25 Październik 2020, 05:14:52

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Wypadek..... kto płaci?

Zaczęty przez TOM, 11 Październik 2009, 13:11:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

mija

dlatego mnie dali zamiast paragonu taką rozpiskę co kupione jaki model ale bez ceny  hehehe widocznie system dopracowany

Arek

No kolega dobrze pisze z tym "progiem".

Dobrze jakbyś miał jakiegoś znajomego rzeczoznawce/albo kogoś w tych sprawach. ;)

TOM

w moim przypadku jest to firma alpinestars więc myślę ze porządna firma... a co wyznacza ze zniszczenie czy tam szkoda całkowita??
Tomek O.    tel.500 101 822
Jedziemy? :)

TomekzCK

koszt naprawy :D - wedlug rzeczoznawcy, jezeli za duzy co do wartosci sprzetu, uznaja szkode calkowita, jak bedziesz naprawial po za serwisem to i tak wyjdziesz na tym, zawsze mozesz sie odwolac i powolac niezaleznego rzeczoznawce
Tak łatwo pomylić głupotę z odwagą, a rozsądek z tchórzostwem.

zeppelin

Tom, szczęście, że wyszedłeś z tego cały, ja też ze dwa lata temu miałem podobną sytuację, jechałem poprzednim moim motkiem zgodnie z przepisami, i w pewnym momencie pojawił się nagle przede mną ford z kobietą za kierownikiem, stała sobie na poboczu i nagle postranowiła nawrócić nie oglądając się czy coś nie jedzie, no na hamowanie było już za późno, uderzyłem w przednie koło, rezultat- lagi,kierownica, bak, błotnik przedni oraz rama do wymiany- pani kierowca była ubezpieczona w Allianz, podpisała oświadczenie i się zozstaliśmy. skontaktowałem się z ubezp. umówiłem się na oględziny- ponieważ chyba raczej trudno znaleść zamienniki części do motrocykla, wycena odbyła się na podstawie cen sklepu, który handlował moją marką- Allianz nawet nie miał pojęcia o cenach- poprosiłi abym im ja je przedstawił- kasę bez problemu pokryuającą koszt wszystkich części dostałem szybko i bez problemu, co więcej po pierwszych oględzinach nie stwierdziliśmy uszkodzenia ramy, dopiero gdy zmontowałem nowe lagi okazało się, że rama jest walnięta- telefon do Allianz- drugie oględziny- tydzień i zamawiam nową ramę :-)      niestety dopiero całkiem niedawno gdy zamontowałem koło, okazało się, że jest delikatnie uszkodzone- ale już nie zdecydowałem się na poinformowanie ubezpieczyciela, nie wiem czy jescze po tak długim czasie, coś bym załatwił, natomiast kółko naprawił mi kolega Ryszard- i oto motor jest cały :-)
rób co chcesz, niech to będzie prawem

mati_cze

Prawda jest taka: każdy walczy o swoje, Ty o odszkodowanie a oni o to aby go nie wypłacić (być może nie wszystkie ubezpieczalnie). Jak sam wiesz też miałem wypadek, za moto i ubrania kasę dostałem, rzeczoznawca przyjechał na oględziny pospisywał szkody, fotki porobił, wyliczył i wypłacili. Natomiast jeśli chodzi o szkody fizyczne jakich doznałem zostały wyliczone na ok 20% (przez inną firmę w której byłem prywatnie ubezpieczony) a z oc sprawcy nie chcieli wiele zapłacić, więc napisałem odwołanie. Troszkę się poprawili ale kwota mnie nie satysfakcjonowała więc kolejne odwołanie - nie chcieli płacić więc poszliśmy do sądu, gdzie wygrałem (pomimo adwokata PI...DY) ostatecznie kwota odszkodowania była wielokrotnością (ok 40 razy) pierwotnie proponowanej. WNIOSEK jest bardzo prosty - jeśli prawo jest po twojej stronie nie odpuszczaj!!!! Mają wypłacić całość i już. No chyba, że proponowana przez nich kwota Cię satysfakcjonuje.
Kim jestem? Jestem sobie:)

TomekzCK

Odnosnie odszkodowania z OC za uszczerbek na zdrowiu tez skorzystalem z pomocy prawnej kancelarii prawnej, i bylem bardzo zadowlolony chodz tez nie byli tani ale sam bym tyle napewno nie wywalczyl

TOM

ale jezeli chodzi o uszczerbek na zdrowiu to wy pewnie byliście w szpitalu.. a ja sie nie zgodziłem zeby dzwonic na pogotowie ... w sumie teraz żałuje trochę bo może by mi wypłacili coś za jakiś uszczerbek... ale sami wiecie byłem w szoku i zarzekałem się że nic mi nie jest (no nic mi nie jest) ale mogli mnie tam zbadać.... no nie wiem jak to się odbywa....

zeppelin - trochę mnie uspokoiłeś twoim postem jeżeli mówisz że nie ma raczej problemów z naprawą motoru.

TomekzCK

co do obrazen to masz mozliwosc roszczen do 3 lat od daty wypadku, i wydaje mi sie ze nawet teraz mozesz isc zglosic do ubezpieczyciela sprawcy roszczenia zdrowotne.

Masz jakies stluczenia, slady ???
Cos Ci dolega po wypadku??

W moim przypadku nie mialem wyjscia :D, nie moglem sie podniesc z warszawskiej :D, i lezalem pod lukoilem czekajac na karetke, zreszta zatrzymal sie jakis lekarz i nie pozwalal mi sie podniesc, tyle co sciagnalem kask wbrew jego woli :D

miccal

tak tak TOM to ze nie masz zdrapań nie oznacza ze nie masz koszmarów nocnych , ze nie dręczą cie przerażające myśli, ze boisz sie 2oo,, może nawet moczysz sie w nocy na dźwięk silnika motocyklowego:):) rozumiesz musisz poszukać dobrego lekarza od psyche:)
nie żebym popierał krętaczy ale jakoś nie darze sympatią ubezpieczycieli,, i oby kolego maił racje ze alianz to dobra firma bo ona ubezpiecza mnie i me moto
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

Darek_W

Najważniejsze TOM, że nic Ci się nie stało. Cała reszta to tylko metal i plastik.

A swoją drogą nie chcę Allianz'owi robić reklamy, ale generalnie jestem pozytywnie zaskoczony tą firmą. Teraz naprawiam samochód - bez jakichkolwiek dyskusji wypłacają kasę z AC. Ubezpieczałem moto (AC) - są najtańsi jeśli chodzi o AC dla motocykli. W Warcie wyliczyli mi 2,5 raza tyle co w Allianz'ie.

zeppelin

ja też daleki jestem od reklamowania jakiejkolwiek firmy, ale opowiadam, co mi sie przydarzyło, rzeczywiście bezproblemowo- tu dodam, bo chyba zapomnioałem wcześniej, że nie  ma  z tego co wiem zamienników części do moto, więc ważne są ceny załóżmy dystrybutora czy importera, tak, że spoko,
co do składek to dodam, że jak szukałem ubezpieczyciela na mój pierwszy motek, to jadyna dobra, ba nawet bardzo dobra oferta pochodziła od Allianza, teraz nie wiem jakie są stawki, ale parę lat temu to była kolosalna różnica :-)
rób co chcesz, niech to będzie prawem

miccal

jeśli ubezpieczyciel jest dobry myślę ze warto nawet dużymi literami  i często o tym pisac,
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

TOM

no zobaczymy jak sie spiszą w tym wypadku te firmy.... CAŁE... mam nadzieje że dobrze...
jak już będę wiedział co dalej to napisze .
I dzięki za pomoc :)

Andrew

Tom:
szkoda jest z polisy OC sprawcy wieć mowa o szkodzie całkowitej jest jedynie wówczas gdy przeciętne koszty naprawy motocykla przekroczą 100% jego wartości .  Jeśli wstępna wycena średnich kosztów odbudowy nie przekroczy 100% wartości moto to możesz sobie robic naprawę nawet w serwisie na rachunki ( najlepiej wtedy wcześnij uzgodnić ogólne koszty naprawy z ubezpieczycielem ) . Chyba , że kwota jaka Ci zaproponuja jest odpowiednia .
Zwrot za ubranie , kask itp to wartość zakupu minus zużycie wynikające z eksploatacji ( a tu spore widełki mogą przyjąc ) . Dobrze  , że masz rachunki .
Termin w jakim powinneś dostac  decyzje to ustawowe 30 dni  ( kasiora albo uzasadnienie  czemu nie płacą .
Jak masz wątpliwości co do wyceny itp to zawsze mozesz żadać wglądu w papiery albo zwrócic sie o nadesłanie dokumentacji dotyczącej wycen ) to chyba lepsze bo możesz sobie na spokojnie przeanalizoiwać ) .
Acha i pamiętaj , że masz dostac sianko razem z VAT ( chyba ze moto na firme i odliczyłeś VAT po zakupie ) .
Tanie ubezpieczenia . W ofercie :
Aviva , Allianz , Compensa , Generali , Hestia , HDI Asekuracja , HDI Gerling,  Interrisk , Link4 , Liberty Direct , MTU , Proama , PTU , PZM , PZU , TUW TUZ , Uniqa , Warta, You Can Drive .
ODZYSKIWANIE ODSZKODOWAŃ.
WYNAJEM POJAZDÓW.
Tel . 601 47 13 49  Andrzej