27 Listopad 2020, 10:58:51

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

Macedonia i Albania, wrzesień 2015

Zaczęty przez pat, 13 Kwiecień 2015, 11:08:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

pat

Cześć,

Plan jest taki:
Wrzesień (początek) zapewne 29.08-06.09 chociaż możliwy lecz mniej prawdopodobny jest również termin 05.09-13.09, lub 12.09-20.09.

Trasa wygląda tak:
CK->Subotica
...->Nisz
...->Skopie
...->Ochryd albo coś innego w Macedonii
...->Albania (dzień 1) - jeszcze do dogrania ale raczej górzyście niż morsko
...->Albania (dzień 2) - bliżej północnej granicy (może nad morzem odpocząć ten 1 dzień?)
...->przez Czarnogórę (ciekawie wygląda droga przez Podgoricę i Niksic  (ale boczna nie główna) do Avtovac -> Mostar / Banja Luka
...->Zagrzeb / Balaton (raczej to drugie)
...->CK

Autostrady przez Węgry, Serbię (tam gdzie są), na powrocie (ostatni dzień to jak najwięcej jeśli będą)
Nie jadę na kostkach więc w teren wbijał się nie będę lekkie szutry mogę robić na Anakach ale raczej nastawiam się na asfalt.
Noclegi w hostelach / kempingach ale namiotu nie biorę.

Na pewno chcę spróbować trochę kuchni ulicznej i wypić zimnego browarka na koniec każdego dnia reszta mniej mnie interesuje :)

Jacyś chętni?  To zapraszam
Żyje się po to żeby jeździć... Jeździ się po to aby żyć...

scyzoryk

Ja nie wiem czy dam radę czasowo (zobaczymy bliżej tego terminu), ale żeby mi nie uciekło w okolicy Podgoricy obowiązkowo do zobaczenia

http://pl.wikipedia.org/wiki/Monaster_Ostrog

Piękna rzecz, byłem tam kilka lat temu.
Pozdr
Maciek

Historia:
Simson S51B -> WSK 175 -> SHL M17 Gazela -> Jawa CZ175 -> Honda MTX 80 -> Suzuki GS 650G Katana -> Suzuki GSX 550EF -> Honda xl600v Transalp -> Yamaha TDM 900 - > Honda xl650v Transalp -> BMW R1200GS

Jacek75

Hej
Lecimy w te tereny 30,05 do 07,06. Jak chcesz to się możesz przyłączyć.  8)
Nie ważne dokąd jedziesz, ważne że jedziesz ...

pat

Mała aktualizacja...
Najbardziej prawdopodobny termin wyjazdu na ten moment to 22.08-03.09

ciepel

ja też się piszę na wyjazd - jak ktos jeszcze sie wacha to w sumie ostani tydzien na decyzje (pozniej mozna niezdazyc zalatwic niektorych papierow)
jakby coś mail lub: 600 685 991

Marcin/Grudek

Ja bym się zabrał ale 22 i 23 odpada jeśli bierzecie pod uwagę inny termin albo wyjazd 24 to się pisze :)

Gery

Cytat: ciepel w 15 Lipiec 2015, 20:49:23
ja też się piszę na wyjazd - jak ktos jeszcze sie wacha to w sumie ostani tydzien na decyzje (pozniej mozna niezdazyc zalatwic niektorych papierow)

A jakie to"papiery" sa potrzebne? Chodzi o ubezpieczenie czy coś jeszcze?
V2 czy V4 ale zawsze V:)

ciepel

z tych długotrwających to chyba tylko paszport i miedzynarodowe ubezpieczeni z NFZ (ekus czy coś). zwykłe ubezpieczenia, assistance i zielona karta są dostępne albo od ręki albo aktywują sie po 14 dniach.

ciepel

Żeby nie bylo ze wprowadzam w błąd: Ekuz da się załatwić od ręki (bez czekania) :)

jak coś termin wyjazdu jest juz pewny: 22-08-2015 do 3-09-2015 (do austrii) i ewentualnie pobyt 03-09 do 06-09 w wiedniu.

czakbazak

Dołączam do składu... start coraz bliżej.
Mirek
602621427 

Instalacje alarmowe. Kamery. Monitoring. Anteny. Domofony. Wideodomofony.

Jacek75

Pamiętajcie o zielonych kartach, byliśmy na początku lipca w tych terenach i koledzy mieli problem na granicy z BiH i niestety kosztowało ich to po 40 euro od łebka.

czakbazak

Wyprawa zaliczona. Wszyscy przetrwali chociaż lekko nie było. Mam tu na myśli Albanię. Miejscami trasy i temperaturka dawały się we znaki
ale za to widoki, krajobrazy szybko to rekompensowały.
W GTR-ce padła mi elektryka okazało się że wygotował się akumulator jak i z resztą później u Mateusza. Udało się z tego wybrnąć dzieki
lokalnej policji która chętnie nam pomogła. Jak dla motocyklistów policja albańska jest wpożo. W Albanii pożądny akumulator to podstawa :)
Był jeszcze kapeć w Africe i tu albański,,super mechanik" pięknie skleił, wymienił.
Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc min.
Nisz - piękności ,,miasto" warto się tam zatrzymać i popodziwiać (wiadomo kogo :))
Skopie - stolica przepychu.
Ohrid - ma swój unikalny klimat.
Banja Luka - chociaż położona jest w BiH to mentalnie jest się w Serbii. Bije chyba rekordy pod względem liczby dzieci, wózków i matek
spacerujących po głównym deptaku :)
Albańska Riwiera i zatoki robią wrażenie. Pasmo gór w parku Durmitor jeszcze większe. Rafting fajna sprawa. Spływaliśmy rzeką Tarą.
Być może następny spływ  będzie Pivą :)
Pozdrawiam ekipę.
Mirek
602621427 

Instalacje alarmowe. Kamery. Monitoring. Anteny. Domofony. Wideodomofony.

Gery

Obejrzałem zdjęcia i jestem zachwycony, jakbyście planowali coś podobnego na przyszły sezon to się piszę:)
V2 czy V4 ale zawsze V:)

pat

Lepiej bym tego nie opisał, chyba że na 20 stron bo działo się na tym wyjeździe jak nigdy...
Muszę ogarnąć swoje zdjęcia niestety ale jakościowo widać różnicę, Twój aparat wymiata...
Czekam na film z raftingu :)
Dzięki za wspólny wypad chłopaki.

Jacek75

Też byliśmy na raftingu na Tarze - było super, zobaczcie mój filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=F1lgW65sNJY