24 Październik 2020, 22:14:50

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Egazmin na Kat A jak zdać

Zaczęty przez PL 86, 13 Październik 2009, 21:38:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Arek

Tj. kolega wyżej, z już założonym kaskiem 5m zatrzymanie przednim, lusterka, kierownica, upewnienie sie o możliwości jazdy, tylni hamulec, i JESTEM PRZYGOTOWANY DO JAZDY (ja tego nie powiedziałem raz że ze stresu, dwa że egzaminator odszedł i stanął przy 8-mce, więc mgół nie słyszeć np.  ;) ALe mój fart, więc nie radzę próbować  :D

paweł n.

Rafal

Myśle ze trza iść na pewniaka a reszta sama jakos sie potoczy ...

PL 86

Każdy ma racje po trochu, nie ma gotowej formuły na to by schematycznie zdać egzamin
zdarzają się rożne sytuacje i zachowania.

Nasi kochani rządzący od dłuższego czasu straszą nas (oby na strachu pozostało)
że z powodu dużej liczby wypadków spowodowanych przez młodych motocyklistów
postanowili wprowadzić próg wiekowy który zaczyna się od 24 roku życia dla kat. A
Trochę chore,  znając życie i przyszłego motocyklistę chcącego śmigać i tak będzie jeździł i pionował maszynę nie przywiązując zbytniej uwagi na przepisy i brak uprawnienia.
Minister Transportu tłumaczy że takie rozwiązanie znacznie ograniczy liczbę wypadków spowodowanych przez młodych brawurowych motocyklistów.....
(chcąc zmniejszać statystyki niech zaczną od gruntownej poprawy dróg i autostrad). Prawne ograniczenie czasowe praw kierowcy jest zdyb drastycznym posunięciem ze strony władzy Państwa w stosunku do młodocianych motocyklistów, zachowanie podczas jazdy i ilość wypadków jest uzależniona od toku myślenia siedzącego na motocyklu. Zdania społeczności są podzielone temat bardzo burzliwy i dobrze niech głosy nie milkną. Jak narazie usta pomysłodawców i mediów zamilkły, zobaczymy jak będzie.
Wiecej info   

http://www.scigacz.pl/Prawo,jazdy,na,motocykl,od,24,lat,4960.html     
http://www.wprost.pl/ar/125713/Prawo-jazdy-na-motocykl-od-24-lat/?K=1

Rafal

25 Styczeń 2010, 20:17:32 #49 Ostatnia edycja: 25 Styczeń 2010, 20:20:46 by Rafal

Cytat: mroczny w 10 Styczeń 2010, 20:14:08

Nasi kochani rządzący od dłuższego czasu straszą nas (oby na strachu pozostało)
że z powodu dużej liczby wypadków spowodowanych przez młodych motocyklistów
postanowili wprowadzić próg wiekowy który zaczyna się od 24 roku życia dla kat. A
Trochę chore,  znając życie i przyszłego motocyklistę chcącego śmigać i tak będzie jeździł i pionował maszynę nie przywiązując zbytniej uwagi na przepisy i brak uprawnienia.
Minister Transportu tłumaczy że takie rozwiązanie znacznie ograniczy liczbę wypadków spowodowanych przez młodych brawurowych motocyklistów.....
(chcąc zmniejszać statystyki niech zaczną od gruntownej poprawy dróg i autostrad). Prawne ograniczenie czasowe praw kierowcy jest zdyb drastycznym posunięciem ze strony władzy Państwa w stosunku do młodocianych motocyklistów, zachowanie podczas jazdy i ilość wypadków jest uzależniona od toku myślenia siedzącego na motocyklu.

To ja może przedstawię sytuację jak to wygląda w UK:
-musisz odbyć szkolenie CBT (Complulsory Basic Training)- kurs kosztuje od 100 do 140 funtow,trwa jeden dzien i przygotuje Cie do jazdy po drogach publicznych.
Do zrobienia kursu CBT musisz posiadać provisional drivig licence.
-drugi krok to zdanie testu teoretycznego,możesz go zdawać w języku polskim,materiały możesz uzyskać zamawiając je przez internet na stronie http://www.mojawyspa.co.uk/prawojazdy
Egzamin sklada sie z dwoch czesci- pytań z testów oraz części hazard perception-dostrzeganie zagrozen na drodze.Musisz zdac obie części zeby zdac egz. teoretyczny
-krok trzeci to egzamin praktyczny!

Typy kategorii prawa jazdy na moto:
-kat A1 (lekkie moto) uprawnia Cie do prowadzenia moto o pojemności do 125 cc i mocą nie przekraczającą 11 kW
-kat A (moto standardowe) uprawnia cię do jazdy jakimkolwiek motocyklem chyba ,ze nie ukończyłeś 21 lat!! jesli nie ukończyłeś możesz jeździć jedynie motocyklem o mocy nie przekraczającej 25 kW i stosunkiem mocy do wagi 0,16kW/kg

Nie bede juz pisał o karach jakie obowiązują za łamanie przepisów dotyczących prędkości,bo to inny temat.W każdym bądz razie po 12 pkt zabierają prawko
A co do do piłowania i łamania przepisów przez młodocianych jak to napisałeś to mieliśmy już wątek dotyczący jazdy bez prawka i właśnie  młodociany się wykazał odpowiedzialnością  i prawidłowym tokiem myślenia.Szkoda ze temat został zamknięty bo mógłby ciekawie się rozwinąć ...
Także myśle ze w pl nie jest jeszcze tak tragicznie

Rafal

Gdzie znikł ten post chciałem odpowiedzieć ...

Naitsabes

26 Styczeń 2010, 00:27:42 #51 Ostatnia edycja: 26 Styczeń 2010, 00:34:58 by Naitsabes
Nic tu nie było po twojej wypowiedzi. Jeśli chodzi o moją odpowiedź to jest w innym wątku ;)

Rafal

Peterp079

Ja tak trochę odświeżę temat.
Chodzi mi o oglądanie się na ósemce. Mianowicie w którym dokładnie momencie trzeba się obejrzeć?? Na kursie mówi mi instruktor że przed samym momentem skręcenia kierownicy na łuku ósemki (to już jest za skrzyżowaniem). Czy tak jest dobrze czy trzeba przed skrzyżowaniem się oglądać?

pawel

Jedziesz przed skrzyżowaniem 8 zwalniasz ruch w prawo i lewo lub lewo prawo jak Ci wygodniej robisz w praktyce na środku 8-ki.
Ważne żeby kask Ci się ładnie obrócił w dwie strony.

Peterp079

Dzięki za szybciutką odpowiedź.
Jeszcze tylko 14h do wyjeżdżenia na kursie ;) i mam nadzieję że szybko po tym egzamin.
Pozdrawiam,

pawel

Jak zdawałem w zeszłym roku dwóch nie zdało za nie zapięty kask!!!

Peterp079

No wiem że się czepiają. Trzeba pamiętać o wszystkim i będzie ok. Tylko właśnie to odwracanie nie wiedziałem do końca. Bo widzę że jedni tak inni tak.
Ale tak myślałem że raczej przed skrzyżowaniem a nie za dopiero.

pawel

Ze względu na charakter 8 odwracanie powinien zakończyć przed tym jak przednia opona przekroczy Ci oś skrzyżowania w 8.
Ja jechałem 8 na drugim biegu na 1 za bardzo szarpie i możesz mieć podparcie. Nie zapięcie kasku to tak jak nie zapięcie pasów podczas zdawania na B :)

Peterp079

No ja tu na kursie testowałem wczoraj właśnie na jedynce i tak średnio. Na dwójce na początku coś się nie mogłem złożyć ale parę 8 i już jest idealnie. Tak że tak właśnie na egz będę robił. Dzisiaj oglądanie będę ćwiczył już tak jak trzeba.