30 Październik 2020, 02:18:40

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Egazmin na Kat A jak zdać

Zaczęty przez PL 86, 13 Październik 2009, 21:38:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Niszczacy_zboze

Co do 8 to przed skrętem w prawo wystarczy obejrzeć sie w prawo, a w lewo przed skrętem w lewo na 8.
Głowę odwracałem gdzieś właśnie na skrzyżowaniu, ale na egzaminie dochodzi stres. Trzeba uważać i pamiętaj by sprawdzić kranik !
www.gloriamaris.pl Kursy na ratownika WOPR, Patenty motorowodne, patenty żeglarskie, kursy nurkowania i inne.

http://kz440.za.pl/

Peterp079

Te bzdurne drobnostki właśnie razem ze stresem mogą bardzo skutecznie "pomóc" w niezdaniu. Mam nadzieję że się nie dam. Kwestia wyćwiczenia pewnych odruchów w momencie podejścia do motocykla. Tak mi się wydaje.

Niszczacy_zboze

Ja się uwaliłem własnie na zamkniętym kraniku. Przejechałem cały plac i zdechł mi na wzniesieniu i koniec. Łańcuch, hamulce kask. A co do hamowania awaryjnego to wiele miejsca tam nie ma, wiele osób robiło tak żeby rozpędzić się, byle wrzucić 3 bieg maks prędkość jaką tam złapałem to 35km/h.
www.gloriamaris.pl Kursy na ratownika WOPR, Patenty motorowodne, patenty żeglarskie, kursy nurkowania i inne.

Naitsabes

Nie zapomnij zapiąć kasku bo za to też mogą oblać.

Karoljms

No panowie ja właśnie nie zdałam 17 zapomniałem zapiąć kask a co do 8 to w czasie bycia na skrzyżowaniu lepiej mieć głowę skręconą w stronę w którą mamy zamiar skręcać, 8 można robić w prawo i w lewo zależnie jak zaczniemy.

Ps. jeśli zdajesz w kielcach to motocykl padło ostre hamulce i silnik przyduszony więc na 2 biegu z gazem nie jak w szkołach jazdy bez gazu na 8-ce.

Ps. dziś zdałem egzamin  ;D
793-261-666

Niszczacy_zboze

Ja pamietam to ja jechałem właśnie na dwójce bez gazu na 8 i dawał rade. Na jedynce trzebaby było bawić się gazem. A hamulce ma ostre hamulce. Uważać na hamowaniu awaryjnym by sobie zbyt mocno nie capnąć.

pawel

Cytat: Karoljms w 22 Czerwiec 2010, 17:14:26
Ps. jeśli zdajesz w kielcach to motocykl padło ostre hamulce i silnik przyduszony więc na 2 biegu z gazem nie jak w szkołach jazdy bez gazu na 8-ce.

Rok temu też był przyduszony. 8 na dwójce pół sprzęgło i sporo gazu.
Co do hamowania awaryjnego nikt nie sprawdza do jakiej prędkości się rozpędzasz (teoretycznie powyżej 40km) - wystarczy energicznie ruszyć ;). Masz zahamować na dwa hamulce bez pisku i zatrzymać się przed linią.

pawel

Cytat: Karoljms w 22 Czerwiec 2010, 17:14:26
Ps. dziś zdałem egzamin  ;D

Gratulacje :)
PS. To kiedy oblewamy w stangrecie Coca-Cola ;)

Karoljms

No właśnie hamowania awaryjnego też mnie uczono żeby nie zatrzymać kuł a kolega zdający przede mną miał błąd wiec się szanownego pana egzaminatora zapytał "to jak mam hamować" odpowiedz była krótka, a jak ci dziecko wybiegnie na ulice to jak hamujesz.
więc i ja hamowałem ostro.

A odnośnie coli to jest czas.
Najpierw plastik w rękę, jakaś trasa kraków, wawa, i dopiero cola  ;)     
793-261-666

Peterp079

Ja wczoraj na placu manewrowym jeździłem trochę 125 ledwie jeżdżącą i te 8 na niej to była tragedia. Wiem ze teraz maja w WORD tez nowa YBR-ke ale jeszcze jej nie wyciągnęli puki co z garażu. Ta powinna jechać dobrze.

Karoljms

egzamin jest w sumie łatwy trzeba zwracać uwagę na detale zapiąć kask,  ;) kamizelka, sprawdzić to co się wylosowało jak nie zdajesz jako pierwszy to zapytaj się poprzednika co wylosował na 99% trafisz na to samo tylko bierz kartki z wierzchu, 5m przeprowadzka moto, łańcuch, kranik oczywiście wszystko mówisz głośno i wyraźnie. siadasz sprawdzasz przedni i tylni hamulec, układ kierowniczy. i jazda "Jestem Przygotowany Do Jazdy" odp. No to proszę. obrót w prawo w lewo głową i slalom na wysokości pachołka obrót głowy w stronę pachołka. potem 8, na skrzyżowaniu głowa w stronę w którą ma zamiar skręcać t tak 5x lepiej sobie liczyć. dalej wzniesienie. hamowanie do linii. i awaryjne. tyle na placu reszta to już przyjemności.

793-261-666

kubek

Ten egzamin chyba nie jest taki straszny skoro moja małżonka zdała za pierwszym razem, a na moto jako kierowca wsiadła po raz pierwszy na kursie.

denwer

Moje osobiste zdanie jest takie, że umiejętności umiejętnościami, ale zależy też na jakiego egzaminatora się trafi i czy akurat tego dnia ma humor. A można oblać za byle błahostkę.
Jincheng Knight 50cc -> 110cc -> Lifan LF250 -> Lifan LF250 :( -> Jincheng Knight 110cc -> Zipp roadstar  Tel: 605950155
http://picasaweb.google.pl/denwer4u/

metadon

Na wzniesieniu trzeba ruszać z tylniego hamulca?bo  mój instruktor mówił, że obojętnie.i w mieście podpieramy się lewą nogą bo tu także mój instruktor mówił,że obojętnie , ale ja mu za bardzo nie ufam ;D

pawel

5 Listopad 2010, 21:57:51 #74 Ostatnia edycja: 5 Listopad 2010, 22:00:38 by Jaszczur
Cytat: metadon w  5 Listopad 2010, 21:48:37
Na wzniesieniu trzeba ruszać z tylniego hamulca?bo  mój instruktor mówił, że obojętnie.i w mieście podpieramy się lewą nogą bo tu także mój instruktor mówił,że obojętnie , ale ja mu za bardzo nie ufam ;D

Wsadzę Twojego instruktora na mój motocykl i powiem niech zatrzyma się na wyjeździe z Tesco na ul. Świętokrzyską i ciekawe czy przy motocyklu ważącym prawie 400kg ruszy z ręcznego ciekawe jak szybko mu zgaśnie lub przypali gumę.
Jak Cię uczy taki instruktor to wyrazy współczucia tu nie można mówić o nieoduczeniu instruktora tylko jego głupocie.

PS. Dlaczego z nożnego a nie z ręcznego chodzi o swobodną pracę manetką gazu i dźwignią sprzęgła.