KFM za granicą

Zaczęty przez thor63, 8 Październik 2009, 23:30:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

piter

11 Październik 2009, 16:53:05 #15 Ostatnia edycja: 11 Październik 2009, 22:19:22 by piter
Cytat: TomekAAA w 11 Październik 2009, 16:30:12
Teksty bez autoryzacji zawsze budzą wiele niepotrzebnych emocji.

Na pewno podpis autora tej informacji podanej w "świat" bardzo by pomógł np. w jej zrozumieniu, nie mówiąc już, że mielibyśmy oryginalny tekst, może i nawet po polsku.
Niestety pewnie tego "dobrego wujka" (czyt.: autora) nigdy nie poznamy, chociaż wyraźnie wywodzi się z nas - "Najlepsze życzenia z KFM do Bikernews".
Tłumaczenie google - automatyczne, bez ingerencji późniejszej czynnika ludzkiego (pomijając czynność - kopiuj/wklej), też akurat w czytaniu nie pomaga.

Co by nie powiedzieć, to jakby nie było, zaistnieliśmy na Wschodzie!!!


No problemo Segnor.
Tekst angielski (wyłącznie, polski nigdy nie powstał) jest mojego autorstwa. Tekst rosyjski - autorstwa redaktora portalu
Okazuje się ,że skromność bywa zbyteczna - nie siebie miałem przedstawiać a KFM.
Uwagi o autoryzacji nie rozumiem - kto i czyjej miałby wymagać.
Nadal oczekuję przedstawienia racji p przekręcaniu historii KFM. Udokumentowanej.
MOja pamięć sięga pażdiernika lub listopada 2008, kiedy to spotkania dające w efekcie powstanie KFM się zaczęły. I pamiętam wyjazd do Częstochowy i Motoserce. I wtedy jeszcze nie było KFM w obecnej postaci. Był Janusz, Radek, Rysiek, Tomek, Piotrek Włodarz, Darek, Sławek, Waldek,Krzysiek i inni. Sebastiana nie. A to on zarzuca mi przekłamania.
Określenie "dobry wujek" uważasz na miejscu ?
Nie wystarczyło zapytać ?
Pozdrawiam
Piter


Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

thor63

11 Październik 2009, 17:11:03 #16 Ostatnia edycja: 11 Październik 2009, 18:03:08 by thor63
Miałem się nie wypowiadac po ostatnich dyskusjach ale zabiorę głos
Może każda wypowiedź na temat KFM winna byc autoryzowana przez założycieli i moderatorów .

8. Działanie na szkodę forum lub jego moderatorów jest niedopuszczalne i będzie karane natychmiastowym usunięciem z forum.

I do tego zapis w regulaminie działanie na szkodę moderatorów będzie skutkowało usunięciem z forum .  ;D   Może złagodzic ten zapis . Po pierwszym działaniu na szkodę będzie karcący wzrok a dopiero po drugim usunięcie z forum . Po trzecim zakaz spotkań z forumowiczami  ;D

thor
-Prawdziwa miłość porusza się na dwóch kółkach-http://picasaweb.google.pl/sz.thor63/MojeFoty?authkey=Gv1sRgCJK0_tXcsYz2lwE#

tel 697079947 Marek Olczak

nysander

ja pier.... zamiast sie cieszyc ze slychac o kielcach naszej imprezie super udanej i o nas bedziecie prowadzic jakas pojeb... wojne polityczna ... dajcie sobie ludzie w koncu na luz ... moze jestem tu nowy wiekszosc ledwo co poznalem ale zaczyna mnie wkurzac lekko mowiac taka atmosfera ... przez to zaczynam watpic czy motocyklisci to naprawde zgrana grupa przyjaciol.

mija

Cytat: TomekAAA w 11 Październik 2009, 16:30:12
Tłumaczenie google - automatyczne, bez ingerencji późniejszej czynnika ludzkiego (pomijając czynność - kopiuj/wklej), też akurat w czytaniu nie pomaga.

Co by nie powiedzieć, to jakby nie było, zaistnieliśmy na Wschodzie!!!


ech ! ! ! a ja chciałam rozweselić towarzystwo i ten czynnik ludzki celowo pominęłam ;D
a tu znowu się drażliwie zrobiło :( :( :(
chyba pora się w końcu wyluzować ? ? ? i to wszyscy równo jak leci.........

miccal

czekać tylko kiedy temat będzie zamknięty,, jeśli raz nie będzie skończone zagadnienie do krwi zawsze będzie nie smak powracał.
spytam nie śmiało jakimi ustaleniami zakończyła ostatnia dyskusja,, żadnymi !
forum powstało, ktoś je stworzył, pytanie tylko czy dla nas, czy dla siebie i czy on wie lepiej w która stronę ma ewoluować
zdecydowanej większości forumowiczów nie interesuje kto byl pierwszy, komu dziękować, a liczymy jedynie na uśmiech podczas spotkań
zakładam ze forum jak i ewentualne stowarzyszenie, czy inny twór, ma być non profit , wiec czy to takie ważne kto był pierwszy?
mistrz prowizorki, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać.

SebOOl

W ramch ścisłości nie napisałem nic złośliwie!
Dobrze że o nas napisali, jednak Janusz z Gremium chciał mnie zablokować ze stroną a forum to raczej moja inicjatywa. Radek załatwił domenę jeszcze przed motosercem jednak było zbyt mało czasu aby wykonać stronę, potem już po motosercu rozmawiałem z Januszem i on powiedział że strony na razie nie chce. Potem Radek odszedł od Janusza i po jakimś czasie się zgadaliśmy  i umówiłem się z nim że zrobię stronę opisującą nasze wyjazdy i ciekawe trasy. Jednak od dłuższego czasu chodziło mi po głowie forum które uważałem za dużo lepszy pomysł niż strona bo zintegruje ludzi.
Przykre jest to że co po niektórzy dopatrują się złośliwości w moich wypowiedziach. Poświęciłem temu co nieco czasu, zakończeniu sezonu również a jednak co trochę ktoś mnie atakuje głupkowatymi tekstami i oskarżeniami. Od razu powiem że jak ktoś jakąś bez konstruktywną  kontrą odpowie na tego posta to nie będę zamykał tematu ale też nie będę brał udziału w tej dyskusji bo nie widzę sensu. Nie po to założyłem forum aby sobie nerwy szarpać a po to aby się zebrała grupa ludzi których łączy jedna pasja ... motocykle. Niestety forum poszło w inną stronę ale jak już wielokrotnie podkreślałem jest otwarte dla wszystkich pod warunkiem stosowania się do regulaminu.

@nysqnder
Ataki są raczej jednostronne, z mjej strony nie chodzi o żadną politykę czy konflikty (ja żadnego nie wywołałem jak do tej pory i żadnego nie kontynuuję)

@Thor
Nie wiem co ma znaczyć twoja wypowiedź, sądziłem że mamy przyklepane ale chyba jednak nie ... Jak się spotkamy możesz mi w końcu powiedzieć co ci leży na wątrobie bo widzę że twoim głównym celem jest torpedowanie jakichkolwiek zasad. Jednak pewnie zaraz ktoś odbierze to jako atak z mojej strony. Tak nie jest, porostu tak to widzę.

@piter
Janusz rzeczywiście zapoczątkował spotkania i chwała mu za to ale czy zapoczątkował KFM? On nie chciał mieć w tym swojego udziału a wręcz zbył mnie jak chciałem zrobić stronę. Twoje i Ryśka stanowisko poznałem już i trochę mnie zszokowało ale punkt widzenia jest przecież subiektywny i każdy może mieć swój więc w czym problem?

@wszyscy
Prawda jest taka że zarówno forum, jak i zakończenie sezonu zainicjowałem ja z Radkiem (potem doszło kilka innych osób - część bo ich poprosiliśmy a część doszła sama bo mieli ochotę coś zrobić). Tak naprawdę dużo ludzi miało przy tym swój naprawdę DUŻY udział i dziękuję im za to). Nasze działania były non-profit. Żaden z nas nic na tym nie zarobił i nie oczekiwał niczego w zamian. Jednak jedyne co z tego obaj mamy to ataki małej grupki ludzi która nie mam pojęcia co chce tym osiągnąć...
A jeśli chodzi o stowarzyszenie to jest ono potrzebne aby ułatwić organizację czegoś w przyszłości i nic więcej.  Faktem też jest że są ludzie na forum którzy nie są zainteresowani tworzeniem tego stowarzyszenia, jednak są zainteresowani niedopuszczeniem do jego powstania (jednak nie wiem czemu, może to taka przekorna natura polaka).

Podsumowując
Impreza na zakończenie się udała... Super.
Jednak po ostatnich wydarzeniach mam dużo mniejszą chęć robienia czegokolwiek i poświęcania swojego czasu aby w zamian przyjmować głupkowate uwagi i odpierać publiczne ataki ... po co mi to? (może niektórzy właśnie osiągnęli swój cel)
Nie po to to wszystko powstało aby tworzyć konflikty ... szkoda że nie wszyscy to rozumieją :(

... widzę że filozofowanie mi się załączyło więc kończę...

Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników KFM
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/

Naitsabes

"...zakończyła ostatnia dyskusja,, żadnymi !" A byłeś na tym spotkaniu, że tak wnioskujesz? Jak tak to przepraszam, pytania nie było. A poniekąd jest to ważne, ktoś to stworzył, ktoś za to płaci i ma do tego jakieś prawo nie (moje osobiste zdanie)? Łatwo jest brać gotowe, trudniej dawać od siebie. Niektórzy myślą o czymś poważniejszym, chcą stworzyć coś z niczego. W momencie gdy chodzi o stowarzyszenie czy klub to już nie ma hop siup, to jest postać prawna i jakaś odpowiedzialność, potrzebne są jakieś prawa autorskie itp. itd.  ale forum się nie zmieni, będzie jakie jest więc po co znów jest temat poruszany? Dyskusja na ten temat była wyczerpująca.

Cieszmy się, że o nas usłyszano ale większość z nas nie wie jak to powstało, a się wypowiadamy. Mówię jako osoba bezstronna i przyznam, że gdybym ja był poniekąd jakimś twórcą, miał w tym większy udział, a czytał potem tekst w którym została sprawa przekręcona też bym z radości nie skakał.

Jest nas tu już spora grupa, prawie 200 osób, przestańmy sami sobie stwarzać niemiłe sytuacje!

piter

12 Październik 2009, 10:09:13 #22 Ostatnia edycja: 12 Październik 2009, 11:17:34 by piter
Sebastianie,
w tekście bardzo wyrażnie napisane jest, że idea forum internetowego zrodziła się w głowie Radka a zrealizowana została dzięki Twojej pracy.

Cytuję za bikernews:
"...Then the idea of internet forum born in Radek's mind and could realize thanks to Sebastian's help (biker, computer specialist). ..."

Po wczytaniu się w posty wygląda na to, że było odwrotnie - idea jest Twoja Sebastianie, wykonanie Twoje z pomocą Radka.
Skoryguj jeśli znów coś mylę. Niemniej uważam, że wskazanie przeze mnie Was obu jako pomysłodawców i wykonawców Forum w jego obecnej postaci jest OK.

Nasuwają mi się w związku z tym wątkiem następujące wnioski:
- żebyś nie wiem jak się starał NIGDY nie uda się zadowolić każdego (i zaczynam w tym momencie rozumieć Radka i innych mających wątpliwości co do sensu działań),
- zanim odpiszesz na jakikolwiek post zastanów się, następnie zastanów się i tak jeszcze 48 razy,
- nie pierieżywaj - i tak będzie śmiesznie ))).

Pozdrawiam
Piter

Hobbystyczne śrub kręcenie to je ono.
mobile:  501 320 925

thor63

Chciałem aby moja wypowiedź została odebrana jako satyryczna bez podtekstów. Nic do nikogo na forum osobiście nie mam . Nie będę dyskutował kto co dla kogo robi, najważniejsze jest że środowisko motocyklowe w części zostało zintegrowane . Jeżeli ktoś wychodzi z jakąś inicjatywą dotyczącą wyjazdu , spotkania , imprezy , czy napicia się wódy wszystkim wielki szacun ( dostałem od Reni wytyka żebym z tym ostatnim spałzował )
Przyklepaliśmy sobie i uważam że jest ok .
Od dzisiejszego dnia nie wypowiadam się w tematach które można odebrać jako polityka torpedowanie itp. Dla mnie jak to wielokrotnie podkreślałem najważniejsza jest jazda i spotkania z przyjaciółmi koniec kropka .
Wydaje mi się że ten temat wyczerpaliśmy
Pozdro wszystkim
thor

-Prawdziwa miłość porusza się na dwóch kółkach-http://picasaweb.google.pl/sz.thor63/MojeFoty?authkey=Gv1sRgCJK0_tXcsYz2lwE#

tel 697079947 Marek Olczak

nysander

to tak rozładowując ... bawmy się jest GIT i nie trza psuć :P

SebOOl

@thor
Szacun.

@piter
Nie ważne tak na prawdę kto był pierwszy ja czy Radek inicjatywa była wspólna...
Cytuj- żebyś nie wiem jak się starał NIGDY nie uda się zadowolić każdego (i zaczynam w tym momencie rozumieć Radka i innych mających wątpliwości co do sensu działań),

Amen
Czasami aby pójść dalej do przodu trzeba się cofnąć.<br />Niewiedza daje znacznie większe poczucie pewności siebie niż wiedza. /Karol Darwin/<br />Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy. /Sokrates/