27 Wrzesień 2020, 00:29:43

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

2015/07/16-23 Rumunia

Zaczęty przez Sorry Gregory, 28 Czerwiec 2015, 15:25:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Sorry Gregory

Cześć i czołem!
Za 3 tyg. planuję (+ plecaczek) wypad do Rumuni:
Cel: Eksploracja Karpat + winko (mają b. dobre)
Czas trwania: ok. 8 dni w tym 6 dni w górach
Termin: 16-23.07.2015 (jeśli poślizg to raczej do przodu i nie więcej niż tydzień)
Trasa:  ok. 3.300 km w tym ok. 2.100 (w 6 dni) w górach (2 dni Karpaty Zachodnie, 2 dni Karpaty Południowe i 2 dni Karpaty Wschodnie) - więc kondycyjnie wymagająca (w razie zasłabnięcia zrobimy sobie odpoczynek w ramach dodatkowego dnia) 
Noclegi: Kwatery prywatne, niedrogie hoteliki
Zmiana planu: w przypadku niekorzystnej pogody może nastąpić korekta terminu (+1 tyg) lub zmiana miejsca na Słowację, Węgry albo Bałkany.
Zapraszam
... i dawaj mniej po dziurach a więcej na gaz

Sorry Gregory

I już jestem w domu.
Przejechaliśmy 3.950 km w 11 dni. Z uwagi na zabójcze temperatury (32-36oC) nie przemieszczaliśmy się wzdłuż całych Karpat - bazę założyliśmy w Karpatach Południowych. Polecam eksplorację Rumuni póki jest jeszcze normalnie (spontanicznie i swojsko).

Rav

Sorry Gregory

Jechałem TDMą ale w przyszłości nie wykluczam, że pojadę samochodem z Rieju na przyczepce i pohasam sobie po górskich szlakach. Można wjeżdżać praktycznie wszędzie - to tak jakbyś w Polsce wjechał nad Morskie Oko, do Chochołowskiej, Kościeliskiej, na Śnieżkę i gdzie Ci się tylko spodoba. Trzeba to wykorzystać póki się jeszcze nie ogarnęli (czytaj: nie pobierają kasy za wszystko).
Co najważniejsze jest bardzo dużo szutrów i lekkiego off roadu i aby jeździć po górskich drogach nie trzeba byś Błażusiakiem. Trasy są utwardzone i sporo nimi przejechałem TDMę na oponach szosowych (PR4) z plecaczkiem no ale nie chciałem przesadzić (choć apetyt rośnie w miarę jedzenia) bo można zostać na zadupiu z problemem (w czasie deszczu ta sama fajna droga wygląda jakby "trochę" inaczej  :)).