25 Październik 2020, 00:45:09

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Egazmin na Kat A jak zdać

Zaczęty przez PL 86, 13 Październik 2009, 21:38:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Naitsabes

19 Styczeń 2011, 17:03:06 #105 Ostatnia edycja: 19 Styczeń 2011, 17:19:05 by Jaszczur
To są 2 różne egzaminy. Co ma B do A? Przepisy na drodze te same ale na kat A masz trochę dodatkowych pytań teoretycznych dotyczących tylko zdających na motocykl. Ponadto, jazda motocyklem, a samochodem to 2 różne bajki i nie widzę nic dziwnego w tym, że wymagają od Ciebie kursu na A, praktycznego jak i teoretycznego. ;]

jaszczur

Cytat: pat w 19 Styczeń 2011, 16:58:08
...nie wiem czy nic się nie zmieniło ale kiedyś było tak, że jak miałeś zdany egzamin (dotyczy wszystkich kat.) ale jeszcze fizycznie nie miałeś dokumentu i zatrzymała cię Policja to dawali ci mandat za brak dokumentu a nie jazdę bez prawka i nic poza tym (no oczywiście jakieś punkty) tak że na upartego możesz skrócić ten okres do ok 1miesiąca

Brak uprawnień do kierowania pojazdem dostajesz mandat bez pkt. co najważniejsze w przypadku kolizji ubezpieczenie OC nie obowiązuje!!!

pat

Cytat: Jaszczur w 19 Styczeń 2011, 17:23:40
Cytat: pat w 19 Styczeń 2011, 16:58:08
...nie wiem czy nic się nie zmieniło ale kiedyś było tak, że jak miałeś zdany egzamin (dotyczy wszystkich kat.) ale jeszcze fizycznie nie miałeś dokumentu i zatrzymała cię Policja to dawali ci mandat za brak dokumentu a nie jazdę bez prawka i nic poza tym (no oczywiście jakieś punkty) tak że na upartego możesz skrócić ten okres do ok 1miesiąca

Brak uprawnień do kierowania pojazdem dostajesz mandat bez pkt. co najważniejsze w przypadku kolizji ubezpieczenie OC nie obowiązuje!!!

No właśnie o tym piszę... Masz uprawnienia, nie masz dokumentu to tak jakbym ja wyjął prawko z portfela i jechał - zatrzymała mnie Policja i pytają o prawko a ja mówię że nie mam, ale nie oznacza to że nie mam uprawnień do kierowania i że nie mogę prowadzić a jedynie że nie mam dokumentu przy sobie. Tak samo przy kolizji, OC obowiązuje pomimo że zapomniałem zabrać prawka.
Chyba że się coś zmieniło...
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

jaszczur

Podsumowując:
Brak zdanego egzaminu na dany pojazd:
Brak uprawnień do kierowania pojazdem dostajesz mandat bez pkt. co najważniejsze w przypadku kolizji ubezpieczenie OC nie obowiązuje nawet jak jest kolizja nie z Twojej winy!!!

Zdany egzamin ale nie mamy jeszcze dokumentu:
No właśnie o tym piszę... Masz uprawnienia, nie masz dokumentu to tak jakbym ja wyjął prawko z portfela i jechał - zatrzymała mnie Policja i pytają o prawko a ja mówię że nie mam, ale nie oznacza to że nie mam uprawnień do kierowania i że nie mogę prowadzić a jedynie że nie mam dokumentu przy sobie. Tak samo przy kolizji, OC obowiązuje pomimo że zapomniałem zabrać prawka.

:)

anti85

28 Luty 2011, 15:46:56 #109 Ostatnia edycja: 28 Luty 2011, 18:52:25 by Naitsabes
a gdzie na prawko?
ciułając sie autem po miescie widziałem na jesieni, ze albo kursant jechał sam, a za nim autko lub inne moto, lub też z plecakiem w postaci (nie raz) wielkiego faceta :D

jak i gdzie polecacie wybrać sie na kurs? tu pada też pytanie o szybkość wykonania, bo jak doczytałem gdzies w poprzednim poscie, potrafi być to czasochłonna przygoda, a to mi sie nie usmiecha.
cena to chyba drugorzędna sprawa.

Nait: Wątek dotyczy samego egzaminu i porad jak go zdać. W sprawach informacyjnych dotyczących szkół jazdy itp. załóż proszę nowy wątek.

robert73

To ja wam powiem gdzie najlepiej robic prawko. W Italii  dwie lekcje i na egzamin, a na egzaminie kilometr przez miasto i do domciu wracasz z nowym blankietem w rece.

pat

:) nieźle brzmi :) :) :)

ojjj kiedy tak będzie w Polsce...
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

jaszczur

Cytat: robert73 w  3 Marzec 2011, 00:33:59
To ja wam powiem gdzie najlepiej robic prawko. W Italii  dwie lekcje i na egzamin, a na egzaminie kilometr przez miasto i do domciu wracasz z nowym blankietem w rece.

W 2009 roku chciałem podejść bez kursu.  Na kat. B można ale już na kat. A nie. Druga głupota w tym samym dniu nie można zdawać testów i egzaminu praktycznego. Po zdaniu testów można się zapisać dopiero na praktyczny.

robert73

Tak samo jest z innymi kategoriami, tylko jest to mozliwe dzieki temu ze na kat.B zdaje sie jako osiemnastolatek a pozostale kategorie sa dostepne od 21-lat. Plus tego jest taki ze kliz komputerowy zdaje sie tylko raz, do kat.A jest tylko egzamin praktyczny do pozostalych kat. w wydziale komunikacji zdaje sie egzamin ustny pojedynczo przed egzaminatorem, ktory zadaje 3-4 pytania typu jak dzialaja hamulce maksymalny nacisk na jedna os itp.Potem umawiasz sie na jedna godzine obowiazkowej jazdy a nastepniena egzamin, po ktorym zawsze dostajesz prawko odrazu do reki od egzaminatora. I oto w ten bardzo prosty sposob mam uprawnienia na wszystkie kat. Zapomnial bym dodac ze tu nie ma na egzaminach manewrow no chyba ze do tego mozna zaliczyc parkowanie do zatoczki.

Rafał

Na egzaminie kat. B byłem w bluzce KFM-u i przyniosła mi szczęście ;). Nie zaszkodzi jej mieć i podczas zdawania kat. A :]
"Długa i ciężka jest droga, która z Piekła wiedzie ku Światłu"
                                                                                       John Milton

Cezary

No u nas w CK jest troche balagan ale nie az taki jak np Bytomiu...ja dzis odebralem C :)
Cztery kółka potrafią poruszyć ciało,ale dwa ruszaja dusze..