenie" sie na poczatku sezonu moznaby skoczyc. Ja bardzo chetnie zawsze staram sie podnosic swoje umiejetnosci :)
na rozgrzewke przedsesonowa chcialam sprowadzic instruktorow z warszawy zeby nam pokazali na jakims placu co jak cwiczyc: hamowanie awaryjne, wolna jazda, zawracanie, skladanie sie w zakrecie i hamowanie w zakrecie, i za takie szkolenie pod warszawa brali po 70 zl. Nie wiem ile by wzieli od nas, ale i tak nie bardzo jest u ns gdzie tak pocwiczyc, a wygladalo to tak: http://picasaweb.google.com/Motoryk/MotoszkoA14062009Modlin#

mlody.01

Jak cos ja na miedzianke chetny bankowo, moze nie jest stricte pod moto ale mysle ze mozna sie wyszalec.
pozdro

ŁukaszFZ1000

Jakby coś to z kumplem na R1 też się piszemy na Miedzianke
FJ1100->GSXR750->GSXR1100->TL1000R->CBR1000RR->ZX12R->SV1000S->ZZR1100->ZX10R>FZR1000EXUP>FZ1000

Arek

Nie byłem na miedziance, ale w sumie warto od czegoś zacząć, niekoniecznie odrazu musi być to Brno ;) ;)
Można popytać, Kasiu a Lotnisko na Masłowie nie dałoby rady?SOłowow tam śmigał, ale czy nasze kieszenie by to zniosły? :-\

No i na torze kartingowym zapewne dużo osób by nie polatało, żeby tłok się nie zrobił ;D

zeppelin

w Masłowie? czy kolega widział lotnisko w Masłowie, tam to ewentualnie rowerem górskim pośmigać ;-)
rób co chcesz, niech to będzie prawem

Arek

Przyznam bez bicia, ze z daleka, ale co aż tak male jest? :-\
To chyba ciężko będzie w świętokrzyskim znaleźć dobrą miejscówę :-\