22 Październik 2020, 02:06:52

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Egazmin na Kat A jak zdać

Zaczęty przez PL 86, 13 Październik 2009, 21:38:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Arek

Tak, wszystkiego nie trzeba robić, ale bierznik i ciśnienie to raczej już nadgorliwość.

Jeszcze takie pytanko szybkie 5m pchania motocykla odbywaliscie juz z założonym kaskiem czy bez?

Niszczacy_zboze

Cytat: Arek w 15 Październik 2009, 21:26:09
Tak, wszystkiego nie trzeba robić, ale bierznik i ciśnienie to raczej już nadgorliwość.

Jeszcze takie pytanko szybkie 5m pchania motocykla odbywaliscie juz z założonym kaskiem czy bez?

Na pierwszym egzaminie nie założyłem kasku i nie uznał za błąd, ale za drugim podejściem to już nie chciałem ryzykować i przed pchaniem założyłem.

Hubert kiedy zdawałeś egzamin praktyczny ? Przypadkiem nie 3 września ?
www.gloriamaris.pl Kursy na ratownika WOPR, Patenty motorowodne, patenty żeglarskie, kursy nurkowania i inne.

http://kz440.za.pl/

hubert

no dokladnie 3 wrzesnia:) no juz Cie kojarze, jak sie jezdzi?

paweł n.

zdałem tydzień temu u wojciechowskiego :)

paweł n.

1. kamizelka i kask
2. dwie karty - płyny i światła (pamiętać przy światłach stop sprawdzamy przedni i tylny hamulec, a do świateł drogowych należy również tylne światło i ośw. tabl. rejestr.
3. zrzucamy z podnóżka, prowadzimy 5m i stawiamy na podnóżku
4. kranik i napięcie łańcucha - ugiąłem łańcuch bez gadania ile ma się ugiąć
5. zrzucamy z podnóżka i siadamy
6. sprawdzamy hamulce przód i tył plus ruchy kierownicą i odpalamy - zgłaszamy gotowość do jazdy

7. pięć ósemek (najlepiej jeździć,aż nie powie wystarczy, żeby nie było, że się walnęliśmy w liczeniu
8. slalom pomiędzy pięcioma słupkami w te i nazad (może być bez zatrzymania po ósemkach, ale jeżeli się zatrzymasz to znowu machasz głową przed ruszeniem
9. ruszanie pod górkę - pamiętaj o głowie, ruszasz z hamulca tylnego
10 hamowanie awaryjne - po machnięciu ręką musisz się zatrzymać przed linią - prędkość bezpieczna jak to określił egzaminator - jedni jechali na dwójce inni na trójce, jedni 20km/h inni 30 i wszyscy zaliczyli
11. hamowanie z redukcją biegów do pierwszego (tak mnie uczyli, ale nie wszyscy redukowali a wszyscy zdali
12. miasto - JEST JEDNA USTALONA TRASA - niby wszyscy wiedzą, a niektórzy nie wiedzieli i jechali ją pierwszy raz...
POWODZENIA!

Arek

No siema zdałem dziś też u P. WOjciechowskiego ;D ;D ;D ;D ;D

Lało, 3* na plusie, szarówka ale daliśmy radę - 2 zdało, 2 nie, 1 nie przyszedł. Na placu wszystko było spoko, na górce razem z kolegą się nie obejrzeliśmy za siebie ale nic nie mówił, ja na hamowaniu lekko przysnąłem i zarzuciłem 2 razy pupą - Pan kazał podjechać pod garaż i czekać na miasto - zapewne nie miałem 2 próby na hamowanie, ponieważ było slisko wiec moze darował hamowanie?
Na miasto wyjechałem w deszczu o godzinie 18, ciemno, zimno.....ale powoli, jechałem max 35km/h, i zdałem :D

Pamietać o założeniu kamizelki i sprawdzaniu oleju na zgaszonym silniku - o to niezdało 2-óch.

mija

no właśnie krzyczę na shoutboxie czy zdałeś  ;D ;D ;D mój facet zdawał dziś rano i też sypało trochę i 2 stopnie  :( ale też zdał ;D ;D ;D
gratulacje dla Ciebie ogromniaste

miccal

tak czytam,czytam i widzę ze zdać nie powinienem,, po placu bez kamizelki śmigałem, kranika nie sprawdziłem , świateł na placu zapomniałem włączyć przed ruszeniem pod górkę nie obejrzałem sie za siebie, nie mówiąc o użyciu hamulca nożnego,
a gdy słyszę relacje z powodu jak śmiesznych rzeczy ludzi obleją nie wiem co myśleć,,tak ze nie ma reguły,,
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

mlody.01

Arek jak wygladal slalom , 5 pacholkow czy trzy i osemka?
i w ktorym miejscu na osemce odwracales glowe i czy w dwie strony?

Arek

HEhe, no zdałem, jeszcze tylko B zostało :D

Co do kolejnosci to on tłumaczył w sali - bynajmniej u niego wygladało to tak, że najpierw wjeżdzasz na 8-ke 5 razy, póxniej wyjeżdzasz na koniec i robisz "w tą i z powrotem"  slalom, wokół 5 pachołkow - niby mówią zeby 2 ostatnie pachołki robić po lini ósemki, ja robiłem ale nie jest to wymagane, jak komu wygodniej ;)

mlody.01

ok a ztym odwracaniem glowy na osemce?

Arek

No trzeba trzeba - mniej więcej w połowie, jak już wyprostujesz koła, zanim zaczniesz skręcać.

Jeszcze taka uwaga, nie wiem jakiego kto miał GN-a na kursie, ale tamten jedzie tak, że na 8-mce trzeba przyhamowywać lekko, bo ciągnie dobrze, także bez gazu z ręką na hamulcu trzeba smigać ;)

hubert

no gratuluje Arek i  zycze szybkiego zakupu maszyny:)

Niszczacy_zboze

To jeszcze wszystko zależy od wolnych obrotów jakie ustawi. Czasem jest gdy ja jeździłem były bodaj koło 1,2-14tys.
www.gloriamaris.pl Kursy na ratownika WOPR, Patenty motorowodne, patenty żeglarskie, kursy nurkowania i inne.

http://kz440.za.pl/

sebA

z ta 50 to taka jakby przenosnia.. chodzilo mi o to zeby nie bac sie 50 na egzaminie.Z wyjatkiem Starodomaszowskiej i Radiowej kolo Plastyka mozna wszedzie jechac 50 . No i na Domaszowskiej jak sie wraca juz do WORD-u jest znak 40 , ale ja tam jechalem 50 i bylo spoko.