4 Grudzień 2020, 10:58:27

Aktualności:

>>> SPOTKANIA KFM <<<
Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkania: każdy PIĄTEK 19:00 - LOKAL CKR
Szczegóły w wątku.

MOTOCYKLIŚCI NA SESJI RADY MIASTA - BUSPASY - 16.04

Zaczęty przez Duszmen, 30 Marzec 2015, 18:59:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Duszmen

W dniu 16 kwietnia 2015 roku (godzinę podam) musimy podjechać około 40 motocyklami do Urzędu Miasta Kielce na sesję rady, na której podjęty będzie temat naszego poruszania się po kieleckich buspasach. Sprawa będzie podjęta dzięki przygotowywanemu właśnie przez Michała Piasta projektowi uchwały dla radnych naszego miasta. Proszę o liczne zapisywanie się na listę, ponieważ musi nas być słuszna ilość że względu na powagę tematu i reprezentację motocyklistów podczas sesji.

W związku z powyższym proszę o jak najliczniejsze zbieranie podpisów pod naszą inicjatywą na listach, które Wam rozdałem, a które zbiorę na spotkaniach 3 i 10 kwietnia a także na Motoświęceniu 4 kwietnia i pikniku 12 kwietnia.

1. Duszmen
2.
3.
4.
5.
6.

PS. W załączeniu lista do pobrania.
"DUSZMEN-VEGA" - Szkoła Jazdy z Duszą

Kat. AM, A1, A2, A, B, C, ADR
                      Kielce, ul.Seminaryjska 5

Maciek DUSZA - tel. 602 887 447 ; 41 343 27 20

pablo

1. Duszmen
2. ISKRA
3. Darek
4. TomekAAA
5.Kudłaty
6.Gegas
7.Blay
8.sebo - moto będzie w pracy - na godzinkę,czy na dwie te "najbardziej właściwe" postaram się urwać, wątek bacznie obserwuję ze względu na określenie dokładniej godziny przyjazdu,lewa w górę...
9. Kama
10. Pablo
Człowiek mądrzeje wraz z wiekiem, niestety zazwyczaj jest to wieko od trumny.

Duszmen

NIESTETY ALE SPRAWA JEST PRZESUNIĘTA NA SESJĘ MAJOWĄ, JUTRO NIEALTUALNE !!!!!!!

BĘDĘ PISAŁ WCZEŚNIEJ CO I JAK W MAJU.

Sorry Gregory

No i właśnie dowiedziałem się z naszej pięknej gazety, że petycja została złożona.
Duszmen, jak coś wiesz więcej to napisz!
... i dawaj mniej po dziurach a więcej na gaz

Duszmen

Hans

pod artykułem, który wrzucił Ciepiel jest ankieta, proponuję głosować ;)

Poza tym mam pomysł, może przygotować ulotkę informacyjną dotyczącą bezpieczeństwa (dotyczącą udziału motocykli w ruchu), ogólne zasady takiego współistnienia na drodze, odcięcie się od "szaleńców" ;) przytoczyć doświadczenia wprowadzenia buspasów dla motocyklistów w innych miastach Polski i Europy. Można nawiązać także do licznych akcji jakie są dziełem motocyklistów (motoserce itp.). Ulotki można rozdać w paru akcjach informacyjnych na mieście. Po szumie jaki się zrobił można by kuć żelazo póki gorące, jak uważacie?

Sorry Gregory

Widzę w środkach masowego przekazu jakieś niezrozumienie idei. Może społeczeństwo jest za słabo poinformowane jak to się odbywa np. w Krakowie? Potrzeba nam więcej lobbingu - może należałoby zaproponować (albo samemu napisać) artykuł o buspasach - np. "jak to się robi w Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy"?

... i dawaj mniej po dziurach a więcej na gaz

azrael88

Primo, jeszcze raz dziękuję tym, którzy poświęcili swój cenny czas i pojawili się na sesji RM, Duszmenowi w szczególności. Tak jak wspominałem wcześniej - to nie było łatwe organizacyjnie, żeby do takiej akcji doprowadzić.

Secundo, zgadza się zawsze jakoś tak się składa, że pod artykułami dotyczącymi jakiejś inicjatywy więcej jest głosów przeciw niż za. Wytłumaczenie nasuwa mi się jedno, najczęściej krzyczą i narzekają ci co nic nie robią, per nalogiam, jakiekolwiek wybory - zamiast iść zagłosować, choćby oddając nieważny głos, wolą takie gamonie zostać w domu a potem narzekać. Dla takich zawodników mam krótkie przesłanie - wypierdalać!

Tertio, moi drodzy - każdy sposób na przekonanie że nasz pomysł jest dobry będzie się liczył. Sęk w tym, żeby nie tylko pisać że można zrobić to czy owo - trzeba działać!. Gdybym tylko gadał, że należy ruszyć tyłek z kanapy i przekonywać radnych to czy coś by z tego wyszło? No wątpię, dlatego ruszyłem dupę, złapałem za telefon no i coś ruszyło. Teraz namawiam Was - działajcie!

Bierzecie udział w tej ankiecie, piszcie komentarze pod artykułami, gadajcie z radnymi i dziennikarzami jeśli ich znacie, udostępniajcie posty na fb, róbcie co możecie, ale róbcie!

Oby nam się udało, pokażmy że Kielce chociaż w tej materii nie są i nie chcą być kurwidołkiem.

sebo

Zmienił się ustrój polityczny, może i prezydent miasta niedługo będzie nowy - czy w kwestii BUSPASÓW coś jeszcze możemy na nowo zrobić? Sporo zmodernizowanych ulic w Kielcach ostatnio się pojawiło, ich przepustowość i połączenia znacznie się poprawiły, ale .......... w godzinach szczytu ciężko między samochodami manewrować. Akcja rozpoczęta dokładnie rok temu, pamiętam zbieranie podpisów, telewizję, zbiórkę pod UM, etc - czy nasze starania w tej materii da się jeszcze wskrzesić, czy temat należy uważać za zapomniany?
Zainteresowanych lub "bardziej wiedzących" proszę o komentarz
Najlepiej w trójkącie (HONDA + YAMAHA + JA)

Sebastian  tel. 692 - 237 - 708

Naitsabes

26 Kwiecień 2016, 09:15:56 #10 Ostatnia edycja: 26 Kwiecień 2016, 09:29:52 by Naitsabes
Z bus-pasami raczej nie mamy dużych szans. Myślę, że łatwiej byłoby przeforsować pomysł oznakowania miasta znakami typu "wszyscy się zmieścimy". Uważam, że byłby to dobry początek by w przyszłości wrócić do tematu bus-pasów.