20 Październik 2020, 06:43:48

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

do dyskusji o jeździe między samochodami

Zaczęty przez tomekmajesty, 4 Marzec 2010, 11:53:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekmajesty

to w zasadzie nie jest zgodne z prawem ;)
nazywa się - zmuszanie do określonego zachowania
ale... chetnie po prostu dałbym mu w morde tylko tu nie australia niestety :(
tylko europa :'(
a na ukrainie jak to mówi mój kolega siergiej, trzeba uważać podczas awantur na drodze bo niewiadomo na kogo się trafi 8) więc tam jest zasada - ma gość dobre auto więc jest dobry.... 8)
go your own way

Rafal

czasami słowa podczas takiej rozmowy sprawiają cuda.I nie chodzi mi tu o użycie siły. :) A pan na pewno nie zapomni nigdy takiego spotkania i na przyszłość będzie bardziej uważny

hubert k

jawka50, ogar50,jawa 350,jawa350ts,gs500

gregor

Jeśli połączymy pierwszą i drugą wypowiedz - tomekmajesty to myślę, że nie narazimy się policji. Tak pyzatym to jeszcze nie widziałem motocyklisty stojącego 3 zmianę świateł w korku (może są tacy a ja za krótko żyję na tym świecie..:/)?.     Mój kolega policjant, z którym czasami uda nam się razem polatać robi tak samo i twierdzi, że to normalne, jeśli: nasze zachowanie na drodze nie będzie nasuwało jednego określenia ??pirat, dawca organów?, bo wtedy nie oczekujmy, że kierowcy samochodów nas zrozumieją i zmienią swoje zachowanie?
Pozdrawiam..

Rafal

Tak naprawdę nie potrzeba wiele miejsca żeby motocykl mógł przejechać.Wystarczy kilka centymetrów więcej po każdej stronie i się przejedzie.Kwestia tylko jest taka czy kierowca samochodu chce utrudnić życie czy nie.Pytanie jest dlaczego tak się dzieje i czemu ta sytuacja nie występuje w innych krajach europy zachodniej ?Miło jest jak inni użytkownicy drogi ustępują a my możemy odwdzięczyć się kiwnięciem głowy lub machnięciem ręki.Zawsze wtedy robi się ciepło na duszy i sercu, czego sobie i wam życzę

Duszmen

Wiesz Rafał, tak naprawdę to nie jest tak źle u nas. Takie mam odczucie po latach jazdy. Ludzie widząc cię w lusterku zjeżdżają lekko do prawej i jest jeszcze więcej miejsca. Tendencja jest myślę na poprawę a nie na pogorszenie. W zeszłym roku tylko raz mieliśmy sytuację grupą. Z małej wracając, około 20 maszyn blokował celowo pajac w Seacie. Nie wytrzymałem i trzymałem go za sobą parę km....
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

tomekmajesty

w innych krajach europy?
we włoszech to skutery i motocykle rządzą na drodze :D
a samochody muszą na nie uważać 8)
to jest to, kto był w rzymie wie o czy mówię ;)
go your own way

Rafal

Byłem w zeszłym roku w Warszawie przejazdem,trafiłem akurat w szczyt i masz racje nawet jedno auto mnie nie zablokowało więc może faktycznie się coś poprawia.

pawel

Teraz śmietanka:
W zeszłym roku stoję na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Jagiellońską w stronę Krakowa. Światło czerwone jedzie karetka na sygnale, że stałem pierwszy (za mną jako drugi samochód i jako trzecia na pasie L-ka)  zjechałem na chodnik na przejście żeby samochody z tyłu miały miejsce do ustąpienia drogi dla karetki. Karetka przejechała akurat zmieniło się światło na zielone kierunek chcę wjechać na skrzyżowanie gość za mną samochodem czeka żeby się włączyć, wrócić na pas, a L-ka z Jędrzejowa w....a się pierwsza i omija zdążyłem odbić kierownica w prawo bo tak by nas z Anią zahaczyła. Moja rekcja powoli za nią do świateł obok Lidla za światłami wyprzedzenie kierunek i hamowanie awaryjne tylko czekałem żeby coś powiedział nawet szyby nie odsunął ;). Odprowadziłem go do Nowin jadąc obok niego przepuszczając co chwilę inne samochody.
Mam nadzieję, że ten trzy literowiec instruktor zrozumiał i kursant też.

pająk

nareszcie pojawił się profesjonalny i obiektywny artykuł odnośnie jazdy pomiędzy samochodami:
http://www.motogen.pl/artykuly/porady/wypowiedzi-fachowcow-na-zamowienie,art55.html
mobile: 661 894 184                     A2Rh+

ZeuS22

Uzależnienie...

sebo

6 Kwiecień 2015, 09:24:14 #26 Ostatnia edycja: 6 Kwiecień 2015, 14:51:08 by sebo
https://www.youtube.com/watch?v=wSRY7RxMF1g - do tematu....
w prawdzie motocykliści na jednym pasie jadą po prawej stronie pojazdów puszkowych,ale warto zauważyć ostateczne przesłanie filmiku
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708