4 Grudzień 2020, 23:59:17

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Stłuczka... Gdzie w kielcach naprawić?

Zaczęty przez Konrad, 19 Marzec 2016, 12:56:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Konrad

19 Marzec 2016, 12:56:44 Ostatnia edycja: 22 Kwiecień 2016, 13:23:29 by Konrad
Cześć!

Rozpocząłem sezon od... stłuczki. Kobieta wymusiła mi pierwszeństwo. Ale nie o tym, jako że motocykl to nsr 125 w praktycznie idealnym stanie, a teraz ma obcierki zarówno po lewej jak i po prawej (odbiłem się od zderzaka) potrzebuje kogoś kto mi to naprawi. Z OC pewnie nowych owiewek nie dostane (koszt samych bocznych to 7.000) to pewnie będę musiał to lakierować, Klinika motocyklowa zajmie się składaniem itd, ale co z lakierowaniem i ew klejeniem? Na czaszy pod kierunkowskazem odłamał się maleńki fragment... Zna ktoś kogoś w Kielcach kto to zrobi naprawdę dobrze, położy naklejki itd? Nie chce lipy...

Naitsabes

Wziąłeś kasę czy na rachunek chcesz zrobić?

barto

Ile przyznali Ci odszkodowania? Jaka stawkę roboczogodziny zastosowali w kosztorysie? Ile moto było warte w stanie nieuszkodzonym? Ewentualnie prześlij kosztorys od ubezpieczyciela i powiem Ci, czy opłaca się walczyć o nowe owiewki/plastiki. Jeśli są pęknięte, to naturalnie przysługuje Ci odszkodowanie na zakup nowych i ich lakierowanie, chociaż ubezpieczyciel będzie pewnie sądził inaczej, ale prawo i orzecznictwo jest jednoznaczne w tym zakresie.
518140963

Konrad

22 Marzec 2016, 21:58:59 #3 Ostatnia edycja: 22 Kwiecień 2016, 13:23:40 by Konrad
Jeszcze nic nie wziąłem, czekam na wycenę.

Barto, owszem, czacha i prawa owiewka i wypełnienie popękały. Lewa owiewka do pomalowania, ma rysy.

Jak się na tym znasz to prosiłbym Cię o kontakt tel 534 979 281 pogadać. Obojętnie o której godzinie.

barto

Zaczekaj na kosztorys i od razu skontaktuj się z ubezpieczycielem, żeby podał Ci, jaką przyjął wartość motocykla sprzed szkody.
518140963

Konrad

A co myślicie o naprawie bezgotówkowej? Ktoś w kielcach jest w stanie się tego podjąć?

yellow_67

Wpisz w Facebooka - Pug's Garage.
https://www.facebook.com/Pugs-Garage-158323341210138/?fref=ts

Marcin jest z Kielc i ma głowę na karku.
To były szef serwisu motocyklowego w ZK Motors.
Zresztą do nich też bym zajrzał.

Pozzzz
Yellow
Prawdziwy twardziel nie je miodu, On żuje pszczoły ....

barto

Naprawa bezgotówkowa w ZK (jak zresztą również w wielu innych warsztatach autoryzowanych) wiąże się z wysokimi stawkami roboczogodzin i materiałów, a w przypadku motocykla, który ma już ok 15 lat i jego wartość wynosi jakieś 7-8 tys. zł, istnieje ryzyko, że koszty naprawy przekroczą wartość moto, a w takiej sytuacji poszkodowany będzie stratny ze względu na sposób obliczania odszkodowania. Dlatego też trzeba zaczekać na kosztorys od ubezpieczyciela i walczyć później o odszkodowanie w maksymalnej wysokości, ale takie, żeby nie przekroczyło przyjętej przez ubezpieczyciela wartości motocykla sprzed szkody. Naprawić później można w dowolnie wybranyn warsztacie.
518140963

Konrad

Odezwałem się do Pug's garage, Marcin był obejrzeć motocykl i podejmie się reanimacji ;) Ale nadal czekam na wycene wrr....

Poszukuje części do F4, jakby ktoś miał plastiki....