3 Grudzień 2020, 22:53:04

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Nolan N63 - gdzie kupiź w CK

Zaczęty przez Peterp079, 20 Maj 2015, 16:28:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Peterp079

Witam,
I mam pytanie jak w temacie... Ktoś się orientuje gdzie ten kask, lub w ogóle kaski Nolan można kupić w Ck? Będę wdzięczny za pomoc...

Szota

Od kilku tygodni zbieram się w sobie w kwesti kupna kasku. Jak wiadomo temat rzeka, a opcji do wyboru jest miliard. Po przeczeseniu tony materiału zastanawiam się nad trzema modelami:
- Suomy Vandal
-Shark S900
- Shark Skwal
Moje pytanie do Was jest następujące, który z tych kasków Waszym zdaniem jest godny polecenia? Ew. może macie lepsze typy i moglibyście się nimi podzielić? :)
Tak więc pomocy! :)
Szota chodź na szota!

pat

Cześć,

Temat rzeka to prawda... sam szukam dla siebie teraz kasku i wiem że nie jest łatwo... zapomniałaś napisać czego po takim kasku oczekujesz:
- ma być integralny jak rozumiem,
- czy ma mieć blendę - chyba nie
- na ile jest ważne aby był cichy, na ile ważne żeby był lekki, a na ile ważne aby miał fajne malowanie...
itp.

nie wiem czy znasz tą stronę - możesz poczytać opinie choć moim zdaniem kilka z nich (zazwyczaj 3-4 pierwsze) to opinie pisane pod dany kask (dla producenta / sprzedawcy) więc nie warto ich brać pod uwagę http://www.moto-opinie.info/?action=show&cat=2&sub1=1

powodzenia w wyborze
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

Naitsabes

Szota, tak jak napisał Pat, napisz coś więcej o Twoich oczekiwaniach. Szczękowy, integralny, z blendą, bez, szybkie zapięcia czy DD, jaki przedział kasowy? Ja osobiście bardzo się przekonałem do Scorpiona i chętnie go polecam.
Plusy:
- Świetna jakość do ceny
- Duży wybór modeli i super grafik
- Dużo dodatków (blenda, pin-lock, DD, blokady szybki, pompowane wnętrze)
- Dobra aerodynamika przy wyższych modelach wyposażonych w solidny 'spojler'
- Super wentylacja
- Kask produkcji USA, można tanio kupić zza oceanu
- Blenda i szybka demontowane w kilka sekund
Minusy:
- Cięższy od konkurencji, zapewne z uwagi na system pompowania wnętrza
- Dobra wentylacja idzie w parze z rozbudowanym systemem wlotów powietrza przez co jest głośniejszy od konkurencji
- Duża ilość dodatków dla niektórych jest minusem - więcej się może popsuć ale póki co nic się z nim nie działo

Mam 3 scorpiony w domu w różnych rozmiarach więc jakbyś miała ochotę przymierzyć lub zobaczyć to daj cynk bo w Kielcach chyba ich nie mają.

PS. Temat kasku był dość solidnie wałkowany ;) Znajdź wyszukiwarką wątek, może trafi się tam coś dla Ciebie.

Szota

Już uzupełniam :) Z tego co się orientuję integralne są lżejsze. Co do blendy przymierzałam s700, s900 oraz skwal. S900 oraz skwal mają fajną dużą blende i miłoby było takową posiadać. S700 odpadł ze względu na szczątkowy nosek, który bardziej przeszkadzał niż pomagał. Co do Suomy nie miałam z nimi styczności więc swoje zainteresowanie oparłam jedynie na opiniach w internecie. Jeśli chodzi o wyciszenie również miłoby było gdyby istniało  ;)
Przedział cenowy myślałam do 800zł.
Malowanie najmniej istotna sprawa i tak pewnie kupię czarny albo biały, bez awangardy :p
Wiem, że temat był wałkowany i aktualnie zagłębiam się w forum. :)
Ok jako awangarda przemawiają do mnie światełka w skwal-u, zwłaszcza w trybie migotania :)
Szota chodź na szota!

izydor

Hej,

Jersli chodzi o bezpieczenstwo to warto zajrzec na ta strone:

http://sharp.direct.gov.uk/

Pozdrawiam
Brum.. brum...

Naitsabes

Moją propozycją byłby Exo1100, a jego poprzednik nie wypada tak źle :): http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/scorpion-exo-1000 By się jednak zmieścić w 800 zł musiałby być to Exo 700 lub 750.

kaska87

23 Maj 2017, 14:15:27 #7 Ostatnia edycja: 24 Maj 2017, 16:15:18 by Naitsabes
Cytat: Peterp079 w 20 Maj 2015, 16:28:29
Witam,
I mam pytanie jak w temacie... Ktoś się orientuje gdzie ten kask, lub w ogóle kaski Nolan można kupić w Ck? Będę wdzięczny za pomoc...

sprawdz sklep internetowy firmy Motolegend, tam powinieneś coś znaleźć: http://www.motolegend.pl/sklep-1-n-Kaski-Motocyklowe

Naitsabes: Wybaczcie małe zamieszanie. Przy drobnych pracach porządkowych błędnie zostały scalone wątki.

Naitsabes

24 Maj 2017, 16:18:10 #8 Ostatnia edycja: 24 Maj 2017, 16:20:29 by Naitsabes
Największy wybór w CK jest w Skuter Pasji na Warszawskiej i na pewno mają Nolana bo przymierzałem u Nich N53.
Jedak, jeśli chodzi o cenę to polecam Zet-Bike na Okrzei. Już nie pamiętam kiedy dostałem lepszą cenę gdzieś indziej ale nie wiem czy ma Nolana na miejscu.

pat

Cytat: Naitsabes w 24 Maj 2017, 16:18:10
Największy wybór w CK jest w Skuter Pasji na Warszawskiej i na pewno mają Nolana bo przymierzałem u Nich N53.
Jedak, jeśli chodzi o cenę to polecam Zet-Bike na Okrzei. Już nie pamiętam kiedy dostałem lepszą cenę gdzieś indziej ale nie wiem czy ma Nolana na miejscu.

Racja!!!
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

barto

Od zawsze kupuję u Pawła z Zet bike na Okrzei. Lepszych cen niż u niego nigdzie nie ma.
518140963