ubezpieczenia na motocykl

Zaczęty przez tompson, 6 Kwiecień 2015, 15:17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

tompson

Witam wszystkich !!! chce ubezpieczyć w tym roku motocykl od kradzieży,byłem w jednej ubezpieczalni powiedzieli mi ze od kradzieży nie da sie ubezpieczyć jak cos to tylko od wypadku, może ktoś ubezpieczał motocykl od kradzieży lub też miał podobną sytuacje?

Jaszczur

6 Kwiecień 2015, 19:27:37 #1 Ostatnia edycja: 6 Kwiecień 2015, 19:33:10 by Jaszczur
Od samej kradzieży raczej nie ubezpieczysz. Tak jak pisałeś prędzej znajdziesz ubezpieczenie AC z wyłączeniem szkody kradzieżowej.
Jak chcesz ubezpieczyć AC sprawdź Allianz tu masz pełne ubezpieczenie ale i tak zapłacisz jakieś 10-15% wartości motocykla druga sprawa w umowach dość często musisz posiadać zabezpieczenia atestowane przez PIMOT nie wystarczy zwykły alarm a dość często towarzystwa ubezpieczeniowe mają własną listę "zgodnych" zabezpieczeń. Musisz też posiadać fakturę za alarm jak i założenie bo inaczej Ci nie uznają szkody kradzieżowej. Tych informacji nie masz w umowie tylko w tzw. regulaminie ubezpieczyciel pyta się tylko jakie masz zabezpieczenia ale już nie zapyta czy są na liście.

Mając wcześniej ubezpieczenie AC na motocykl po dwóch latach doczytałem w regulaminie jaki alarm musi być!

---
http://www.firmabemex.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=132&Itemid=101
http://www.moto-ac.pl/kategorie/ac/zabezpieczenia

tompson

Tak więc nie dość że suma rzędu 10-15 % wartośći motocykla trzeba zapłacić to dochodzą jeszcze koszty jakiegoś dobrego zabezpieczenia atestowanego. Dzięki za odpowiedź i podpowiedź , Pozdrawiam !!!

yellow_67

Nie wiem o jakim motocyklu piszesz ale ja swoje motocykle zawsze ubezpieczam własnie w Allianze i składka AC z opcją kradzieży wychodzi około 5% - 7%.
Fakt, że mam jakieś tam zniżki ale w sumie nie jest źle.

Pozzzzzzzzzzzzzz
Yellow
Prawdziwy twardziel nie je miodu, On żuje pszczoły ....

tompson

Dzieki za podpowiedz spróbuję wybrać sie do ubezpieczyciela Allianze i zobaczymy co mi powie, teraz akurat kończy mi sie OC, nie jestem w temacie bo wcześniej nie opłacałem motocykla .

Jaszczur

9 Kwiecień 2015, 14:19:32 #5 Ostatnia edycja: 9 Kwiecień 2015, 14:25:40 by Jaszczur
Cytat: yellow_67 w  6 Kwiecień 2015, 21:32:54
Nie wiem o jakim motocyklu piszesz ale ja swoje motocykle zawsze ubezpieczam własnie w Allianze i składka AC z opcją kradzieży wychodzi około 5% - 7%.
Fakt, że mam jakieś tam zniżki ale w sumie nie jest źle.


Napisałem o motocyklu starszym niż 7 lat :). Motocykle młodsze są faktycznie ubezpieczane tak jak piszesz około 5% wartości.

Najlepiej idź do kolegi z forum, który zajmuje się ubezpieczeniami może coś podpowie http://www.multiubezpieczenia-kielce.pl/